FIBA Liga šampiona

(KURIR TV) VELIČKOVIĆ REŠIO DRAMU: Partizan u poslednjem napadu savladao Zijelonu Goru

Košarkaši Partizana zabeležili su druge pobedu u Grupi E FIBA Lige šampiona, jer su u dvorani "Aleksandar Nikolić" dobili meč 3. kola protiv poljske Zijelone Gore 58:56.

Crno-bele je predvodio Novica Veličković sa 15 poena i sedam skokova, dok su Branislav Ratkovica, Vanja Marinković i Stefan Birčević postigli po sedam poena.Partizan je zabeležio drugu pobedu u Ligi šampiona, a u sledećem kolu će gostovati Solnoku u Mađarskoj, 9. novembra od 18.00.

Četvrta četvrtina

40. minut 58:56 - Veličković!

40. minut - 56:56 - Kakva greška odfbrane Partizana

40. minut 56:54 - Ratkovica je pogodio dva penala 34 sekunde su do kraja

39. minut 54:54 - Hečer!

39. minut 52:54 - Veličković!

38. minut 50:54 - Opet Florens sa 9 metara preko ruke

37. minut 50:51 - Florens pogađa trojku, a zatim lep ulaz Veličkovića

36. minut 48:48 - Košarek je pogodio trojku, a potom je Marinković izjednačio

34. minut 46:45 - Partizan vodi! Dobra odbrana i kucanje Birčevića

33. minut 43:45 - Partizan slabo kažnjava greške Poljaka, koji su opet bez poena

31. minut 43:45 - Poeni Hečera, posle mnogo vremena

30. minut 41:45 - Partizan je u trećem kvartalu postigao samo 6 poena!

29. minut 41:43 - Partizan je u nastavku postigao samo 6 poena i upao je u probleme

26. minut 39:39 - Partizan je propustio priliku da se odlepi, a posle dve izgubljene lopte Ratkovice Poljaci su opet izjednačili

23. minut 37:32 - Prvi koš u nastavku postiže Velićković

Treća četvrtina

20. minut 35:32 - Partizan je uspeo da materijalizuje bolju igru u drugoj deonici, kojom je naterao protivnika na veliki broj šuteva za tri poena. Domaći tim je i pored 8 izgubljenih lopti u vođstvu

16. minut 29:25 - Partizan je poropustio priliku da se odlepi, trener Džikić je zatražio minut odmora

15. minut 28:22 - Posle muinuta odmora serija domaćeg tima je nastavljena. Partizan je pojačao odbranu i počeo da kažnjava promašaje Poljaka

13. minut - 24:22 - Trojka Marinkovića

11. minut 19:17 - Partizan je prvi put poveo posle ofanzivnog skoka Lukovića i poena centra Partizana

Druga četvrtina

10. minut 17:17 . Poljaci su uglavnom bili u vođstvu, koje je Partizan sustigao trojkom Robinsona

7. minut 10:11 - Trojka Ratkovice

7. minut 7:11 - Sjajna akcija Ratkovice i Vrabca

5. minut 5:5 - Mnogo grešaka i promašenih šuteva na obe strane terena

1. minut 2:0 - Birčević poatiže prve poene

Prva četvrtina

Džikić: Poljaci imaju evroligaško iskustvo

Trener Partizana Aleksandar Džikić rekao je pred utakmicu protiv Zjelone Gore da njegov klub radi najbolje što može u najtežoj grupi FIBA Lige šampiona.

"Jasno je da je naša grupa u ovom takmičenju daleko najkvalitetnija, ali je takođe jasno da se to neće promeniti. To smo prihvatili i radimo kako najbolje možemo sa onim što imamo", rekao je Džikić za klupski sajt.

Džikić je kazao da poljski klub ima evroligaško iskustvo. "Naš sledeći protivnik je ponovo ekipa koja ima evroligaško iskustvo, što dovoljno govori o tome o kakvom se klubu i organizaciji radi. Što se njihovog sastava tiče, imaju vrlo iskusnu bekovsku liniju i čvrste i aktivne centre", kazao je Džikić.

Marinković: Obavezni smo da damo maksimum

Košarkaš Vanja Marinković rekao je da je ekipa svu pažnju usmerila na predstojeću utakmicu. "Uvek govorimo da je svaki sledeći meč najvažniji, jer u svakom meču imamo i želju i obavezu da pružimo svoj maksimum. Očekuje nas utakmica protiv još jedne jake i iskusne ekipe, ali mi ćemo izaći na teren spremni da damo sve od sebe", rekao je Marinković.