(VIDEO) ZAGREVANJE ZA BASKONIJU I PARTIZAN: Uspavana Zvezda se probudila na vreme i pregazila Mornar

Šampion i dalje maksimalan u ABA ligi

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su i sedmu pobedu u ABA ligi, jer su kao gosti u Baru savladali Mornar.

U sedmom kolu regionalnog takmičenja: Mornar - Crvena zvezda 59:71 (17:10, 15:21, 11:22, 16:18).

Šampion i dalje ima maksimalni učinak, jedini uz podgoričku Budućnost, dok debitant iz Bara sada ima skor 2-5.

Zvezda je očanjno počela meč u hali "Topolica". Na crveno-belima se jasno ocrtavao umor posle dva teška evroligaška meča prošle nedelje, protiv Barselone i Panatinaikosa. To je domaćin danas koristio u prvoj i na početku druge četvrtine. Sredinom druge deonice Mornar je bio na maksimalnih "plus deset".

Međutim, onda je Marko Simonović ubacio dve trojke i razbudio svoju ekipu. Do odlaska na odmor Zvezda je prišla na samo poen zaostatka (31:32), a onda je već u uvodu drugog poluvremena "počistila" Mornar. Ekipa trenera Dejana Radonjića "stegla" je odbranu, počela je da pogađa u napadu, pa je serijom 8:0, odnosno 16:2, već tada prelomila utakmicu i rešila pitanje pobednika. Do kraja su gosti rutinski odradili posao.

Marko Simonović je sa 14 poena (3/6 za tri) bio najefikasniji na meču, a u Zvezdi su značajan doprinos pobedi dali i Čarls Dženkins sa 12 poena, Ognjen Kuzmić sa 11, Luka Mitrović sa deset...

Kod Mornara bolji od ostalih bili su Džons sa 13 i Radunović sa 11 poena.

Utakmicu je sa tribina hale "Topolica" pratilo 3.800 gledalaca, a Zvezda je imala veliku podršku "Delija", koji su sve vreme pesmom bodrili svoje ljubimce.

Crvenoj zvezdi u petak predstoji novi evroligaški ispit, jer tada u Beograd stiže Baskonija.

U osmom kolu ABA lige šampionu sledi "večiti derbi", koji će igrati sledećeg ponedeljka.

Mornar već u sredu dočekuje Mega Leks u FIBA Ligi šampiona, a u nedelju gostuje Cedeviti u ABA ligi.

Četvrta četvrtina:

39. minut - 56:68 - Trojka Jovića kojom i definitivno stavlja tačku na meč.

37. minut - 53:65 - Tu reviju prekinuo je Dženkins trojkom.

37. minut - 53:62 - Revija promašaja na obe strane...

34. minut - 49:62 - Kakvo zakucavanje Simonovića!

33. minut - 47:60 - Prva trojka u drugom poluvremenu - Dangubić.

Treća četvrtina - 43:53:

30. minut - 40:53 - Nova najveća prednost Zvezde posle pogođenih bacanja Gudurića.

28. minut - 37:49 - Dženkins je pogodio jedno bacanje - Zvezdina serija 16:2.

27. minut - 37:48 - Dženkins je bio precizan sa distance, pa je Mitrović ukrao loptu, iznudio nesportski faul i pogodio oba bacanja. Zvezda je na "plus 11".

26. minut - 37:44 - Kuzmić je prvi "dvocifreni" kod Zvezde, čija prednost sada raste na sedam poena.

24. minut - 35:41 - Zvezda je zaigrala jaču odbranu i organizovanije u napadu nego u prvom poluvremenu i serijom 8:0 došla do maksimalnih "plus šest", posle čega je trener domaćina Đorđije Pavićević zatražio tajm-aut.

21. minut - 35:33 - Prva trojka Mornara - Radunović.

21. minut - 32:33 - Prvo vođstvo Zvezde još od 0:1 posle poena Dženkinsa.

Druga četvrtina 32:31:

20. minut - 32:31 - Sada domaćini srljaju iz greške u grešku... Simonović je pokrenuo crveno-bele, sa dve trojke, ukradenom loptom, sada je "zalepio" i bananu... Istina, Zvezda nije to iskoristila, jer je više puta imala priliku da preuzme vođstvo.

19. minut - 32:30 - Posle pogođenih bacanja Dženkinsa, Zvezda je na "minus dva". Zato je Pavićević zvao minut odmora.

19. minut - 31:28 - Druga trojka Simonovića.

18. minut - 29:25 - Polako, neprimetno, Zvezda je prišla na samo četiri poena zaostatka.

16. minut - 27:20 - Druga trojka na meču, druga za Zvezdu, prva za Simnonovića.

16. minut - 27:17 - Kuzmić poentira, a na drugoj strani uzvraća Ćalić, koji je doduše promašio dodatno slobodno bacanje.

15. minut - 25:15 - Prvi put Mornar ima dvocifrenu prednost. Zvezda i dalje ne može da se "sastavi", što domaćin koristi i mahom lakim poena iz kontri uvećava prednost. Radonjić je ponovo reagovao tajm-autom.

13. minut - 19:12 - Prikucavanje Elisa za novih "plus sedam" za domaćina.

12. minut - 17:12 - Skok u napadu i dva poena za Bjelicu.

Prva četvrtina - 17:10:

10. minut - 17:10 - Zakucavanje Radunovića iz konte.

9. minut - 15:10 - U igri je Zvezdin novajlija Volters.

9. minut - 13:10 - Mitrovićeva trojka! Prvi pogodak crveno-belih sa distance.

8. minut - 13:7 - Džons ima već šest poena.

7. minut - 9:7 - Gudurić pogađa, crveno-beli se bude.

6. minut - 9:5 - Sad i Jović zakucava. Dakle, Zvezda je dala jedan poen iz penala i četiri iz zakucavanja.

6. minut - 8:3 - Zakucavanje Kuzmića. Prvi poeni Zvezde iz igre.

4. minut - 8:1 - Džons daje još jednu dvojku. Domaćin koristi seriju grešaka i promašaja Zvezde, a Dejan Radonjić traži tajm-aut.

2. minut - 2:1 - Džons za prvo vođstvo Mornara.

1. minut - 0:1 - Mitrović je pogodio jedno bacanje.

1. minut - Meč je počeo.