(KURIR TV) DELIJE SE TRESLE, PA SLAVILE: Zvezda se kockala, ali pobedila Bamberg, TOP 8 na vidiku

Umalo od gotovog veresija

Košarkaši Crvene zvezde savladali su nemački Bamberg u beogradskoj hali "Aleksandar Nikolić" u utakmici 24. kola Evrolige 74:60 (17:9, 26:20, 13:14, 18:17).

Crveno-beli su zabeležili 14. pobedu, što ih (uz deset poraza) učvršćuje na šestom mestom evroligaške tabele, a ukoliko Panatinaikos sutra izgubi od Darušafake, srpski šampion će se s njim izjednačiti na petom mestu.

Bamberg više nema nikakve šanse da se domogne četvrtfinala, ostao je na 12. poziciji sa skorom 8-16.

Ekipa Dejana Radonjića, koja je bila oslabljena neigranjem Nemanje Dangubića, a naročito Stefana Jovića, večeras se žestoko poigrala sa živcima navijača.

Sve je išlo kao podmazano kod crveno-belih do 25. minuta kada su imali maksimalnih "plus 25" - 56:31. A onda je usledio neopisiv pad! U narednih skoro devet minuta Zvezdini nisu dali ni koš, a Bamberg je ubacio 17 poena! Gosti su prišli na 56:48 početkom poslednje deonice.

Čarls Dženkins je prekinuo seriju nemačkog tima, koji se ni u nastavku nije predavao, već je trojkama stigao na samo šest poena zaostatka - 63:57, nešto više od tri minuta pre kraja. Međutim, tada su Simonović, Kuzmić i Dženkins realizovali tri uzastopna napada domaćina i prelomili meč.

Dženkins se na kraju zaustavio na 18 poena, Simonović je dao 13, uz čak devet skokova, a Gudurić 12.

Kod Bamberga ubedljivo najbolji je bio Francuz Kozer sa 21 poenom.

Crvenoj zvezdi predstoje dva gostovanja u Evroligi, Realu u Madridu 10. marta i Olimpiji u Milanu 16. marta.

Bamberg u sledećem kolu ide u Istanbul na noge Efesu.

Fudbaleri Zvezde, Foto: Kurir sport/Anja Vukašinović

Četvrta četvrtina - 74:60:

38. minut - 69:57 - Simonović, Kuzmić i Dženkins za "plus 12".

37. minut - 63:57 - Rafalna paljba gostiju ne prestaje - trojka Milera.

37. minut - 63:54 - Trojku daje i Nikolić, Bamberg prilazi na jednocifrni zaostatak.

36. minut - 63:51 - Kozer daje trojku, Dženkins uzvraća istom merom.

35. minut - 60:48 - Pogađa i Gudurić.

34. minut - 58:48 - Koš Dženkinsa. Prvi poeni Zvezde posle skoro devet minuta!

32. minut - 56:48 - Posle tajm-auta "Delije" pružaju podršku igračima.

32. minut - 56:48 - Trojka Nikolića. Bamberg pravi 17:0. Radonjić zove tajm-aut.

31. minut - 56:45 - Kozer pogađa, serija Bamberga je 14:0.

Treća četvrtina - 56:43:

29. minut - 56:43 - Serija gostiju je sada 12:0.

26. minut - 56:36 - Posle serije Bamberga 5:0, Radonjić traži tajm-aut.

25. minut - 56:31 - Mitrović vodi Zvezdu na 25 razlike!

25. minut - 53:31 - Posle još jedne trojke domaćina (Dženkinsa) prednost je porasla na 22 poena!

24. minut - 50:31 - Trojka Lazića, prvi put je "plus 19".

22. minut - 45:29 - Drugo poluvreme je krenulo poenima Gudurića, ali tek posle minut i po igre.

Druga četvrtina - 43:29:

20. minut - 41:29 - Gosti vezuju dve trojke, Kozer i Nikolić, pa Radonjić traži tajm-aut 15 sekundi pre kraja poluvremena.

