JOKIĆ NA KORAK OD ŠAMPIONSKOG PRSTENA: Denver ponovo slavio u Majamiju, Nikola još jednom ušao u istoriju VIDEO

Finale NBA

Košarkaši Denvera poveli su u finalnoj seriji NBA lige protiv Majamija sa 3:1.

Nagetsi su u četvrtoj utakmici odigranoj na Floridi slavili sa 108:95 (20:21, 35:30, 31:22, 22:22).

Nagetsima je potrebna još jedna pobeda za istorijski prvi šampionski prsten, a priliku za to će imati u Denveru u noći između ponedeljka i utorka.

Nikola Jokić je utakmicu završio sa dabl-dabl učinkom od 23 poena i 12 skokova, uz četiri asistencije.

Srpski as je još jednom ispisao istoriju NBA lige. Postao je prvi košarkaš koji je u plej-ofu NBA ostvario najmanje 500 poena, 250 skokova i 150 asistencija.

U dresu Denvera istakli su se još Aron Gordon sa 27 poena, Džamal Marej sa 15 poena i Brus Braun sa 21 poenom. Kod domaćina bolji od ostalih bili su Džimi Batler sa 25 poena i Bem Adebajo sa 20 poena.

MAJAMI - DENVER 87:96 (21:20, 30:35, 22:31)

4. ČETVRTINA

Majami je poznat po tome da često u poslednjoj četvrtini ume da nadoknadi veliki zaostatak.

Problem za Denver na nešto više od devet minuta pre kraja meča. Gosti vode 10 razlike 83:93, a Jokić je zaradio petu ličnu, od dozvoljenih šest. Petu ličnu sudije su mu dosudile u napadu, što je drugi slučaj na meču. Mora na klupu kako bi ga sačuvali za finiš meča.

Majami je u strašnom naletu, od izlaska Jokića prave seriju 8:0 i stižu na 81:86.

Marej i Gordon prekidaju nalet Majamija, tajm-aut za domaćina pri rezultatu 83:91 a do kraja je 6:55.

Vratio se Denver u svoj ritam, poveo sa 87:96. NA četiri minuta pre kraja u igru se vraća Jokić.

3. ČETVRTINA

Nervozan početak treće četvrtine, puno promašaja i izgubljenih lopti na obe strane. Jokić svojim 18. poenom donosi Denveru prednost 55:63 u 4. minutu ove četvrtine. Jokić ima i osam skokova i tri asistencije.

Sjajni minuti za Jokića, stigao je do 23. poena, usput pogodivši svoju treću trojku. Denver održava desetak poena prednosti u središnjem delu četvrtine - 64:74. Jokić je upisao novi dabl-dabl pošto je sakupio deset skokova, a ima i četiri asistencije.

Meč u Majamiju je trenutno u prekidu, na 2:07 pre kraja treće četvrtine pri rezultatu 68:76 za Denver. Razlog je bizaran, Adebajo se okačio o koš i iskrivio konstrukciju, pa domaćini uz pomoć vaser vage i gedore pokušavaju da reše problem.

Taman kad je rešen taj problem, nastao je novi. Nekome na tribini je pozlilo, pa je na nosilima izneta iz dvorane.

Posle desetak minuta meč je nastavljen, a Jokić je otišao da odmori sa 23 poena, 10 skokova i četiri asistencije.

Denver ima 13 poena prednosti na isteku četvrtine - 73:86.

2. ČETVRTINA

Jokić je na klupi. U jednom momentu se učinilo da će otići u svlačionicu, ali doktor Denvera ipak na klupi gleda stepen eventualne povrede desnog skočnog zgloba.

Nema Jokića, ali se razigrao Gordon koji je sa sedam poena doveo Denver do vođstva - 25:30.

Vratio se Jokić u igru, što je znak da nije ozbiljnije povređen. I odmah je pogodio trojku sa deset metara. Nagetsi vode 30:35 sredinom druge četvrtine.

Fantastičan je Eron Gordon. Postigao je 13 od svojih 14 poena u drugoj četvrtini, a Denver ponovo stiže do maksilanih sedam poena prednosti - 34:41.

Gordonov rođeni brat Dru je deo karijere proveo u Partizanu.

Jokić i Gordon sa po 16 poena predvode Denver. NAgetsi održavaju 5-7 poena prednosti, tri minuta pre kraja poluvremena rezultat je 43:50.

Denver na pauzu do drugog poluvremena odlazi sa četiri poena viška - 51:55.

Jokić i Gordon sa po 16 poena predvode Denver. Jokić ima i 5 skokova i 2 asistencije.

Za sada je neprimetan Džamal Marej koji je upisao skromnih šest poena.

Kod domaćina, Džimi Batler je postigao 14 poena, Karl Lauri 13, a Bem Adebajo 12.

1. ČETVRTINA

Bolji početak Denvera, gosti vode sa 2:7 posle tri minuta igre. Jokić počinje da puni svoje kolone, ima dva poena, dva skoka i jednu asistenciju u uvodnim minutama.

Tvrd početak utakmice, dosta promašaja na obe strane. Majami se brzo vratio i izjednačio - 7:7.

Malo poena u prvoj četvrtini, gosti uglavnom vode. Dva minuta pre kraja rezultat je 11:18.

Jokić je u jednom trenutku nezgodno doskočio u odbrani i zabrinuo navijače. Srećom, čini se da je sa skočnim zglobom sve u redu.

Denver je vodio većim delom prve četvrtine, ali je Batler trojkom uz zvuk sirene doneo Majamiju prednost 21:20. Jokić je na šest poena i tri skoka, a ima i jednu asistenciju.

Košarkaši Denvera imaju priliku da drugim brejkom stignu na korak od osvajanje prve šampionske titule u istoriji.

Denver posle tri utakmice vodi sa 2:1, uz pobedu u Majamiju, a eventualnim novim trijumfom na Floridi večeras od 2.30 časova, stigao bi na korak od titule.

Po običaju, u centru pažnje je Nikola Jokić. Prvi košarkaš u istoriji NBA lige koji je u finalu ostvario 30+ poena, 20+ skokova i 10+ asistencija, svakako je neko oko koga će se vrteti i večerašnji meč. Ipak, jedan ne može protiv petorice, što su pokazali dosadašnji mečevi. U prvoj i trećoj, kada je Nikola imao adekvatnu pomoć saigrača, Denver je slavio.

Zato je glavni zadatak ekipe trenera Erika Spolstre, kako sprečiti Jokića da razigrava saigrače. Vraški težak posao je samo deo posla, jer Majami mora da iskoristi i šutersku dominaciju kakvu je imao u drugoj utakmici kada je pogodio 17 trojki.

Sve u svemu, očekuje nas još jedan spektakl u finalu NBA.

Peta utakmica serije igraće se u noći između ponedeljka i utorka u Denveru.