ŠAMPION EVROPE NA KOLENIMA: Crvena zvezda razbila CSKA na krilima 18.000 Delija

7. pobeda srpskog prvaka u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su moskovski CSKA u beogradskoj "Areni" u utakmici 15. kola Evrolige - 78:67 (27:14, 21:20, 16.22, 14:11).

Zvezdi je to sedma pobeda, a šampionu Evrope treći poraz, a drugi uzastopni.

Spektakularno crveno-belo veče u "Areni". Na krilima 18.000 "Delija" igrači trenera Dejana Radonjića "razmontirali" su još jednog velikana. Posle Barselone, Reala i Makabija, u Beogradu je koplja položila i ruska "armija", inače najjača na "starom kontinentu".

Zvezdini košarkaši su ponovo odigrali neverovatno snažnu odbranu, kojom su otupeli najjače adute gostiju, a istovremeno vešto izvodili kontranapade i, naravno, pogađali iz igre. Jednostavno, sve je funkcionisalo u igri crveno-belih.

Na kraju, Ognjen Kuzmić je bio najefikasniji kod domaćina sa 16 poena, uz čak deset skokova. Upravo je on bio najkonstantniji na terenu. Na početku najjače je povukao Čarls Dženkins (11 poena, po šest asistencija i ukradenih lopti), a onda se razgoropadio i Marko Simonović (14 poena).

U ekipi CSKA samo je Voroncevič bio raspoložen - 21 poen. Miloš Teodosić je bio indisponiran, dao je šest poena, imao četiri asistencije, ali i šest izgubljenih lopti.Crveno-beli su furiozno počeli meč. Snažnom odbranom, lakim poenima iz kontri, ali i trojkama, brzo su došli do 13:0, a u 8. minutu imali su i 14 poena viška - 23:9.CSKA je bolje otvorio drugu deonicu, pa je posle četiri minuta igre sveo zaostatak na samo četiri poena, i to posle trojke Teodosića (31:27). Međutim, u finišu prvog poluvremena Zvezda je opet dodala gas. Crveno-beli su stegli odbranu i počeli da pogađaju, pa su na odmor otišli sa novom prednošću od 14 poena. Dženkins je tokom prvih 20 minuta bio najbolji, ne samo što je bio najefikasniji sa 11 poena, već je igrao i "paklenu" odbranu.Zvezda je na početku treće deonice stekla maksimalnih "plus 16" - 50:34, ali su gosti u finišu tog perioda uspeli da se "spuste" na "minus šest" - 62:56.Tu granicu od šest poena CSKA nije uspeo da probije, pa je sredinom poslednje četvrtine Volters sa pet uzastopnih poena vratio Zvezdu na "plus 11". Time je odbijen i poslednji napad "armejaca".

Sledeće nedelje Zvezda gostuje Žalgirisu, dok CSKA ide u Madrid.

Četvrta četvrtina:

39. minut - 78:63 - Zakucavanje Simonovića!

Nekadašnji saigrač Demarkus Nelson bodri crveno-bele.

35. minut - 72:58 - Simonovićeva tri poena (2+1) za seriju Zvezde 8:0.

35. minut - 69:58 - Volters je vezao pet poena.

34. minut - 67:58 - Trojka Voltersa! Amerikanac je prekinuo seriju promašaja na obe strane.

33. minut - 64:58 - Posle promašaja Higinsa za tri, trener Itudis se prekrstio.

Treća četvrtina - 64:56:

ZVANIČAN PODATAK: U "Areni" je 18.487 gledalaca.

28. minut - 62:56 - Hajns daje koš, a onda pogađa pod faulom i dodatno slobodno bacanje.

27. minut - 62:53 - Odlični Kuzmić je ponovo precizan, prekida seriju rivala.

27. minut - 60:53 - Džekson nastavlja seriju "armejaca".

26. minut - 60:51 - Serija gostiju 5:0, posle koje je Radonjić zatražio minut odmora.

24. minut - 56:44 - Voroncevič je ubacio dve trojke, ali crveno-beli uspevaju da održe prednost.

21. minut - 50:34 - Drugo poluvreme je počelo Jovićevim poenima za maksimalnih plus 16.

ITUDIS: Moramo da odigramo bolje u drugom poluvremenu ili da se obesimo!

Druga četvrtina - 48:34:

20. minut - 48:34 - Pogocima Dženkinsa sa linije slobodnih bacanja stavljena je tačka na prvo poluvreme.

19. minut - 46:32 - Kuzmić s penala, pa Dženkins posle prodora za "plus 14", drugi put na meču.

19. minut - 44:32 - Još jedna izgubljena lopta Teodosića, posle čega Jović daje dva poena.

