(KURIR TV) VELIČKOVIĆ ŠOKIRAO CRVENO-BELE: Partizan pobedio Zvezdu košem u poslednjoj sekundi

Superliga, 9. kolo

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu 78:77 u derbiju devetog kola Superlige Srbije odigranom u hali "Aleksandar Nikolić".

Pobednika je odlučio kapiten crno-belih Novica Veličković košem u poslednjoj sekundi!

Bilo je to prvo vođstvo Partizana na ovom "večitom derbiju"!

Trener crno-belih Aleksandar Džikić odlučio je da njegovi igrače naprave prekršaj i sebi obezbede poslednji napad na meču. Marko Gudurić je stao na liniju slobodnih bacanja deset sekundi pre kraja pri nerešenom rezultatu i imao polovičan učinak - Zvezda je povela 77:76. Međutim, Vilijam Hečer je poveo akciju crno-belih, lopta ja došla do Veličkovića koji ju je sa zvukom sirene ubacio u koš za delirijum "grobara".

Zvezda je sve vreme vodila, više puta imala i dvocifrene prednosti. Međutim, Partizan se nije predavao i svaki put je uspeo da smanji rezultatski zaostatak za šampionom.

Kako crveno-beli nisu uspevali da se odlepe, tako crno-beli nisu uspevali da povedu. I tako 40 minuta...

A onda je Veličković odlučio da Partizan zabeleži drugu pobedu u petom ovosezonskom "večitom derbiju".

Sada Zvezda i Partizan imaju identičan učinak na vrhu superligaške tabele - po osam pobeda i jedan poraz. Međutim, ukoliko i na kraju ligaškog dela budu imali isti broj bodova, crveno-beli će biti prvi, jer su bolji u međusobnim duelima - prethodni derbi dobili su sa 11 poena razlike.

Veličković i Hečer su bili najefikasniji kod Partizana sa po 16 poena, s tim da je kapiten imao i sedam skokova, po 12 poena dodali su Stefan Birčević i Mihajlo Andrić, koji je ubacio i nekoliko važnih koševa.

Najefikasniji na meču bio je Marko Simonović sa 20 poena. Njegov imenjak Gudurić je takođe bio veoma dobar sa 13 poena, Nejt Volters je ubacio deset...

Četvrta četvrtina - 78:77:

40. minut - 78:77 - KOŠ VELIČKOVIĆA SA ZVUKOM SIRENE!

40. minut - 76:77 - Partizan je napravio faul, Gudurić pogodio samo jedno bacanje. Do kraja - 10 sekundi.

40. minut - 76:76 - Trojka Andrića za izjednačenje! Do kraja - 11 sekundi.

40. minut - 73:76 - Dangubić poentira. Tajm-aut za Džikića.

39. minut - 73:74 - Peta lična za Simonovića, Hečer promašuje oba bacanja na 77 sekundi pre kraja.

39. minut - 73:74 - I Hečer pogađa za tri!

38. minut - 70:74 - Trojka Veličkovića! Pa trojka Simonovića!

36. minut - 67:70 - Andrić smanjuje...

36. minut - 65:70 - Trojka Gudurića!

36. minut - 65:67 - Hečer precizan iz penala. Tajm-aut Radonjića.

34. minut - 63:67 - Kuzmić šutira bacanja 1/9.

34. minut - 61:67 - Crno-beli propuštaju šanse, pa ih kažnjava Gudurić sa "dva plus jednim" poenom.

33. minut - 59:64 - Kuzmić ubacuje posle još jednog skoka u napadu.

32. minut - 58:62 - Četvrta lična Simonovića. Veličković s linije penala oba puta precizan.

Treća četvrtina - 56:62:

30. minut - 56:62 - Dve vezane trojke Hečera!

29. minut - 50:62 - Gudurić vodi Zvezdu na "plus 12".

26. minut - 47:57 - Trojka Voltersa, pa odmah zatim i Simonovića.

