(VIDEO) NAJBOLJA U REGIONU: Zvezda počistila Megu za drugi uzastopni prsten u ABA ligi

Crveno-beli odbranili titulu

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Mega Leks (61:49) i sa 3:0 u finalnoj seriji po drugi put uzastopno postali šampioni regionalne ABA lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kvinsi Miler sa 15 poena i sedam skokova. Megu je predvodio kapiten Rade Zagorac sa 21 poenom i šest skokova.

Košarkaši Crvene zvezde, Foto: Mega Leks/Ivica Veselinov

Tim trenera Dejana Radonjića uspeo je da maksimalni rezultatom završi finalnu seriju. "Crveno-beli" su uspeli da iskoriste činjenicu da je Mega u finale ušla značajno oslabljena, ne igranjem nekolicine veoma bitnih košarkaša.

Kada se sagleda sezona Zvezda je zasluženo došla do titule jer je posle drugog mesta nakon 26 mečeva u regularnom delu u razigravanju bez poraza savladala prvo Cedevitu, a zatim i Megu.

Četvrta četvrtina

40. minut 49:61 - Kraj utakmice Zvezda slavi titulu

39. minut 47:58 - Zvezda ima veliku prednost Delije počinju da slave u Mitrovici

37. minut 45:55 - Poeni Mitrovića u kontri, a potom i Cirbes

34. minut 43:49 - Zagorac opet pogađa uz faul

32. minut 40:49 - Trojka Simonovića za nejveću prednost Zvezde do sada

30. minut 40:46 - Malo poena u trrećoj deonici Zvezda je povećala prednost, jer je pretposlednji kvartal dobila 9:6

28. minut 40:44 - Miler pogađa treću trojku i sprečava Megu da se potpuno vrati u meč

25. minut 38:41 - Janković poenima uz faul Štimca prekida Megin post, a potom, zakucava i Zagorac

23. minut 34:41 - Mega još uvek bez poena u nastavku, a Zvezda posle koševa Jovića i Milera, opet ide na plus sedam

Treća četvrtina

20. minut 34:37 - Zvezda sa brzim poenima dobija prvo poluvreme

19. minut - 33:32 - Veljković donosi prednost Megi

16. minut 29:31 - Ivanović u kontri pogađa trojku, Mega se ne da

15. minut 24:31 - Zvezda posle trojke Jovića ide na plus 7. Potom je usledila i sjajna blokada Milera

12. minut 22:27 - Zagorac je van igre, ali je na obe strane malo poena

12. minut 20:24 - Zagorac drži Megu u životu

Druga četvrtina

10. minut 16:24 - Deseti poen Milera za kraj prve četvrtine

8. minut 12:17 - Po jedna trojka na obe strane pogodili su Miler i Ivanović

7. minut 9:14 - Duga dvojka Milera

6. minut 7:12 - Posle poena Kinzija i Cirbesa sa penala Zvezda ponovo ima plus 5

4. minut 7:7 - Zagorac za drugo izjednačenje na utakmici

3. minut 5:7 - Zvezda je povela 7:2, ali je Ivanović trojkom prekinuo mini seriju gostiju

1. minut 0:2 - Crbes postiže prve poene na meču

Prva četvrtina

Tok meča

U dvorani je i nekadašnji selektor Jugoslavoije i Srbije, doskorašnji trener Efesa Dušan Ivković

"Crveno-beli" imaju prvu meč loptu da drugi put uzastopno podignu trofej namenjen regionalnom šampionu.

Zvezda protiv oslabljene Mege vodi u seriji 2:0 i prema svemu viđenom bilo bi veliko iznenađenje ukoliko večeras ne bi završila posao.

"Igra iz drugog meča, posebno u odbrani je recept za naredni, iako sam siguran da se Mega neće predati. Očekujem još žešći otpor domaćeg tima u Sremskoj Mitrovici", izjavio je Zvezdin plejmejker Stefan Jović.

Većem otporu nada se i kapiten Mege Rade Zagorac.

"U vrlo lošoj situaciji smo posle 0:2. Čini mi se da smo svoju šansu propustili u prvoj utakmici, dok smo u drugoj bili potpuno nadigrani što bih pripisao i dosta skraćenoj rotaciji zbog povreda. Očekuje nas treći meč i daćemo sve od sebe da pobedimo i produžimo seriju", istakao je talentovani košarkaš.