JOKIĆ SA DRUGE PLANETE: Nikola neverovatnim rekordom utišao Majami! NESTVARNI SRBIN URADIO NEŠTO ŠTO NIKO NIJE DO SADA! VIDEO

Finale NBA

Košarkaši Denvera poveli su sa 2:1 u finalu NBA lige.

Nagetsi su na krilima fantastičnog Nikole Jokića slavili u Majamiju rezultatom 109:94 (24:24, 29:24, 29:20, 27:26).

Četvrta utakmica igra se u noći između petka i subote takođe u Majamiju.

Nikola Jokić je meč završio sa tripl-dablom, desetim u ovom plej-ofu. Jokić je postigao 32 poena, imao 21 skok i 10 asistencija.

Srbin je postao tako prvi igrač u istoriji NBA koji je u finalu ostvario najmanje 30 poena, 20 skokova i 10 asistencija.

Džamal Marej je postigao 34 poena, uz 10 skokova i 10 asistencija, a Kristijan Braun 15 u timu Denvera.

Kod domaćina Džimi Batler je postigao 28 poena, a Bem Adebajo 22 poena.

MAJAMI - DENVER 94:103 (24:24, 24:29, 20:29, 26:21)

4. ČETVRTINA

Denver ima visoko vođstvo na startu poslednje četvrtine, ali mora da bude oprezan pošto je Majami ekipa koja je u nekoliko navrata ove sezone uspevala da preokrete veliki zaostatak. Majami u utakmicama u kojima je gubio sa osam ili više poena na startu poslednje četvrtini ima četiri pobede od devet.

Jokić zaustavlja nalet Majamija 7:0, postiže šest vezana poena za 70:88. Jokić ima 30 poena i 20 skokova, uz 9 asistencija.

Majami je u nokdaunu, Denver je pred vratima druge pobede u finalnoj seriji. Kristijan Braun se razigrao, gosti vode 72:93.

Jokić je upravo postao prvi igrač u istoriji NBA koji je u finalu imao najmanje 30 poena, 20 skokova i 10 asistencija. Neverovatan je Nikola večeras. Ovo je ujedno njegov deseti tripl-dabl ove sezone u plej-ofu.

Denver vodi 83:99 na nešto više od tri minuta do kraja.

3. ČETVRTINA

Nalet Denvera na početku treće četvrtine. Seriju 6:0 pokrenuo je Jokić. Denver je na maksimalnih 11 poena prednosti - 48:59.

Jokić je već na 22 poena, uz 13 skokova i 8 asistencija. Sjajno je napadački krenuo u trećoj četvrtini i pogodio osam poena u prva četiri minuta. I Marej ima 22 poena, uz sedam asistencija.

Maksimalnih plus 13 Denver ima posle trojke Jokića - 60:73. Jokić ima 25 poena, od toga je 11 postigao u trećoj četvrtini. Tačno četiri minuta do kraja četvrtine, ima i 15 skokova.

Potpuna dominacija Nagetsa u trećoj četvrtini. Stekli su 16 poena viška tri minuta pre kraja četvrtine - 62:78. Jokić je stigao do 26 poena i 17 skokova, ali mu fale dve asistencije za tripl-dabl.

Nagetsi su stigli do 19 poena viška (63:82) , ali je Majami mini-serijom 5:0 smanjio na 68:82 pred start poslednje četvrtine.

Jokić je na jednu asistenciju od tripl-dabla, a ima i 26 poena i 17 skokova.

Nikola Jokić, NBA, Denver, Majami

2. ČETVRTINA

Jokić sa klupe počinje drugu četvrtinu, a Brus Braun postiže prvu trojku za Denver na utakmici - 24:27.

Denver je stao u napadu, promašio nekoliko otvorenih šuteva, što Majami koristi i preko centra Adebaja stiže do izjednačenja - 29:29.

Razigrao se Martin i vezao osam poena za Majami, koji je sredinom druge četvrtine poveo sa 37:33.

Dve asistencije Jokića i dve trojke Mareja u seriji Denvera 8:0. Marej ima 14 poena. Gosti vode 37:41. Jokić je na deset poena, devet skokova i šest asistencija.

Ekipe se smenjuju u vođstvu, čak osam promena do sada. Denver sada vodi - 44:45. Nešto manje od tri minuta do kraja prvog poluvremena.

Finiš prvog poluvremena je pripao Denveru, Nagetski vode - 48:53. Jokić je na pragu tripl-dabla, ima 14 poena, 12 skokova i 7 asistencija. Ipak, prva violina je Džamal Marej koji je postigao 20 poena.

Kod domaćina Džimi Batler ima 14 poena, a Bem Adebajo 13 poena, uz 10 skokova.

1. ČETVRTINA

Majami je bolje otvorio utakmicu i poveo sa 7:2 posle dva minuta igre.

Marej je otvorio dobro za Denver. Postigao je osam poena za svoj tim za pet minuta, a Majami vodi sa 14:12. Nikola Jokić je za pet minuta upisao dva poena, četiri skoka i jednu asistenciju.

Sa četiri vezana poena Jokić je doneo Denveru prvo vođstvo u 7. minutu - 14:16. Jokić ima šest poena, pet skokova i jednu asistenciju do sada.

Dobra serija Denvera, Jokić i Gordon dižu razliku na 16:20. Jokić grabi ka dabl-dablu. Ima osam poena, sedam skokova i dve asistencije posle devet minuta igre.

Jokić je odigrao celu prvu četvrtinu i za 12 minuta zabeležio 10 poena, 7 skokova i 3 asistencije. Na drugoj strani Džimi Batler ima 10 poena. Nema pobednika u prvoj četvrtini - 24:24.

Košarkaši Denver Nagetsa gostuju Majami Hitu (2.30), u trećoj utakmici finala NBA.

Posle dve utakmice odigrane u Denveru rezultat je 1:1, pa će tim iz Kolorada pokušati da na Floridi ostvari bar jednu pobedu i tako vrati prednost domaćem terena.

Nikola Jokić i saigrači će imati vraški težak posao u gradu u kome je danas glavna priča Lionel Mesi. Najbolji svetski fudbaler potpisao je za Inter iz Majamija, što je sportska vest dana.

Na obe dosadašnje dominirao je Nikola Jokić, u prvoj je imao tripl-dabl učinak, a u drugoj je ubacio čak 41 poen.

Zajedničko za oba meča finala je Denverov veliki pad u poslednjoj četvrtini. U obe utakmice to je bio period u kojem su primali najviše koševa uz visok procenat uspešnosti šuta protivnika. Razlog tome je nedostatak discipline, i to je nešto što je i trener Majk Meloun apostrofirao uoči treće utakmice.

Na strani Denvera je tradicija koja kaže da Majami kod kuće nije savladao Nagetse još od 2018. godine. Pored toga, Hit je očajan kao domaćin i ove sezone, ima čak 14 poraza kod kuće.