(FOTO, VIDEO) ZVEZDA RAZBILA ŠAMPIONA EVROPE: Crveno-beli srušili Real i napravili korak ka TOP 16

Veliki trijumf srpskog prvaka

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Real Madrid u utakmici 7. kola Grupe A Evrolige u beogradskom "Pioniru".
1 / 5 Foto: Saša Pavlić

Crvena zvezda je ostvarila treći trijumf, dok je aktuelnog šampiona Evrope ostavila sa samo teoretskim šansama da se domogne TOP 16 faze elitnog takmičenja - 94:88 (28:18, 18:25, 20:24, 28:21).

Na tabeli Grupe A vodi Fenerbahče sa učinkom 6-1, Himki ima 4-3, Bajern, Strazbur i Crvena zvezda po 3-4 i Real 2-5.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bio je Maik Cirbes sa 26 poena, Kvinsi Miler je dodao 24 , a Stefan Jović 12.

Marko Gudurić je ubacio osam poena, ali najvažnijih, jer je njima praktično prelomio meč. Treba istaći i četiri asistencije Nikole Rebića u ključnim trenucima.

Kod gostiju bolji od ostalih bili su Serhio Rodrigez i Gustavo Ajon sa po 16 poena, Trej Tompkins je dao 14...

Osim pobede nad velikim rivalom, sve u Crvenoj zvezdi treba da raduje što su upravo njena deca dala možda i najznačajniji doprinos trijumfu.

Crvena zvezda sledećeg četvrtka dočekuje Himki, zatim gostuje Fenerbahčeu i u poslednjem kolu joj u Beograd dolazi Bajern.

Tok meča:

Kraj 94:88!

40. minut - Gudurić zakucava Real!

39. minut - Drama u finišu!

38. minut - Ljuj pogađa prvu trojku na meču, ali Cirbes posle sjajne asistencije zakucava uz faul 86:81.

37. minut - Zvezda čuva prednost, Cirbes preuzima odgovornost 83:78

36. minut - Rejes smanjuje prednost Zvezde 81:78.

36. minut - Cirbes pogađa za +6, ali Rodrigez pogađa trojku za 79:76.

35. minut - Marko Gudurić pogađa uz faul 77:73.

35. minut - Noćioni zakucava uz faul i smanjuje prednost domaćina 74:73.

34. minut - Rebić pogađa za tri! 74:70

33. minut - Noćioni pogađa trojku, ali mladi Gudurić uzvraća istom merom i Zveza ponovo vodi 71:70.

32. minut - Sjajni Miler vraća prednost Zvezdi!

Kraj treće četvrtine

30. minut - Rebić je imao priliku da vrati prednost svom timu, ali je nakon sjajnog prodora lopta izašla iz obruča 66:67.

28. minut - Novi poeni Milera za 63:65.

28. minut - Miler drži Zvezdu u životu, nova trojka za 61:65!

27. minut - Neverovatni Kvinsi Miler vezuje pet poena i vraća veru navijačima u Pioniru 58:63

26. minut - Štimac prekida seriju gostiju i smanjuje zaostatak na -7, međutim, Tompkins pogađa uz faul i vraća dvocifrenu prednost Madriđanima 53:63.

26. minut - Posle poena Ljulja i Ajona Real dolazi do dvocifrene prednosti 50:60!

25. minut - Novi poeni Tompkinsa za najveću prednost Madriđana na meču 50:55.

24. minut - Tompkins pogađa trojku i primorava Radonjića da zatraži tajm-aut 48:52.

23. minut - Odlični Ajon postiže 12. poen na meču i Real ponovo vodi 48:49.

23. minut - Rajan Tompson vraća prednost crveno-belima 48:47.

22. minut - Džejsi Kerol pogađa za prvo vođstvo Reala od starta utakmice 46:47.

21. minut - Ajon krade loptu na startu treće deonice i pogađa za 46:45.

Kraj druge četvrtine 46:43. Real je uspeo da "istopi" prednost Zvezde, koja je u jednom momentu bila +12.Zvezda je od starta meča imala vođstvo. Najefikasniji posle prvih 20 minuta igre bili su Maik Cirbes i Kvinsi Miler sa po 11 poena, dok je Stefan Jović ubacio 10. U ekipi Reala dvocifreni su bili Rejes i Rodrigez (10p).

20. minut - Poslednji napad išao je na Branka Lazića koji nije bio precizan sa distance.

20. minut - Dve vezane trojke Serhija Rodrigeza 46:43.

