AMERIKA POSLE DRAME IZBACILA IRAN SA MUNDIJALA! SAD prošle u nokaut fazu, demonstracija SILE Engleza Ovo su DVA PARA osmine finala

KATAR 2022

Mundijal 2022 -

Fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se večeras u osminu finala Svetskog prvenstva, pošto je u poslednjem, trećem kolu Grupe B pobedila Vels sa 3:0.Strelci za Englesku bili su Markus Rašford u 50. i 68. i Fil Foden u 51. minutu.

Engleska će u osmini finala igrati protiv Senegala.

Engleska je bila bolja u prvom poluvremenu, monogo više je imala loptu u svom posedu. Englezi su uputili devet udaraca ka golu protivnika, nasuprot dva pokušaja Velsa.

Najbolju priliku u prvom delu igre propustio je Markus Rašford u 10. minutu. On je šutirao posle dodavanja Kejna ali je golman Velsa Vord dobro reagovao.

Vels je prvi ozbiljniji pokušaj imao u petom minutu nadoknade poluvremena, kada je Džo Alen šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla visoko iznad gola.

Engleska je povela u 50. minutu golom Markusa Rašforda. On je odlično izveo slobodan udarac sa 20 metara i pogodio gornji desni ugao gola Velsa.

Samo minut kasnije Engleska je uspela da duplira prednost. Kejn je poslao loptu u šesnaesterac, na koju je na drugoj stativi natrčao Foden i sa tri metra je prosledio u mrežu.

U 56. minutu Kifer Mur je pokušao udarcem sa ivice kaznenog prostora, ali je golman Engleske Pikford dobro reagovao.

Do kraja meča Engleska je kontrolisala utakmicu, stala na loptu i rutinski privela meč kraju.

Engleska kao prvoplasirana iz Grupe B ide u osminu finala sa sedam bodova, a Amerika kao drugoplasirana ima pet. Takmičenje u grupnoj fazi završavaju Iran sa tri boda i Vels sa jednim bodom.

Katar

Plasman u osminu finala je obezbedila i selekcija Sjedinjenih Američkih Država, pošto je pobedila Iran sa 1:0.

Strelac pobedonosnog gola za Ameriku bio je Kristijan Pulišić u 38. minutu.

U 10. minutu Musa je pokušao udarcem sa distance da savlada golmana Irana, ali je bio neprecizan i lopta je završila iznad gola.

Vea je u 33. minutu oprobao udarac, ali i njegov udarac je neprecizan i odlazi visoko iznad gola.

Amerika je do vođstva stigla u 38. minutu golom Kristijana Pulišića. Seržinjo Dest je glavom vratio loptu na peterac, Pulišić je natrčao i bez većih problema zatresao mrežu.

Pulišić se tom prilikom povredio, i umesto njega u drugom, delu je zaigrao Brendan Arason.

U petom minutu sudijske nadoknade poluvremena Timoti Vea je zatresao mrežu Irana, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.

Iran je prvi udarac ka golu uputio u 52. minutu, kada je Godos glavom šutirao preko gola.

Iran je do kraja meča pokušavao da stigne do izjednačenja, ali nije uspeo da stvori ozbiljniju šansu za pogodak.

U devetom minutu sudijske nadoknade vremena fudbaleri Irana su tražili penal nakon prekršaja u šesnaestercu ali je sudija posle konsultacije sa VAR sobom pokazao da se igra nastavi.

U osmini finala Amerika će igrati protiv Holandije.

1 / 10 Foto: Profimedia

Drugo poluvreme:

90. minut -Utakmica je produžena za 9. minuta

87. minut - Sve manje vremena za Iran

Katar

80. minut - Velika nervoza u ovim momentima, Iran juri gol za plasman u osminu finala Svetskog prvenstva

73. minut - Obostrano otvorena igra u ovim momentima

67. minut - GOL, 3:0, ponovo Rašford, demonstracije sile Engleza. Engleska će u osmini finala igrati protiv Senegala

64. minut - Kakva šansa za Iran, Godos je promašio zicer.

56. minut - Iran više nema šta da čeka, krenuli su po izjednačenje

Katar

52. minut - GOL. 2:0, blickrig Engleza, Foden je strelac. Deluje da je ovde sve jasno Englezi će biti prvi u grupi, Velšani idu kući kao poslednji u grupi.

50. minut - GOL, 1:0 Engleska vodi, sjajan gol Rašforda iz slobodnog udarca, Vard je bio nemoćan

46. minut - Utakmice su nastavljene

Zastave SAD, Zastava Irana, zastava Velike Britanije

Prvo poluvreme:

45. minut - Završena su prva poluvremena na obe utakmice

45. minut - Sporan momenat na utakmici SAD - Iran, ponišen je gol Vee zbog navodnog ofsajda bez reakcije iz VAR sobe

44. minut - Sjajna kontra Amerikanaca, ali su nepotrebno zakomplikovali i velika prilika je propala.

38. minut - GOL, 1:0, Amerika je povela golom Pulišića, nakon asistencije Seržinja Desta. Međutim Pulišić se prilikom gola povredio, nakon utrčavanja ali ipak će nastaviti meč

32. minut - Sjajan šut Vee zamalo preko gola Iranaca

Katar

27. minut - Vea je bio u odličnoj situaciji pred golom Irana, ali je loše šutirao glavom.

22. minut - I Englezi pritiskaju Velšane, ali još uvek bez golova na oba meča

15. minut - Velika inicijativa Amerikanaca u ovim momentima, odbrana Irana, uspešno odoleva za sada

9. minut - Rašford je propustio veliku šansu, izbio je sam pred golmana Velsa Varda,ali je šutirao pravo u njega

Katar

5. minut - Ofanzivan početak Amerikanaca, žele pogodak što pre, ali ni Iran nema nameru da se brani.

1. minut - Počele su obe utakmice

- Sjajna atmosfera uoči utakmice SAD - Iran

Katar
Katar

Sastavi:

Engleska: Pikford, Voker, Stons, Megvajer, Šou, Rajs, Henderson, Rašford, Belingam, Foden, Kejn.

Vels: Vard, Ampadu, Mepam, Rodon, Dejvis, VIlijams, Alen, Remzi, Džejms, Bejl, Mur.

Sastavi:

SAD : Tarner, Dest, Rim, Karter Vikers, Robinson, Adams, Junus Musa, MekKeni, Vea, Pulišić, Serdžent.

Iran: Beiranvand, Rezazian, Mohamadi, Puralanđi, Hoseini, Ezatolahi, Norolahi, Hajsafi, Golizadeh, Taremi, Azmun.

U terminu od 20 časova na programu su odlučujuće utakmice u grupi B.

Očekuje nas pravi spektakl. Naime sastaju se Engleska i Vels te SAD - Iran, pa tako ovi dueli pored fudbalske dobijaju i političku konotaciju.

Uoči poslednjeg kola prva je Engleska sa 4 boda, Iran ima 3, SAD 2, a Vels samo jedan poen.

Englezi su se zahvaljujući odličnoj gol razlici (+4) maltene već kvalifikovali, a pobeda im garantuje prvo mesto u grupi.

Najrealnija opcija je da ćemo u duelu Amerike i Irana dobiti drugog putnika za osminu finala.

Amerikancima je neophodna pobeda, dok Iranu odgovara i bod.

Velšani imaju najmanje šanse, potrebno im je da savladaju Engleze, a da Iran i SAD odigraju nerešeno.