PARNI VALJAK DEMOLIRAO OLIMPIJAKOS U PAKLU ARENE! Moćni Partizan PONIZIO grčki tim i OTVORIO VRATA TOP 8, Grobari u DELIRIJUMU!

evroliga

U okviru 30. kola Evrolige košarkaši Partizana pobedili su Olimpijakos rezultatom 90:75.

Još pre meča, znali su izabranici Željka Obradovića da bi eventualnom pobedom protiv Olimpijakosa napravili ogromnu stvar kada je reč o trci za plasman u Top 8. Tako su crno-beli i ušli u večerašnju utakmicu, sa velikom željom, energijom i motivacijom.

Odlično je Parni valjak otvorio utakmicu, kreativni su bili crno-beli u napadu, dok su odbrani bili maksimalno koncentrisani, iako su u nekoliko navrata primali lake poene, zbog čaga im je Željko Obradović ljutito sugerisao sa klupe. Šut je služio Partizan, na početku meča blistao je Naneli, koji je već u prvoj deonici bio dvocifren, a gostujući košarkaši nisu imali rešenje za američkog košarkaša.

Crno-beli su u nastavku još više "zategli" odbranu, pa su u drugoj četvrtini primili samo 12 poena, ali treba reći i da je Olimpijakos u prvom poluvremenu katastrofalno šutirao, pošto trojku u prvih 20 minuta nisu pogodili, iz čak 12 pokušaja. Zato je Parni valjak sve to kažnjavao, i nakon 20 minuta igre imao rezultatsku prednost od 48:34.

A na početku drugog poluvremena, promenjena je slika na parketu. Crno-beli su ušli u nastavak meča sa određenom dozom nervoze, mnogo su grešili u napadu, što su Grci iskoristili i rezultatski prišli u jednom momentu na samo -4.

Uspeli su da se košarkaši Partizana nekako konsoliduju, pa je posle treće četvtine bilo 60:52.

Ponovo su zablistali igrači Željka Obradovića u poslednjoj deonici, i sa nekoliko bitnih trojki bacili opet napravili veću prednost, koju su održavali do kraja, i potpuno zasluženo stigli do nove, veoma bitne pobede u elitnom takmičenju.

1 / 16 Foto: Nenad Kostić

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Naneli i Panter koji su na svom kontu imali po 17 poena, dok je Eksum završio meč sa 15 poena.

Na drugoj strani istakao se Mekkesik, koji je ubacio 21 poen.

Crno-beli su posle pobede nad Olimpijakosom došli do 17 trijumfa u sezoni, a još jedna pobeda praktično garantuje mesto u četvrtfinalu Evrolige.

Uživo,

Partizan - Olimpijakos: 90:75

Tok utakmice:

Četvrta četvrina:

Završena je utakmica.

10. minut - Papapetru pogađa trojka

9. minut - Papanikolau je pogodio trojku 83:71 Laki poeni za Eksuma 85:73

8. minut - Posle sjajne odbrane Avramovića, Naneli brutalno zakucava u kontri 83:66

7. minut - Naneliju se otvorio put ka protivničkom košu i lagano poentirao 81:66

6. minut - Nova eksplozija u Areni! Panter je pogodio trojku iz velike udaljenosti 79:63

Partizan, Olimpijakos

5. minut - Panter pogađa dva slobodna bacanja 73:60 Papapetru pogađa trojku 76:62

4. minut - Eksum probija i pogađa, crno-beli imaju +11

3. minut - Fenomenalno je Lesor asistirao Papapetru koji stiže do novih poena 69:60

2. minut - Brutalno zakucavanje Eksuma, atmosfera u Areni je došla do usijanja! 65:54

1. minut - Panter je fauliran pri šutu za tri poena. Kapiten Parnog valjka je potom pogodio sva tri bacanja 63:52

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina.

10. minut - Eksum je sjajno proigrao Avramovića koji pogađa lake poene 58:50 A onda i Papapetru pogađa vrlo bitne poene 60:50

9. minut - Slukas pogađa dva slobodna bacanja 56:50

8. minut - Lesor se sjajno snašao i lako poentirao, ponovo Partizan ima +10

7. mninut - Eksum pogađa trojku, ovo je trebalo Partizanu 53:46

6. minut - Mnogo grešaka je napravio Partizan u drugom poluvremenu, što Grci koriste i rezultatski se približavaju 50:46

5. minut - Kenan ponovo poentira, Željko Obradović je zatražio tajm-aut

4. minut - Novi, laki poeni za grčki tim, topi se prednost Partizana 50:42

3. minut - Smailagić konačno postiže poene, crno-beli ponovo imaju +12

1. minut - Fal postiže prve poene u drugom poluvremenu 48:36

- U Areni je i proslavljeni teniser Novak Đoković!

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme (48:34)!

