(VIDEO) TEO IZBACIO ZVEZDU: CSKA prekinuo sjajnu sezonu crveno-belih u Evroligi

3:0 u četvrtfinalnoj seriji

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su i treći meč četvrtfinalne serije Evrolige od CSKA, večeras u beogradskoj "Areni" bilo je 71:78 (21:18, 14:18, 12:23, 24:19).

1 / 5 Foto: Euroleague.net

Moskovski "armejci" igraće na Fajnal foru u Berlinu od 13. do 15. maja, a crveno-belima ostaje za utehu da su imali sjajnu sezonu u Evroligi. CSKA je zasluženo prošao među četiri najbolja u Evropi pošto je posle dve pobede u Moskvi zabeležio i ovu večerašnju u Beogradu.

Zvezda je dobro počela meč i do 25:25 u drugoj deonici sve vreme vodila. Usledila je zatim rezultatska klackalica, dok gosti u trećoj četvrtini nisu prelomili meč. Može se reći da je to učinio kapiten srpske reprezentacije Miloš Teodosić sa dve trojke u tom periodu, tokom kojeg je Aron Džekson postigao svih šest poena. CSKA je otišao na dvocifrenu prednosti i utišao "Arenu".

"Delije" su se ponovo probudila tokom poslednje deonice kada se raspucao Marko Simonović. Zahvaljujući njemu, ali i Kvinsiju Mileru i Nemanji Dangubiću, Zvezda je prišla na samo dva poena zaostatka (63:65), ali više od toga nije mogla protiv objektivno iskusnijeg i kvalitetnijeg rivala.

Nando De Kolo je sa 20 poena bio najefikasniji na meču, Teodosić i Nikita Kurbanov su dodali po 12.

Kod Zvezde Miler je dao 15, Vladimir Štimac 12, Dangubić 11...

Koliko su crveno-beli učinili ove sezone svedoči pesma "Delija" koja je dugo trajala i po završetku meča.

Četvrta četvrtina - 71:78

39. minut - 68:76 - De Kolo je pogodio prvu trojku...

38. minut - 68:73 - Simonović je promašio trojku, Miler skočio i poentirao, ali je na drugoj strani precizan za tri bio Higins.

37. minut - 66:70 - Dangubić trojka za "minus dva", Kurbanov je odmah vratio!

37. minut - 63:65 - Miler! Posle odlične odbrane Zvezde i uzete lopte, Amerikanac je dao koš i realizovao dodatno slobodno bacanje! Serija 8:0!

36. minut - 60:65 - Simonović opet baca navijače u trans - trojka! Vratio je crveno-bele na podnošljivih pet poena zaostatka.

35. minut - 55:65 - De Kolo i Kurbanov vraćaju CSKA na "plus deset".

34. minut - 55:61 - Simonović je približio Zvezdu i digao "delije" na noge.

32. minut - 51:61 - Ponovo Teodosić...

31. minut - 51:59 - Dva poena Štimca, pa ukradena lopta i kucanje Simonovića.

Treća četvrtina - 47:59

30. minut - 47:59 - Posle Teodosića, razgoropadio se i Džekson, ubacio je trojku za 12 poena prednosti.

28. minut - 44:54 - Još jedna trojka Teodosića za maksimalnih "plus deset".

26. minut - 44:51 - Džekson za najveću prednost gostiju.

25. minut - 42:46 - Teodosić je pogodio trojku iz nemoguće pozicije.

24. minut - 40:43 - Kurbanov je vezao pet poena! Trojku, pa dva bacanja.

23. minut - 38:38 - Posle uvodne trojke Kinzija, crveno-beli nikako da pogode šut, a pritom Dangubić je napravio četvrti prekršaj.

&feature=youtu.be

21. minut - 38:36 - Počelo je trojkom Kinzija.

Druga četvrtina - 35:36

20. minut - 35:36 - Otkako su "armejci" stigli Zvezdu na 25:25 traje rezultatska klackalica.

18. minut - 33:32 - Dangubić trojkom vraća Zvezdi prednost.

17. minut - 28:30 - Trojkom Voronceviča gosti dolaze do prvog vođstva.

