PARTIZAN ZAKAZAO SPEKTAKL SA ZVEZDOM: Crno-beli u majstorici RAZBILI Cedevita Olimpiju, sledi FINALNI OBRAČUN sa večitim rivalom!

ABA LIGA

Košarkaši Partizana savladali su Cedevita Olimpiju u majstorici polufinala plej ofa ABA lige rezultatom 90:71

Partizan je sjajno otvorio meč i poveo sa 15:2, istakao se Smailagić koji je postigao prvih osam poena na meču.

Međutim crno-beli su stali i gosti su se malo po malo vraćali u meč i stigli do izjednačenja sredinom druge deonice 29:29

Ipak u finišu prvog poluvremena nova serija Partizana za +11 na poluvremenu 41:30

Partizan

Partizan je u trećoj deonici stigao do +16 i faktički prelomio meč.

Na isteku treće deonice bilo je + 12, 65:53

U poslednjoj deonici egzibicija Partizana i ubedljiva pobeda.

Prednost je rasla do maksimalnim + 27 u jednom momentu

Kod Partizana najefikasniji Zek Ledej najefikasniji u Partizanu sa 17 poena, Naneli 12, Anđušić, Egzum i Smailagić po 11 poena.

Kod gostiju najbolji su bili Dragić 15, Alibegović 11 poena i 5 skokova.

Partizan će se za titulu u ABA ligi boriti sa Crvenom zvezdom.

Zvanični poletak finala ABA lige zakazan je za 12. jun, ali je veliko pitanje da li će tada početi serija jer je Crvena zvezda nezadovoljna kalendarom takmičenja najavila da neće igrati finale dok ne završi obaveze u KLS ligi

1 / 8 Foto: Starsport

Četvrta četvrtina:

38. minut - Pogađa i Uroš Trifunović 88:61, potom Murić iz kontre 88:63

35. minut - Sve je ovde jasno + 25 za Partizan 83:58

- Ljubimac navijača Partizana Aleksandar MiSave and Update Timetrović nalazi se u dvorani

33, minut - Anđušić vezuje 3 poena 74:58

31. minut - Pogađa Alibegović 65:55, pa trojka Egzuma 68:55

Partizan

Treća četvrtina:

39. minut - Penal završnica treće četvrtine 65:51

28. minut - Jeremić pogađa sva tri bacanja 58:46, pa Ledej sa distance 60:46

27. minut - Pogađa i Ledej, potom trojka Ferela 56:43

26. minut - Lep prodor i poeni Madara 52:36

24. minut - Pogađa Ledej uz faul 48:34, potom Panter nakon ukradene lopte, 50:34 tajm - aut Cedevita Olimpija.

23. minut - Naneli je pokrenuo crno-bele 4 vezana poena 45:34

22. minut - Bolji start gostiju u nastavku 41:34

21. minut - Utakmica je nastavljena

Partizan

Druga četvrtina:

20. minut- Partizan sa penala u finišu poluvremenu ponovo stiče prednost 38:30, potom Panter za tri u njegovom stilu za kraj poluvremena 41:30

18 . minut - Lep poen Madara 32:29, potom sjajna asistencija Pantera za Ledeja 34:29. Tajm-aut Cedevita Olimpija

16. minut - Mulalić postiže trojku za izjednačenje 29:29

15. minut - Cedevita Olimpija dominira pod košem, ponovo Radović, Obradović traži tajm- aut 29:26

14. minut - Zakucavanje uz faul 26:24 Radović, gosti su se vratili u meč, Eksum prekida seriju Cedevite trojkom 29:24

12. minut - Panter postiže prve poene u drugoj četvrtini 26:16, potom Rebec za tri 26:19

Partizan

Prva četvrtina:

10. minut - Trojka Trifunovića. pa ponovo Matković za kraj četvrtine 24:16

9. minut - Lep okret i poeni Ledeja, 21:12, potom ponovo sjajni Matković zakucava 21:14

7. minut - Gosti su malo došli sebi posle očajnog starta lepa akcija i zakucavanje Matkoviča 19:12

6. minut - Trojka Zoran Dragića, 17:8

4. minut - Madar pogađa trojku iz ugla, trener gostiju prinuđen da zatraži tajm-aut 15:2

3. minut - Sjajan start crno-belih, već dvocifrena prednost 12:2

1. minut - Dobar start crno-belih, trojka Smailagića, pa poeni istog igrača 5:0

1. minut - Utakmica je počela

00:16

Sjajna atmosfera u Areni uoči majstorice

- Utakmici u Areni prisustvuje oko 15 hiljada gledalaca.

Košarkaši Partizana dočekuju Cedevitu Olimpiju u majstorici polufinala plej ofa ABA lige.

Oba tima slavila su na svom terenu prilično ubedljivo. Partizan je najpre slavio u Beogradu sa 95:80, a u revanšu u Ljubljani Cedevita je slavila sa 85:73.

Željko Obradović

Trener crno-belih Željko Obradović optimista je uoči meča.

"Imali smo vremena da pripremimo utakmicu. Znamo sve što je bilo loše na toj utakmici u Ljubljani. Pre svega moramo da neuporedivo bolje iskontrolišemo skok, da reagujemo bolje na njihove promene u odbrani i da naša agresivnost bude od početka do kraja utakmice na istom nivou", rekao je Obradović.

Partizan je favorit uoči majstorice, ali gosti iz Ljubljane veruju da mogu do iznenađenja i plasmana u finale.

"I pre početka polufinalne serije imali smo želju da dođemo do treće utakmice i taj cilj smo ispunili. Svesni smo da će test ovog utorka u Beogradu biti izuzetno težak. Kada igrate protiv boljeg i talentovanijeg tima, morate da igrate timski u odbrani, da kontrolišete igru u skoku, a istovremeno da pokušate da povežete utakmicu tako da igramo timski u odbrani i napadu“, rekao je strateg Cedevite Olimpije Miro Alilović pred odlučujući meč u beogradskoj "Areni".