20. minut - Jović pogađa za tri! 46:37

19. minut - Kvinsi Miler dobija treću ličnu grešku! Rejes pogađa bacanja 43:37.

18. minut - Nervozni Madriđani, Laso dobija tehničku grešku! 43:35.

17. minut - Rejes prekida seriju domaćina, a Noćioni u narednom napadu pogađa trojku i primorava Radonjića da zatraži tajm-aut 42:35.

16. minut - Laso je prinuđen da zatraži tajm-aut.

16. minut - Furiozna serija Zvezde: Crbes, Lazić pa opet sjajni Cirbes za plus 12, 42:30

15. minut - Madriđani sa linije penala smanjuju prednost 35:30

15. minut - Rodrigez drži Real u životu, 34:28.

14. minut - Sjajna završnica Serhija Rodrigeza 34:26

13. minut - Rebić se upisao u strelce, vraća Zvezdi dvocifrenu prednost 34:24.

12. minut - Rejes pogađa posle asistencije Rodrigeza 30:22.

11. minut - Odličan prodor Tejlora za 30:20.

11. minut - Simonović sa linije slobodnih bacanja donosi najveću prednost domaćinu na ovom meču 30:18.

Kraj prve četvrtine

10. minut - Štimac posle asistencije Rebića vraća Zvezdi dvocifrenu prednost! 28:18

10. minut - Odlični Ajon postiže osmi poen na meču 26:18.

10. minut - Ludnica u Pioniru! Rafalna paljba Milera, nova trojka za +10 (26:16).

9. minut - Miler pogađa trojku za 23:16!

7. minut - Kerol smanjuje prednost, a Rajan Tompson pogađa 18:14.

6. minut - Sjajna asistencija Jovića za Cirbesa 16:12

5. minut - Novi poeni Jovića 14:10, Zvezda čuva prednost.

5. minut - Tompkins ubacuje trojku za 12:10.

5. minut - Jović pogađa jedno slobodno bacanje za 12:7

4. minut - Ajon smanjuje prednost crveno-belih 11:7

3. minut - Kerol pogađa za tri i prekida Zvezdinu seriju 11:5

3. minut - Sjajan početak Zvezde. Trojka Milera za eksploziju u Pioniru! Laso je prinuđen da zatraži tajm-aut! 11:2

3. minut - Real ponovo gubi loptu, a Simonović iz kontre pogađa za 8:2.

2. minut - Simonović krade loptu, a sjajno raspoloženi Cirbes pogađa za 6:2.

1. minut - Tompkins pogađa za izjednačenje, a Cirbes posle sjajnog pika sa Lazićem ponovo donosi prednost Zvezdi 4:2.

1. minut - Jović je u prvom napadu na meču pogodio sa distance i doneo prednost crveno-belima 2:0.

20:00 - Utakmica je počela!

19:58 - Jović u startnoj petorciZvezda: Jović, Lazić, Miler, Simonović i CirbesReal: Ljulj, Kerol, Tompkins, Mačijulis i Arojo

19:52 - KK Crvena zvezda: Hvala Nole!KK Crvena zvezda čestitala najboljem teniseru sveta Novaku Đokoviću na veličanstvenoj sezoni.

19:51 - Evo i Zvezdinih čirlidersica.

19:47 - Košarkaši Zvezde spremni za veliki podvig...

19:42 - Tribine će biti pune...

19:35 - Španci večerašnji meč najavljuju kao rat!

19:25 - Jović i Mekel u protokolu, zagrevaju se za meč!

19:23 - Zagrevanje u toku, navijači polako pune dvoranu...

19:20 - Radonjić: Moramo da damo više od maksimuma!Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je da crveno-beli moraju da daju i više od svog maksimuma kako bi iznenadili aktuelnog šampiona Evrolige Real."Očekuje nas spektakl, dolazi nam prvak Evrope, kao i prošle godine. Prostom analizom dolazimo do zaključka da nismo imali sreće u dosadašnjem delu, Real nam dolazi u trenutku kada ima maksimalan imperativ da pobedi. Znamo da moramo da budem iznad mogućnosti i uzdamo se u još jedno veličanstveno veče u Pioniru. Moramo da odigramo bolje nego što možemo da bismo bili konkurentni", rekao je Radonjić. Opširnije OVDE

19:15 - Jedan "kraljević" je ozbiljan navijač ZvezdeKošarkaš Reala, Luka Dončić, dan uoči utakmice je na društvenim mrežama objavio fotografiju koja je oduševila navijače Zvezde.