POBEDNIČKI POVRATAK PARTIZANA U EVROPU: Crno-beli savladali Ludvigsburg na startu FIBA Lige šampiona

Drama u Nemačkoj pripala srpskom timu

Košarkaši Partizana pobedom su večeras na gostovanju nemačkom Ludvigsburgu sa 65:64 (18:16, 14:14, 20:16, 13:18) počeli Ligu šampiona

Partizan je pobedio košem Stefana Birčevića u poslednjoj sekundi, posle odlične akcije gostiju u poslednjem napadu, a pošto je Ves Vošpun iz Ludvigsburga promašio oba slobodna bacanja.Crno-bele je predvodio Birčević sa 15 poena, Vil Hečer je postigao 11, a Branislav Ratkovica 10. Najefikasniji u Ludvigsburgu bio je Kelvin Martin sa 14.

Četvrta četvrtina

40. minut 65:64 - Sjajna akcija Partizana i koš Birčevića na samom isteku vremena

40. minut 63:64 - Nemački tim je promašio, ali potom osvojio loptu u napadu, posle čega su dobili dva slobodbna bacanja, do kraja je 12 sekundi

40. minut 63:64 - Trojka Gonsalvesa preko ruke Hečera

39. minut 63:61 - Trojka Birčevića i zatim dobra odbrana Partizana

38. minut - 60:61 - Partizan pravi greške kao sa starta meča što nemački tim koristi da povede

36. minut 60:55 - Partizan je u krizi kada je u pitanju igra u napadu

33. minut 56:50 - Partizan ima problema sa napadom, ali je pogodio Marinković

30. minut 52:46 - Partizan je mogao i ubedljivije da vodi pred polsednji kvartal

28. minut 49:41 - Partizan za sada uspeva ada odbije napade nemačkog tima

26. minut 46:35 - Partizan je materijalizovao bolju igru od rezultata 33:32

24. minut 42:32 - Birčević je pogodio 5 vezanih poena

21. minut 33:30 - Luković je ubacio slobodno bacanje, Partizan ih je do sada izveo 16, a ubacio 11

Treća četvrtina

20. minut 32:30 - Sve što su dorbro uradili u drugom delu prve i na startu druge deonice, košarkaši Partizana su umalo prosuli greškama u poslednjih nekoliko minuta, jer nisu zagrađivali koš posle bacanja, ali je Marinković pogodio poslednji šut u prvom delu

19. minut 29:28 - Partizan je opet u periodu kada ne mogu da postignu koš, ali ni Nemci ne uspevaju da to potpuno materinjalizuju i preokrenu rezultat

16. minut 29:21 - Partizan ima najveću prednost jer je stegao odbranu i počeo da pogađa

13. minut 22:20 - Malo poena u nastavku meča, ne toliko zbog odbrana, koliko šut ne ide nijedan tim

Druga četvrtina

10. minut 18:16 - Partizan je uspeo da smanji broz izgubljenih lopti, uspeo je i da pogodi nekoliko šuteva i time preokrenete

9. minut - 17:16 - Veličković je pogodio sedmo bacanje za Partizan i preokrenuo rezultat

9. minut 16:16 - Hečer je pogodio trojku za izjednačenje

7. minut 6:13 - Partizan je u polukontri preko Birčevića postigao tek prvi koš iz igre

4. minut 1:11 - Posle nekoliko promašaja igrači nemačkog tima su pogodili tri trojke i naterali Džikića da zatraži minut odmora

3. minut 1:5 - Majstorović je pogodio prvi poen za Partizan na ovom meču i u FIBA Ligi šampiona

3. minut 0:2 - Partizan još nije postigao koš, a sa druge strane napravili su dvafaula u napadu (Majstorović i Birčević)

Prva četvrtina Biće to u novom takmičenju, FIBA Ligi šampiona, koja je za sada nepoznanica, ali će svakako biti izazov za crno-bele.

Njoj se raduju i navijači Partizana, koji će sasvim sigurno pratiti i ovo takmičenje, ali će do prve domaće utakmice morati da čekaju, pošto u prva dva kola Partizan ima dva teška gostovanja.Prvo je večeras protiv Ludvigsburga, a navijače je obradovala slika sa aerodroma koju je objavio Novica Veličković. Jasno je da zajedništvo i dobar duh ne napušta tim trenera Aleksandra Džikića i da bez obzira na umor i bolesti pojedinih igrača, atmosfera je na izuzetnom nivou.

Svoje viđenje utakmice koja čeka crno-bele dao je i trener Partizana Aleksandar Džikić.

„Igraćemo protiv tima koji je veoma dobro izbalansiran, selektiran da igra na način koji trener Patrik voli: agresivno u odbrani, sa velikim brojem situacija u kojima je potrebno brzo reagovati, dok su u napadu opasni na niskom postu, uz nekoliko dobrih šutera, kao i igrača koji pokrivaju više pozicija i nekoliko veoma talentovanih košarkaša koji igraju dobro u odlučujućim trenucima“, rekao je Džikić.