10. minut - Koliko samopozdanja ima Panter. Kapiten Partizana imao je otvoren put ka košu, ali je uzeo šut za tri poena, i pogodio! 48:34

9. minut - Centar Partizana Matijas Lesor pogađa oba slobodna bacanja, crno-beli imaju +15

8. minut - Mekkisik 2/2 sa linije za slobodna bacanja 43:30

7. minut - Još jedan sjajan napad Partizana, ponovo Panter cepa mrežicu nakon šuta za tri poena 43:28

6. minut - Piters je ostao sam u reketu Parnog valjka i lagano poentirao 40:28

5. minut - Panter pogađa trojku iz velike udaljenosti i diže publiku na noge 40:26

3. minut - Mekkisik pogađa dva slobodna bacanja 34:26 Eksum se na drugoj strani lepo snašao i poenirao, ponovo crno-beli imaju dvocifrenu prednost

2. minut - Eksum krade loptu i zakucava u kontri, Partizan ima +7 Nezaustavljivi Naneli postiže novu trojku 34:24

1. minut - Lesor postiže dva slobodna bacanja 29:22

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina (27:22)!

10. minut - Posle lakih poena Olimpijakosa, Naneli na drugoj strani postiže trojku 27:22

9. minut - Lesor poentira, ponovo crno-beli imaju +4

8. minut - Ledej poentira uz faul, potom je pogodio i slobodno bacanje 20:18 Vezenkov postiže lake poene na drugoj strani 20:20

7. minut - Brutalno zakucavanje Lesora u kontri, njegov atraktivan potez je zapalio atmosferu na tribinama 17:17

6. minut - Sjajno služi crno-bele šut na večerašnjem meču, novu trojku pogodio je Naneli 15:12 Sjajna kombinacija Vokapa i Fala 15:14

5. minut - Ledej pogađa trojku 12:10

4. minut - Naneli siguran sa poludistance 9:8

3. minut - Trojku postiže Alen Smailagić, Partizan vodi 7:4 Fal na drugoj strani zakucava 7:6 Vokap poentira u kontri, Olimpijakos vodi prvi put na večerašnjem meču 7:8

2. minut - Papanikolau postiže lake poene 4:2

1. minut - Prve poene na meču postiže Jam Madar sa linije za slobodna bacanja 2:0 Ponovo Madar poenitra 4:0

Uoči meča:

- Još malo je ostalo do početka meča, a atmosfera u Areni je spektakularna. Ulaznice za večerašnju utakmicu odavno su rasprodate.

1 / 8 Foto: Nenad Kostić

- Košarkaši Olimpijakosa izašli su na parket

00:22

Atmosfera u Areni pred početak Partizan - Olimpijakos

Još dve! Košarkašima Partizana treba bar toliko pobeda kako bi se plasirali među osam najboljih ekipa u Evroligi i zaigrali u plej-ofu. Dobra stvar po crno-bele je što u poslednjih pet kola četiri puta igraju pred dupke punom Štark arenom, a loša što su ekipe koje dolaze mnogo jake.

Prvi težak meč u tom nizu na programu je večeras (20.00) - ekipa Željka Obradovića dočekuje Olimpijakos, vodeću ekipu na tabeli, koja ima 21 pobedu i osam poraza. Pamte igrači Partizana debakl koji su u prvom delu takmičenja pretrpeli na Pireju, bilo je tada 87:58 za crveno-bele, pa motiva da se osvete grčkom velikanu svakako ima. Međutim, ovoga puta bi prijala bilo kakva pobeda, pa i minimalna. Zna to i Obradović.

Žoc, Željko Obradović

- Verovatno najteži mogući protivnik iz mnogo razloga. Igraju izvanredno. Za ovo vreme, dok smo mi pauzirali, odigrali su dve dobre utakmice u grčkom prvenstvu na način na koji i inače igraju. Ekipa o kojoj se sve zna - analizira goste trener Partizana i dodaje:

- Sem primarnog kontranapada, tu je i pozicioni napad, igraju zaista izvanredno sa velikim protokom lopte i nema praktično nijednog šuta koji nije izgrađen i koji nije dobar. Prva stvar koju treba da shvatimo jeste da moramo da igramo odbranu 24 sekunde i da budemo spremni na to. Što se tiče napada protiv njihove odbrane, probali smo na ova četiri treninga, pa ćemo videti kako će to da izgleda.

Olimpijakos je u Beograd stigao oslabljen, trener Jorgos Barcokas je bolestan i neće moći da vodi tim. Ovom informacijom bio je iznenađen i Obradović:

- Prvi put sad čujem... Ako je istina da ne dolazi, želim mu brz oporavak. Ne znam šta je, zvaću da proverim. Imaju druge trenere, koji sve rade.

KK Partizan

PLEJMEJKER Jam Madar: Imamo plan

Od Jama Madara navijači Partizana mnogo očekuju i na ovom meču. U poslednje vreme igra sjajno, mogao bi tako i da nastavi.

- Igramo protiv sjajne ekipe. Uostalom, prvi su na tabeli. Mi smo uradili sve što je do nas kad je taktika u pitanju. Analizirali smo, gledali utakmice, imamo plan. Imamo još pet utakmica, ne razmišljamo o top osam, a o fajnal-foru i da ne govorim, moramo da idemo utakmicu po utakmicu, težak nam je raspored - kaže Izraelac.