ZVEZDINA DEMONSTRACIJA SILE: Crveno-beli zgromili Cedevitu za 1. korak ka tituli i Evroligi KURIR TV

Šampion šampionski

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cedevitu u Beogradu u prvoj utakmici finalne serije plej-ofa ABA lige - 81:66 (16.27, 29:17, 21:10).

Tako su crveno-beli načinili prvi od tri koraka neophodna za odbranu titule na Jadranu i overu evroligaške vize.Drugi meč igra se već sutra, takođe u hali "Aleksandar Nikolić", sa početkom u 18.30, posle čega se serija seli u Zagreb.

Zvezda je očajno počela današnji meč pred 5.589 navijača u dvorani "Aleksandar Nikolić". Miro Bilan predvodio je goste do čak 15 poena razlike, koliko je bilo u osmom minutu - 8:23.

Cedevita je vođstvo održavala do kraja prve deonice, a onda ju je počistila crveno-bela furija.

Zvezda je u uvodu druge četvrtine stegla odbranu, iz čega se izrodila serija 15:1!

U 15. minutu Čarls Dženkins je trojkom doneo domaćinu prvo vođstvo (31:30), odmah zatim Ognjen Kuzmić je povisio na 33:30... To je bio početak kraja hrvatskog šampiona. U 26. minutu Zvezda je prvi put stekla dvocifreno vođstvo i tada je pobednik bio odlučen. Crveno-beli su bez ikakvih problema priveli meč kraju. Cedevita je pred njima i treći put ove sezone u isto toliko okršaja položila oružje.Dženkins je sa 20 poena bio najefikasniji na utakmici, po 14 poena su dodali Kuzmić i Nejt Volters, koji je imao i šest asistencija.

Tomas sa 14, Bilan i Džejms sa po 12 poena bili su bolji od ostalih kod Cedevite.

Četvrta četvrtina - 81:66:

35. minut - 75:59 - Trojka Gudurića, pa "dva plus jedan" poen Dženkinsa.

34. minut - 69:59 - Crveno-beli mirno privode utakmicu kraju.

32. minut - 66:59 - Trojka Tomasa.

Treća četvrtina - 66:54:

30. minut - 66:54 - Zvezda bez problema, uz atraktivnu igru, održava prednost.

26. minut - 60:47 - Novi poeni Kuzmića, posle "alej upa" sa Voltersom! Crveno-beli se sada poigravaju sa Cedevitom.

26. minut - 58:47 - Kuzmić poentira uz faul Begića, a onda promašuje dodatno slobodno bacanje.

25. minut - 56:47 - Dženkins je odličan večeras, crveno-beli na "plus devet".

23. minut - 52:44 - Trojka Dženkinsa, serija Zvezde traje.

22. minut - 49:44 - Volters se nadovezuje...

21. minut - 47:44 - Počelo je poenima Mitrovića.

21. minut - Počelo je drugo poluvreme.

20:06 - ZVANIČNO: 5.589 gledalaca u dvorani "Aleksandar Nikolić!

19:58 - Deca iz Specijalne Olimpijade igraju basket u poluvremenu!

Druga četvrtina - 45:44:

20. minut - 45:44 - Sa četiri pogotka s penala, gosti vezuju ukupno sedam poena na kraju prvog poluvremena.

19. minut - 45:40 - Krušlin vraća trojku.

19. minut - 45:37 - Zvezda je nezadrživa, trojka Dženkinsa!

18. minut - 40:35 - Babić je oba puta precizan s linije penala, sledi tajm-aut.

17. minut - 40:33 - Volters dalekometnom paljbom "pogađa" plus sedam!

16. minut - 33:30 - Ponovo Kuzmić, ovaj put zakucava, Zvezda ne posustaje.

15. minut - Evo kako su navijači Zvezde "pozdravile" Hrvate posle prvog vođstva:

15. minut - 31:30 - Kuzmić za dva, pa Dženkins za tri poena i Zvezda vodi! Prvi put na meču!

14. minut - 26:29 - Zvezda se približila na samo tri koraka posle trojke Gudurića.

13. minut - 23:29 - Bjelica je raspoložen, posle ofanzivnog skoka vodi Zvezdu na "minus šest".

12. minut - 21:29 -Posle tajm-auta Simonović pogađa samo jedno slobodno bacanje.

12. minut - 20:29 - Dobra odbrana Zvezde posle koje je Volters istrčao kontru i poentirao.

11. minut - 18:29 - I drugu četvrtinu gosti otvaraju košem, ovaj put Šurne. Na drugoj strani uzvraća Bjelica.

Prva četvrtina - 16:27:

9. minut - 14:26 - Još jedna trojka Tomasa, odmah uzvraća Dženkins i to je prvi pogodak crveno-belih van linije 6,75.

8. minut - 8:23 - Prva trojka na meču - Tomas.

8. minut - 8:19 - Bjelica ubacuje dva slobodna bacanja, nedugo zatim Simonović jedno od dva.

7. minut - 5:19 - Cedevita ne posustaje, Babić daje "dva plus jedan" za "plus 14".

4. minut - 4:10 - Prvi poeni crveno-belih iz igre - Gudurić.

4. minut - 2:10 - Zvezda ima već pet izgubljenih lopti. Poentira i Žganec.

3. minut - 2:8 - Prve poene za domaćina postiže Dangubić iz penala posle nesportske greške Babića.

3. minut - 0:8 - Bilan je nezaustavljiv u uvodu meča, ubacio je već šest poena. Radonjić reaguje tajm-autom.

2. minut - 0:6 - Gosti kreću bolje, pogađaju Bilan (4 poena) i Katić (2).

1. minut - Utakmica je počela.

18:51 - "Delije" za heroje sa Košara!

18:49 - Cedevita je oslabljena neigranjem povređenog Rajana Boutrajta, koji bi možda mogao da zaigra sutra u drugom meču. Takođe, nema ni povređenog Marka Arapovića.

18:47 - "Nemamo nikakav pritisak, jer igramo protiv jedne od najboljih ekipa u Evropi. Istina da smo uvek tu za titulu i Evroligu", izjavio je trener Cedevite Veljko Mršić.

18:43 - Ulazak navijača Cedevite u dvoranu!

18:41 - "Svako ima svoje probleme... I mi i oni smo oslabljeni, ali idemo da igramo za prvaka ABA lige i da vidimo ko će u Evroligu sledeće sezone. Najlepše bi bilo da smo svi zdravi i kompletni, i da je Veljko Mršić na njihovoj klupi. Koliko je kome teško, mislim da je trenerima najteže, što je normalno, svako ima svoju muku", rekao je trener Crvene zvezde Dejan Radonjić.

18:36 - Zvezda neće moći da računa na Stefana Jovića zbog povrede leđa tokom cele finalne serije.

18:35 - U prve dve utakmice serije Cedevitu će s klupe predvoditi pomoćnik Đanmarko Poceko, jer je trener Veljko Mršić suspendovan zbog komentarisanja suđenja na meču sa Partizanom.

18:30 - Ove sezone Zvezda i Cedevita su se sastajale dva puta u ABA ligi i oba puta su bolji bili crveno-beli.