19. minut - 41:23 -Volters nije dao trojku, ali je dao tri poena - "dva plus jedan".

18. minut - 36:21 - Treća Zvezdina trojka - Dobrić.

16. minut - 33:15 - I Gudurić precizan van linije 6.75! Već je 18 razlike!

15. minut - 30:15 - Simonović! Prva trojka na meču!

14. minut - 27:15 - Simonović dva puta, a Dženkins jednom precizni sa linije slobodnih bacanja - "plus 12".

14. minut - 24:15 - Nekoliko brzih koševa na obe strane, a sada je Tompson pogodio, pri čemu je nad njim načinjen prekršaj, pa je zabeležio tri poena u ovom napadu za najveću prednost Zvezde.

12. minut - 19:11 - Nijedna trojka do sada! Zvezda je imala četiri, a Bamberg šest pokušaja.

11. minut - 19:11 - Prvi poeni Voltersa.

11. minut - 17:11 - Posle greške Gudurića, Zizis je istrčao kontru, dobio je bananu, ali je lopta bila u silaznoj putanji.

Prva četvrtina - 17:9:

10. minut - 17:9 - Dobrić pogađa sa skoro deset metara, ali je zakasnio za trenutak, sirena se oglasila, pa pogodak nije priznat.

10. minut - 17:9 - Posle niza grešaka i promašaja na obe strane, 28 sekundi pre kraja prve deonice, sjajan potez Bjelice za dva poena uz faul, a bio je nepograšiv i iz penala.

7. minut - 14:9 - Odlična akcija Simonovića za "plus pet", posle čega Trinkjeri traži tajm-aut.

6. minut - 12:9 - Posle tajm-auta Dženkins pogađa sa poludistance.

6. minut - 10:9 - Kozer je vezao četiri poena za Bamberg, u međuvremenu na drugoj strani poentirao je Simonović.

4. minut - 8:5 - Sada i Zizis daje tri poena, dva iz igre, jedan s linije penala.

3. minut - 8:2 - Meli pogađa o tablu, gosti su prve poene upisali posle dva i po minuta igre.

3. minut - 8:0 - Furiozan početak Zvezde! Mitrović je ubacio pet poena, jer je u ovom napadu dao koš i realizovao dodatno slobodno bacanje.

2. minut - 5:0 - I Mitrović se upisuje u strelce.

1. minut - 3:0 - Meč je počeo Gudurićevim poenima "dva plus jedan".

19:47 - Ovacije za fudbalere i mlade košarkaše Zvezde

19:45 - Jović i Dangubić u publici

19:44 - Ovacije za Dejan Radonjića

19:42 - Crveno-beli se zagrevaju

18:34 - Gosti bez StrelnijeksaGosti su večeras oslabljeni neigranjem Janisa Strelnijeksa, koji nije ni doputovao u Beograd zbog povrede ramena.

18:25 - Atmosfera u Pioniru 35 minuta pred meč

18:20 - Trener Bamberga: Najteži teren u Evropi"Ovo je najteži teren u Evropi. Zvezda je fantastičan tim, biće u plej-ofu i biće teško onome ko naleti na njih", trener Bamberga Andrea Trinkijeri imao je samo reči hvale za crveno-bele.

18:11 - I dalje loša Zvezdina kadrovska slika"Situacija je nešto bolja kod (Marka) Gudurića i (Stefana) Jovića, ali videćemo koliko će realno moći da nam pomognu. (Nemanja) Dangubić je počeo s jačim treninzima i očekujem da će za deset dana biti u timu", rekao je trener crveno-belih Dejan Radonjić dan pred meč sa Bambergom.

18:05 - Crveno-beli znaju sa BambergomZvezda i Bamberg sastajali su se u Evropkupu u sezoni 2008/09 i oba puta su pobedili crveno-beli, baš kao i 15. novembra prošle godine u prvom delu tekuće sezone Evrolige. Tada je tim Dejana Radonjića u Nemačkoj trijumfovao rezultatom 79:78 posle dramatične završnice.