(KURIR TV) ZVEZDA IZGORELA U PAKLU PIONIRA: Partizan prekinuo niz nepobedivosti crveno-belih

Odlična košarka

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu 86:81 u derbiju 21. kola regionalne ABA lige.

1 / 11 Foto: Dado Đilas

Izabranici trenera Aleksandra Džikića su tako zaustavili Zvezdin niz nepobedivosti i sprečili je da oborili klupski rekord postavljen prošle sezone kada je slavila 20 puta zaredom.

Crno-beli su tako naneli prvi poraz Zvezdi u regionalnom takmičenju od početka sezone.Ekipa trenera Aleksandra Džikića je druga na tabeli sa skorom od 16 pobeda i pet poraza, odnosno ima jedan trijumf više od Cedevite. Zvezda je i dalje ubedljivo prva sa 20 pobeda i jednim porazom.Najefikasniji u Partizanu je bio je Vilijam Hečer sa 20 poena, Stefan Birčević je dodao 16 poena, dok je Vanja Marinković, koji nije igrao mesec dana, utakmicu završio sa 13 poena. Branislav Ratkovica i Novica Veličković su postigli po 11 poena.U redovima Zvezde najbolji je bio Luka Mitrović sa 14 poena, Milko Bjelica je ubacio 11, a Čarls Dženkins 10 poena.

Džikić: Uh, mnogo su dobri stvarno

Trener Partizana Aleksandar Džikić je odmah posle utakmicekratko rekao:"Mnogo su dobri. Stvarno. Na svakoj poziciji. Ali to ne umanjuje što su se ovi moji borili. Čestitke svima." Strateg Zvezde Dejan Radonjić, nije želeo da da izjavu.

Četvrta četvrtina

40. minut 86:81 - Pobeda Partizana

39. minut 86:78 - Trojka Hečera

39. minut 82:78 - Birčević pogađa, Radonjić traži tajm-aut

39. minut 80:78- Tehnička greška i peti faul Lazića. Košarkaš Zvezde je pokušao da iscenira faul u napadu

38. minut 79:78 - Tompson je pogodio jedno od dva bacanja

37. minut 79:77 - Mitrović pogađa

36. minut 78:73 - Hečer pogađa

34. minut 76:73 - Trojka Marinkovića, Partizan je sada bolji

33. minut 73:73 - Hečer za izjednačenje

31. minut 69:72 - Partizan prvi postiže poene u poslednjoj deonici

U loži je i srpska teniserka Olga Danilović, ćerka Partizanove legede i predsednika KSS Predraga Danilovića

30. minut 67:72 - Kraj 3. četvrtine

29. minut 67:70 - Posle bacanja Voltersa Zvezda je prvi put na plus 3

28. minut 65:63 - Marko Simonović je dobio tehničku grešku što mu je bio peti faul, posle čega ga je trener Radonjić oterao sa klupe i on je u tunelu

28. minut 61:63 - Lazić pogađa dva penala posle nesportske greške Ratkovice

26. minut 57:57 - Posle ofanzivnih skokova trojke su pogodili prvo Jović pa Marinković

23. minut 52:52 - Trojka Dženkinsa

22. minut 50:49 - Poeni Jovića uz faul

22. minut 50:46 - Partizan je mini serijom 4:0 počeo drugo poluvreme

Treća četvrtina

20. minut 46:46 - Poluvreme

20. minut 44:46 - Trojka Dženkinsa

19. minut 44:43 - Dok je Partizan nastavio sa trojkama, Zvezda je imala nekoliko kontranapada

17. minut 34:34 - Prvi poeni Hečera iz igre

17. minut 32:34 - Zvezda je u seriji 9:0

17. minut 32:32 - Zvezda je sustigla zaostatak od 7 poena i Džikić je zatražio minut odmora

16. minut 32:29 - Luković ne može da zaustavi Kuzmića

15. minut 32:25 - Marinković pogađa 6 trojku za Partizan, na drugoj strani Zvezda je u igri jer pogađa bacanja

14. minut 29:25 - Kuzmić zakucava

13. minut 25:21 - Peta trojka za Partizan Birčević

U dvorani su i proslavljeni vaterpolisti Partizana Dejan i Darko Udovičić

Druga četvrtina

10. minut 21:17 - Polaganje Andrića za kraj četvrtine

10. minut 19:15 - Partizan je napravio 10 faulova od čega devet u šutu, što znači da je Zvezda izvela 18 slobodnih bacanja