25. minut - 45:49 - Andrić iz ugla za dva, Partizan je na "minus jedan", ali Simonović odmah uzvraća trojkom. Simonović je prvi na meču sa dvocifrenim učinkom - 11.

24. minut - 43:46 - I Dangubić ima četiri lične greške.

24. minut - 43:46 - Marinković precizan s poludistance.

23. minut - 41:46 - Seriji slobodnih bacanja na obe strane nema kraja.

22. minut - 38:45 - 22:10 je odnos u skokovima u korist Zvezde.

22. minut - 38:43 - Luković već ima četiri faula, Partizan je izašao iz bonusa.

Druga četvrtina - 38:41:

20. minut - 38:39 - Majstorović daje "dva plus jedan", Radonjić seče seriju Partizana tajm-autom.

17. minut - 32:37 - Trojka Dangubića u poslednjem sekundu napada.

16. minut - 32:34 - Andrić nastavlja sjajnu seriju domaćina iz slobodnih bacanja i dovodi Partizan na samo dva poena minusa.

15. minut - 28:32 - Crno-beli u seriji 10:1. Sa penala imaju 12/12.

15. minut - 26:32 - Trojka Birčevića, sada Radonjić traži minut odmora.

13. minut - 21:30 - Posle tajm-auta trojka Ratkovice, koji je sa pet poena jedini strelac Partizana u ovoj deonici.

13. minut - 18:30 - Zvezda je stegla odbranu, efikasna je u napadu, pa posle zakucavanja Tompsona odlazi na čak 12 poena! Džikić reaguje tajm-autom.

12. minut - 16:26 - Simonović vodi goste na novu dvocifrenu prednost.

11. minut - 16:24 - Treća Zvezdina trojka, iz osam pokušaja - Marko Simonović.

Prva četvrtina - 16:21:

10. minut - 16:21 - Četvrtina se završava poenima Voltersa.

10. minut - 16:19 - Trojka Veličkovića.

10. minut - 13:19 - Seriju pogođenih slobodnih bacanja na obe strane nastavlja Gudurić.

10. minut - 13:17 - Marinković s penala dovodi crno-nbele na samo četiri poena zaostatka.

9. minut - 11:17 - Trojka Andrića, Partizan prilazi...

8. minut - 4:15 - Posle pogođenih penala Dobrića, Zvezda beži na "plus 11".

5. minut - 2:11 - Crveno-beli iz penala uvećavaju prednost.

3. minut - 2:8 - Prve poene za domaćina postiže Birčević, i to s linije slobodnih bacanja.

3. minut - 0:8 - Furiozan start Zvezde, Jović vezuje pet poena.

2. minut - 0:6 - I Jović precizan van linije 6,75.

1. minut - 0:3 - Krenulo je trojkom Dženkinsa.

1. minut - Meč je počeo...

POGLEDAJTE KAKVA JE BILA ATMOSFERA ISPRED PIONIRA PRE UTAKMICE:

18:57 - Intonira se himna "Bože pravde".

18:51 - Aplauz za Aranitovića i Pavlovića"Grobari" su aplauzom pozdravili dolazak bivših košarkaša Partizana Petra Aranitovića i Saše Pavlovića.

18:48 - Navijači Zvezde napunuli svoj boks...

18:45 - Još 15 minuta do početka...

18:41 - Škuletić bodri crno-beleBivši fudbaler Partizana Petar Škuletić raskinuo je nedavno ugovor sa moskovskom Lokomotivom i došao u Beograd, gde nije propustio priliku da bodri crno-bele košarkaše.

18:38 - Delije su na svom mestu

18:30 - 3:1 za Zvezdu ove sezoneVečerašnji "večiti derbi" je peti ove sezone. U ABA ligi su rivali zabeležili po jednu pobedu, dok je Zvezda savladala Partizan i u Kupu Radivoja Koraća i u prvom duelu u Superligi.