15. minut - 25:25 - Jurio je CSKA, jurio i konačno stigao Zvezdu pogotkom Kurbanova.

Kraj prve četvrtine - 21:18

10. minut - 21:18 - Zvezda je imala poslednji napad, Simonović je šutirao i promašio, a Štimac je fauliran 0,9 sekundi pre isteka vremena. Štimac je pogodio jedno bacanje.

10. minut - 18:16 - Četiri uzastopna pogotka gostiju sa penala.

8. minut - 16:10 - Teodosić je dva puta pogrešio u kratkom roku. Zvezda je to iskoristila ode na "plus šest".

7. minut - 10:10 - Dve trojke gostiju, pogodili su ih Higins i Voroncevič. U međuvremenu, na drugoj strani precizan je bio Kinzi.

5. minut - 8:4 - Zakucao je i Miler! Fantastična asistencija Jovića!

5. minut - 6:4 - U igru je ušao Teodosić. Čim je primio loptu, sa tribina su se začuli zvižduci.

3. minut - 2:0 - Prve poene na meču postigao je Dangubić brutalnim zakucavanjem, posle dva minuta i tri sekunde igre.

1. minut - Utakmica je počela

20:45 - I fudbaleri među navijačimaNekadašnji fudbalrer Crvene zvezde Marko Pantelić bodri košarkaše u "Areni", ali i dvojica sadašnjih igrača - stranaca - Holanđanin Donald Mičel i Francuz Damijan Le Takek.

20:44 - Teo među svojima

20:42 - Ima oko 18.000 gledalacaTribine "Arene" nisu pune, ima oko 18.000 gledalca.

20:35 - U "Arenu" doneti koševi iz dvorane "Aleksandar Nikolić"Crvena zvezda se odlučila na neobičan potez - za večerašnju utakmicu u "Arenu" su doneti koševi iz dvorane "Aleksandar Nikolić"! Ostalo je nepoznato da li je to učinjeno zbog toga što su crveno-beli navikli na te koševe ili zbog problema sa konstrukcijama u "Areni".

20:28 - Podrška ŠapićaNekadašnji vaterpolo reprezentativac Aleksandar Šapić uveren je u pobedu Zvezde.

20:23 - Znate li koliko je ekipa uspelo da prođe dalje posle 0:2?NIjedan!

20:14 - Itudis: Zvezda ima sve"Očekujemo tešku utakmicu, kao što su bile i prve dve. Zvezda je tim koji ima sve. Od bekovske linije, krila, visokih igrača, ima navijače koji ih bodre, pa Zvezda kod kuće igra mnogo bolje. Ovo je plej-of, svaka utakmica se razlikuje, svaki meč je finale. Sigurno je da će susret biti težak. Dosta detalja može da reši duel, a ne samo jedan. Znamo se veoma dobro. CSKA zna kako da igra u atmosferi poput ove koja se očekuje u Areni, igrali smo mečeve za plasman na Fajnal for sa timovima poput Panatinaikosa, Olimpijakosa, to su ekipe čiji navijači takođe prave odličnu atmosferu, a to je dobro za košarku", izjavio je trener "armejaca" Dimitris Itudis.

20:12 - Ovacije za JovićaStefan Jović bio je tragičar drugog meča serije. Kada se pojavio na parketu "Arene" dobio je ovacije!

20:08 - Radonjić: Zaboravlja se ko je preko puta"U Moskvi smo pokazali da možemo da budemo konkurentni sa CSKA. Bili smo u prilici da napravimo iznenađenje. Svi se nadamo da ćemo još jednom pokazati dobru partiju i da ćemo moći da pariramo CSKA. Zaboravlja se da preko puta stoji CSKA, da igramo protiv ekipe koja može da se analizira zbog svojih kvaliteta. Trudićemo se da odigramo dobro, ali mnogo toga zavisi od njih, da budemo iskreni", rekao je Radonjić.

20:01 - Cirbes u punoj snazi

19:54 - Zagrevanje traje

19:47 - Arena se puni...

19:35 - Poziv Delijama

19:30 - CSKA vodi 2:0Moskovski "armejci" su dobili oba meča kod kuće, prvi 84:74, a drugi 77:76. Podsetite se najzanimljivijih detalja sa tih utakmica.