NA TRIBINAMA JE UMALO DOŠLO DO TUČE NAVIJAČA DVA TIMA

8. minut 17:12 - Trojka Gordona, što su prvi poeni Amerikanca za Partizan

Navijači Partizana vređaju predsednika Zvezde Nebojšu Čovića

7. minut 14:11 - Posle bacanja Koprivice i trojke Ratkovice Partizan je preokrenuo

6. minut 8:11 - Zvezda je već izvela 10 slobodnih bacanja

5. minut 8:7 - Birčević je pogodio i trojku i tako vezao 5 poena

4. minut 5:5 - Sjajno zakucavanje Birčevića

2. minut 3:3 - Po jednu trojku ubacili su Marinković sa 10 metara i Simonović

Prva četvrtina

Startne postave

Navijači Zvezde u boksu Pristalice gostujućeg tima, smeštene su u parteru iza koša koji se nalazi na strani Zvezdine klupe

Pantić, Drobnjak, Dabovićeva uz Partizan U dvorani su i bivši golman Partizana Đorđe Pantić, nekadašnji košarkaš Predrag Drobnjak i Milica Dabović

Ekipe su na terenu

Košarkaši oba tima se zagrevaju na parketu

Veličković na zagrevanju

Više od sat vremena pre meča, Novica Veličković se zagrevao sam

Džikić: Derbi je derbi

Trener Partiuzana Aleksandar Džikić pred ovaj duel je rekao: "Pred nama je utakmica protiv lidera u šampionatu, koji je bez poraza, uspešno igra i u Evroligi i u dobroj je formi. S druge strane, derbi je derbi, ne pobeđuju uvek kvalitetnije ekipe. Oni su agresivna ekipa na lopti, dobar deo svog uspeha grade na čvrstini individualne odbrane. Pozivam naše navijače da pomognu", rekao je Džikić.

Radonjić: Da pružimo maksimum Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić je istakao: "Derbi je uvek specifična utakmica, ovaj meč igramo samo četrdesetak sati posle utakmice sa Efesom. Zaokupljeni problematikom koja je prisutna, ali svesni važnosti meča, imamo obavezu da pružimo maksimum i to bez obzira u kom sastavu ćemo nastupiti i ko će koliko moći u ovom trenutku da pruži", istakao je Radonjić.

Pred košarkašima oba tima je period teških utakmica i veoma zgusnutog kalendara, sa obzirom na to da ih uz obaveze u evropskim i regionalnom takmičenju polovinom febrauara u Nišu čekaju od jedne do tri utakmice u borbi za trofej Kupa Radivoja Koraća. Partizan je na oko u boljem položaju, pošto je pred derbi 21. kola ABA lige imao više vremena za trening, pošto ga tek 7. februara u Solunu čeka prvi duel baraža FIBA lige šampiona sa PAOK-om. Sa druge strane Crvena zvezda je u petak izašla na parket dvorane Aleksandra Nikolić gde je se sa preke strane čekao i porazio turski Anadolu Efes (86:72). Oba tima ovaj meč dočekuju sa različitim motivima. Zvezda bi da nastavi niz nepobedivosti i 21 trijumfom obori klupski rekord izjednačen protiv Mornara (82:71), a Partizanu bi trijumf doneo značajan korak ka drugoj poziciji, ali i injekciju psihološkog samopouzdanja pred Kup Radivoja Koraća u Nišu, koji u Partizanu žele, kako bi sezona na kraju mogla da ima pozitivan predznak.

Tim trenera Aleksandra Džikića je još u fazi uigravanja, sa obzirom da je Džamonte Gordon tek odigrao prve minute, da je Vili Hečer u značajnom padu forme, a da u timu već duže vreme nema povređenog Vanje Marinkovića. Utisak je međutim, da je Partizan u dosadašnjem delu sezone postigao očekivan rezultat i da igra dobru košarku, koja istina mnogo zavisi od iskustva, pameti i nadahnuća Novice Veličkovića. Crno-beli, koji polako u tim vraćaju i Đorđa Majstorovića su do sada odigrali mnogo neizvesnih mečeva i većinu rešavali u svoju korist i to poenima u posledenjim sekundama (Ludvizburg, Zelena Gora dva puta).

U prvom meču Zvezda je sve vreme bila u vođstvu, ne ostavljajući rivalu ni najmanju šansu da trijumfuje (83:72). Sada će Partizan biti znatno odmorniji jer nije igrao od poraza od Budućnosti (74:68), što navodi na pomisao da će utakmica biti zanimljivija od prethodne. Bez obzira na to što je od Efesa do Partizana prošlo manje od 48 sati, jasno je da ni Zvezda neće kalkulisati, jer derbi je derbi i pobeda u njemu, trenerima, igračima i navijačima znači više od drugih.