BRAZIL POBEDIO ZA SRBIJU I OSMINU FINALA: Selesao u finišu slomio BUNKER Švajcarske, sjajne vesti za Orlove pred MEČ ODLUKE!

KATAR 2022

Mundijal 2022 -

Fudbaleri Brazila pobedili su u Dohi selekciju Švajcarske sa 1:0, u meču drugog kola Grupe G na Svetskom prvenstva.

Strelac pobedonosnog gola za Brazil bio je Kazemiro u 83. minutu.

Brazil je ovom pobedom stigao do šestog boda, i obezbedio, kolo pre kraja, plasman u osminu finala.

Za drugo mesto u grupi boriće se Srbija, Kamerun i Švajcarska. Švajcarska je osvojila tri boda, a Srbija i Kamerun imaju po jedan bod.

U narednom kolu, Brazil će u petak igrati protiv Kameruna, dok će se Švajcarska istog dana sastati sa Srbijom.

Na prvi udarac u okvir gola čekalo se sve do 27. minuta. Rafinja je u kaznenom prostoru pronašao Vinisijusa Žuniora, čiji šut brani švajcarski golman Jan Zomer.

U 44. minutu, kada se Brazil spremao da izvede korner, igra je na kratko bili prekinuta zbog nestanka struje na stadionu 974.

Brazil je u nastavku poluvremena imao inicijativu, ali nije uspeo da napravi izgledniju šansu.

Prva prilika u drugom delu igre vidjena je u 53. minutu. Džaka je prošao po desnoj strani, ubacio loptu na peterac, ali je odbrana Brazilaca uspela da izblokira pokušaj Videmara.

Brazil je uzvratio tri minuta kasnije. Vinisijus je centrirao, a Rišarlison je za malo zakasnio i nije stigao da zakači loptu.

Brazil je do gola stigao u 64. minutu, ali je pogodak koji je postigao Vinisijus Žuniora poništen zbog ofsajda u začetku akcije koja je prethodila golu.

Odlučujući trenutak na meču dogodio se u 83. minutu. Lopta je u šesnaestercu stigla do Kazemira, koji je iz prve zahvatio loptu poluvolejom i pogodio desni ugao gola Zomera.

Do kraja meča, Brazil je kontrolisao utakmicu, imao veći posed lopte i rutinski priveo meč kraju.

1 / 5 Foto: Profmedia

KRAJ MEČA!

Drugo poluvreme:

90+3. minut - Ređaju se šanse pred golom Švajcarske.

90. minut - Utakmica je produžena za 6 minuta.

87. minut - Rodrigo je imao još jednu šansu, zamalo neprecizan.

83. minut - GOOL 1:0, Vinisijus je dodao je Rodrigu, koji je iz prve proigrao Kazemira, a ovaj sjajnim šutem matira Zomera koji je samo pogledom ispratio loptu.

82 . minut - Pokušao je Bruno Gimaraeš glavom nakon kornera, ali pravo u Zomera.

Brazil

80. minut - Švajcarci su malo umirili pritisak Brazila

76. minut - Dvostruka izmena i u Švajcarskoj umesto Soa i Emboloa u igri su Ebišer i Seferović

73. minut - Dvostruka izmena u Brazilu. Umesto Rišarlisona i Rafinje u igri su Gabrijel Žezus i Antoni

69, minut - Sve veći pritisak Brazila, potpuna inicijativa!

65. minut -Brazil je postigao gol preko Viniusa, ali je VAR poništio pogodak jer se Ričarlison prilikom ove akcije aktivirao iz ofsajda i dodirnuo loptu koja jena kraju stigla do Viniusa.

Brazil

60. minut - Švajcarci sve opasniji

58. minut - Vreme je za izmene. Kod Brazila umesto Freda u igri je Bruno Gimaraeš. Kod Švajcarske umesto Ridera i Vargasa u igri su Štefen i Fernandez

55. minut - Sjajna akcija Brazila, Vinisijus je centrirao, ai je Ričarlison zamalo zakasnio na loptu u gol šansi

52. minut - Opasna situacija pred golom Brazila, gužva u šesnaestercu karioka.

49. minut - Rider je dobio prvi žuti karton na utakmici

46. minut - Utakmica je nastavljena

Brazil

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za minut

43. minut - Opet pritiska Brazil, ređaju se korneri i uzbuđenja pred golom Švajcaraca.

