(KURIR TV) CRVENO-BELO SLAVLJE: Košarkašice Crvene zvezde osvojile trofej Kupa Milan Ciga Vasojević

12. trofej nacionalnog takmičenja

Košarkašice Crvene zvezde pobedile su ekipu Radivoja Koraća sa 84:66 u finalnoj utakmici Kupa "Milan Ciga Vasojević" i osvojile 12. trofej nacionalnog takmičenja.

Košarkašice Crvene zvezde pobednice su ovogodišnjeg Kupa Milan Ciga Vasojević pošto su u finalu odigranom u Novom Sadu pred više od 1.100 gledalaca savladale Radivoj Korać rezultatom 84:66 (23:8, 19:19, 20:23, 22:16). Zvezda je tako odbranila kup osvojen prošle godine u Vrbasu.

Apsolutni junak utakmice bila je kapiten crveno-belih Aleksandra Katanić koja je proglašena za MVP-a finala sa 25 indeksnih poena. Katanić je ujedno najbolji strelac finalne utakmice sa 18 poena.

KSS je dodelio organizatoru finalnog turnira kupa KSV plaketu-zahvalnicu za odličnu organizaiju finalnog turnira kupa i za izuzetan domaćinski odnos prema svim akterima: klubovima, službenim licima, gostima i predstavnicima košarkaškog saveza.

Plaketu-zahvalnicu predsedniku KSV Darku Karanu ispred KSS uručio je Predrag Danilović, predsednik KSS.Službenim licima finalne utakmice prigodne plakete za uspomenu na finale kupa ispred KSS je uručio Dušan Projović, potpredsednik KSS.

Najboljem strelcu finalne utakmice Aleksandri Katanić koja je postigla 18 poena nagradu plaketu je uručio Zlatko Bolić, predsednik KS Novi Sad.

Najboljoj igračici finalne utakmice Aleksandri Katanić koja je ostvarila 25 indeksnih poena nagradu plaketu je uručio Zlatko Bolić.

Srebrne medalje finalisti Kupa uručili su Boris Vasojević, sin Milana Cige Vasojevića, i Dušan Projović, potpredsednik KSS.

Zlatne medalje pobedniku Kupa uručili su Predrag Danilović, predsednik KSS i Darko Karan, predsednik KSV.

Pehar u trajno vlasništvo pobedniku Kupa Milan Ciga Vasojević za 2017. godinu uručio je Boris Vasojević.

Veliki prelazni pehar pobedniku Kupa Milan Ciga Vasojević za 2017. godinu je uručio Predrag Danilović, predsednik KSS.