16. minut - 38:30 - Gudurić nastavlja da zatrpava koš sa linije penala.

15. minut - 36:30 - A sada je TEODOSIĆ lupio bananu KUZMIĆU!

15. minut - 34:30 - Sada i Ogustin daje koš i pogađa dodatno slobodno bacanje.

14. minut - 34:27 - I Gudurić daje tri poena, ali "dva plus jedan".

14. minut - 31:27 - Trojka Teodosića!

12. minut - 29:20 - Simonović prekida seriju gostiju.

19:25 - U prepunoj Areni Vidić, Pjanović, Nelson...Navijači Crvene zvezde ispunili su tribine "Arene", a među njima su Nemanja Vidić, Mihajlo Pjanović, Demarkus Nelson...

11. minut - 27:20 - Druga deonica je počela sa šest poena gostiju - Antonov dva, Kurbanov četiri.

Prva četvrtina - 27:14:

10. minut - 25:14 - Trojka i Voronceviča.

8. minut - 23:9 - Trojka Simonovića iz daljine!

8. minut - 20:7 - Dženkins krade loptu Teodosiću i ponovo lako daje koš iz kontre.

7. minut - 16:7 - Hajns je vezao četiri poena.

6. minut - 16:3 - Trojka Dangubića! Njegovih sedam poena.

5. minut - 13:3 - Trojka Teodosića! Gosti su prvi koš dali posle četiri minuta i 40 sekundi igre.

5. minut - 13:0 - Teodosić je izgubio loptu, Dženkins ide sam na koš i lako poentira,

4. minut - Celu petorku je promenio Itudis! Na terenu je i Teodosić.

4. minut - 11:0 - Opet Dangubić iz kontre.

4. minut - 9:0 - Trojka Dženkinsa!

3. minut - 6:0 - Još jedna kontra domaćina, Dangubić daje koš, a Itudis traži tajm-aut.

2. minut - 4:0 - I Jović poentira.

1. minut - 2:0 - Mitrović je prvi strelac.

1. minut - Utakmica je počela!

18:59 - Tradicionalno, "Delije" su nadglasale himnu Evrolige.

18:57 - Džoel Frilend ne igraCSKA nije kompletan, jer neće igrati centar Džoel Frilend, koji se nedavno vratio na parket posle oporavka od povrede.

18:54 - Minut ćutanjaPre predstavljanja ekipa minutom ćutanja je odata pošta nastradila u avionskoj nesreći u Rusiji.

18:51 - "Tamo daleko" u izvođenju hora "Aleksandar Aleksandrov""Arenom" je preko razglasa zagrmela pesma "Tamo daleko" u izvođenju hora "Aleksandar Aleksandrov", nastradalom u nedavnoj avionskoj nesreći. To izvođenje diglo je "Delije" na noge.

18:40 - CSKA - 35 miliona, Zvezda - petPortal "Talk sport" obelodanio je projektovane budžete svih učesnika Evrolige za ovu sezonu. Prema toj listi, finansijski najmoćniji je CSKA sa 35 miliona evra, a na poslednjem mestu je Crvena zvezda sa samo pet.

18:31 - Radonjić: Teo dominira, ali..."Svi znamo da Teodosić dominira Evroligom, a tu je i De Kolo, međutim, to je ekipa koja ima toliko igrača i da u odsustvu njih dvojice dobija mečeve. Ono što su dokazali do sada jeste da su ekipa koja po svemu glavni pretendent da osvoji, odnosno odbrani trofej u Evroligi", izjavio je Zvezdin trener Dejan Radonjić, a kompletnu njegovu najavu duela sa CSKA možete pročitati OVDE.

18:22 - Velikani padali u BeograduPrvak Evrope je favorit u večerašnjem meču, međutim, mnogi velikani su pali pred Zvezdom u Beogradu. U poslednja dva evroligaška meča kod kuće crveno-beli su srušili Makabi i Real. Doduše, te utakmice igrane su u hali "Aleksandar Nikolić". Ranije ove sezone, u trećem kolu, Zvezda je u srpskoj prestonici isprašila i Barselonu.

18:15 - Itudis obrećao Grobarima 50 razlikeTrener CSKA Dimitris Itudis obećao je navijačima Partizana da će njegov tim pobediti Zvezde sa 50 poena razlike. Više o tome saznajte OVDE.

18:10 - Zvezda nikad nije pobedila CSKACrvena zvezda nikada nije pobedila CSKA u sedam dosadašnjih duela. Prošle sezone su igrali u četvrtfinalu Evrolige, "armejci" su dobili 3:0 u seriji, a kasnije i osvojili titulu.