39. minut - Uzbuđenje u šesnaestercu Brazila, Rikardo Rodrigez je uposlio Vargasa, koji nije uspeo da prevari Markinjoša.

37. minut - Pokušao je Eder Militao iz daljine, ali je izblokiran, korner za Brazil

33. minut - Sve veći pritisak Brazilaca, igra se na polovini Švajcarske.

Brazil

30. minut - Pokušao je Rafinja, Zomer siguran.

27. minut - Kakva šansa za Brazil. Sjajno Rafinja pronašao Viniusa u petercu, ovaj šutira, ali Zomer odlično reaguje. Čini se da je Brazilac morao bolje da reaguje.

25. minut - Još uvek nije bilo pravih prilika Švajcarci sasvim zadovoljni, dešavanjima na terenu.

19. minut - Centrirao je Vinisus za Ričarlisona ali su odoleva odbrana Švajcarske

15. minut - Brazil preuzima inicijativu, polako pojačavaju ritam

11. minut - Fantastična lopta Pakete za Rišarlisona koji zavrće za Vinisiusa, ali su Švajcarci otklonili opasnost

7. minut - Švajcarci su umirili ritam utakmice

3. minut - Slobodan udarac za Brazil, iskosa sa leve strane, prva opasnost pred golom Švajcarske. Centrirao je Aleks Sandro, Vinisijus nije uspeo da zahvati loptu.

1. minut - Utakmica je počela

Brazil

Fudbaleri Brazila i Švajcarske od 17 časova igraju važan duel drugog kola grupe G ovogodišnjeg Mundijala.

UOČI MEČA:

16:54 - U toku je intoniranje himni Brazila i Švajcarske

16:10 - Poznati su sastavi.

Šaćiri je ostao na klupi, a u Brazilu očekivano nema povređenih Nejmara i Danila.

BRAZIL (4-2-3-1): Alison - Militao, Markinjos, Tijago Silva, Aleks Sandro - Fred, Kazemiro - Rafinja, Paketa, Vinisijus - Rišarlison.

ŠVAJCARSKA (4-3-3): Zomer - Vidmer, Akandži, Elvedi, Rodrigez - Sou, Džaka, Frojler - Rider, Embolo, Vargas.

Nakon remija protiv Kameruna rezultatom 3:3, ovo je veoma bitan meč i za reprezentaciju Srbije.

Orlovi će navijati za Brazil u ovom duelu, jer sve osim pobede Brazila dodatno komplikuje situaciju u grupi.

Selekcija Brazila nakon uvodne pobede nad Srbijom nešto rasterećenije ulazi u meč sa Švajcarcima, ali sigurno da Titeov tim želi da reši pitanje prolaska u osminu finala već nakon dva kola.

Brazil

Najviše pažnje u medijima prethodnih dana posvećeno je povredi Nejmara, koji će zbog povrede zgloba verovatno da propusti ovaj duel.

Ipak, i bez svoje najveće zvezde Brazil je favorit u predstojećoj utakmici, ali i na celom turniru.

Švajcarcima bi bod u ovoj utakmici sigurno bio po meri, jer bi onda i minimalan poraz od Srbije u poslednjem kolu značio njihov prolaz dalje (izuzev ako Kamerun ne napravi neko čudo protiv Brazila).

I oko jednog igrača Švajcarske napravljena je prava pometnja u medijima nakon utakmice sa Kamerunom. U pitanju je mladi Bril Embolo, fudbaler kamerunskog porekla, koji je na kraju odlučio da nastupa za evropsku selekciju. On je postigao pobedonosni gol protiv rodne zemlje, a nakon utakmice je kamenovana njegova porodična kuća u Kamerunu.

Bril Embolo

Tradicija duela ovih reprezentacija na Svetskim prvenstvima ne ide na ruku Brazilcima. Ukrstili su koplja dva puta i oba puta je bilo nerešeno. Prvi put 1950. godine (2:2), a drugi put 2018. godine (1:1).

Ni u prijateljskim mečevima Brazil nije često uspevao da nadigra Švajcarsku. Na sedam odigranih utakmica, Brazilci su bili bolji tri puta, Švajcarci dva, a dva meča su završena nerešenim rezultatom.

Ova utakmica će sasvim sigurno izazvati mnogo pažnje u Srbiji, a ostaje da se vidi da li će se ponoviti slična situacija od pre četiri godine u Rusiji ili će "orlovi" ovaj put ipak imati više sreće.