MESI I ARGENTINA NAKON TRILERA U POLUFINALU: Gaučosi prosuli pobedu protiv Holandije, pa sjajni GOLMAN zakazao duel sa Hrvatskom!

KATAR 2022

Mundijal 2022 -

Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se večeras u Dohi u polufinale Svetskog prvenstva, pošto je posle penala pobedila Holandiju ukupnim rezultatom 6:5.

Posle regularnom dela meča i produžetaka rezultat je bio 2:2.

Argentina je povela u 35. minutu preko Nahuela Moline, a Lionel Mesi je sa penala u 73. minutu povećao rezultat.

Golove za Holandiju na stadionu Lusail postigao je Vaut Veghorst u 83. i 11. minutu sudijske nadoknade.

Za Argentinu su u penal seriji bili precizni Mesi, Leandro Paredes, Gonsalo Montijel i Lautaro Martines, dok su za Holandiju sa "bele tačke" bili sigurni Ten Kopmejners, Veghorst i Luk de Jong.

Početak meča nije doneo veća uzbudjenja, a na prvi ozbiljniji udarac čekalo se sve do 22. minuta, kada je Mesi sa distance poslao loptu visoko preko gola.

Dva minuta kasnije beleži se i prvi pokušaj Holandije, preko Stivena Bergvejna, čiji šut odlazi pored gola.

Argentina je novu šansu imala u 33. minutu, kada je sa ivice šesnaesterca pokušao Rodrigo de Paul, ali njegov udarac lako brani holandski golman Andris Nopert.

Nije se dugo čekalo na novu priliku južnoameričke selekcije, koja u 35. minutu dolazi do vodjstva. Loptu je u sredinu poslao Mesi, a u prostor se sjajno ubacio Nahuel Molina, koji zatim izlazi sam pred Noperta i postiže prvi gol na meču.

Argentina

Do kraja poluvremena Argentina je zapretila preko Mesija u 40. minutu, ali njegov šut u kaznenom prostoru brani Nopert.

Argentina je nastavila da kontroliše utakmicu početkom drugog poluvremena. Prvu priliku za drugi gol u nastavku južnoamerička reprezentacija je imala u 63. minutu.

Slobodan udarac je sa ivice kaznenog prostora izveo Mesi, a lopta odlazi preko gola.

Španski sudija Antonio Mateu Lahos je u 71. minutu dosudio penal za Argentinu, nakon što je prekršaj nad Markosom Akunjom napravio Denzel Dumfris.

Dva minuta kasnije precizan sa "bele tačke" bio je Mesi.

Holandija se nije predala i u 83. minutu smanjuje rezultat. Loptu je u šesnaesterac poslao Stiven Bergojs, a glavom se u strelce upisuje Veghorst.

Bergojs je dva minuta kasnije pokušao da donese izjednačenje Holandiji, ali je uspeo da zatrese samo spoljni deo mreže.

U 89. minutu došlo je do incidenta na terenu, nakon što je loptu ka klupi Holandije poslao Leandro Paredes, ali se sve ubrzo smirilo.

Holandija je pokušavala da dodje do produžetaka, a to je uspela da učini u poslednjim trenucima golom u 11. minutu nadoknade.

Argentina

Slobodan udarac sa ivice šesnaesterca je izveo Kopmejners, koji je tom prilikom prevario odbranu Argentine i poslao loptu do Veghorsta u kazneni prostor. Veghorst se odlično snašao i svojim drugim golom doneo izjednačenje Holandiji.

U prvom produžetku nije vidjeno mnogo prilika, dok je u drugom produžetku Argentina bila bliža pogotku.

Prilike su imali Enco Fernandes, Herman Pecela, Lautaro Martines i Mesi, a najbliži golu bio je Fernandes u prvom minutu nadoknade, kada je udarcem iz daljine pogodio stativu.

Penal seriju je odbranom otovrio argentinski golman Emilijano Martines, koji je zaustavio udarac Virdžila van Dajka.

Mesi je zatim bio precizan za Argentinu, a novu odbranu Martines je upisao u drugoj seriji, kada je zaustavio šut Stivena Bergojsa.

Usledili su potom precizni udarci Paredesa i Montijela za Argentinu, odnosno Kopmejnersa i Veghorsta.

U četvrtoj seriji pobedu Argentini je mogao da donese Fernandes, ali je šutirao pored gola.

Poslednja serija počela je golom De Jonga, a trijumf Argentini donosi Lautaro Martines.

Argentina će 13. decembra u polufinalu Svetskog prvenstva igrati protiv Hrvatske.

1 / 10 Foto: Profimedia

PENALI :

4:3- Pogađa Lautaro Martinez, Argentina je u polufinalu!

- Gledaćemo PENALE!

120. minut - Stativa, šutirao je Enco Fernandez nije imao sreće

119. minut - Lautaro Martinez ponovio, sjajan šut iz okreta, brani Nopert

116. minut - Šutira Pezelja glavom , nakom kornera Di Marije, zamalo preko gola

114. minut - Kakva šansa za Argentinu,sjajna akcija, Lautaro Martinez šutira , ali Van Dajk sjajno blokira šut

112. minut - Kod Holandije umesto Gakpa, u igri je Lang

110. minut - U igru ulazi Anhel Di Marija, umesto Lisandra Martineza, ofanzivna izmena Skalonija

- Umesto Moline u igri je Muntijel

106. minut - Počeo je drugi produžetak

Prvi produžetak:

104. minut - Odličan centaršut Mesija, za malo kasni Otamendi

101. minut - Bez pravih prilika za sada u nastavku igre

95. minut - Blaga inicijativa Argentine u prvom nastavku, pitanje da li mogu da se oporave od šoka

91. minut - Počeo je prvi produžetak

Argentina

Drugo poluvreme:

90 + 11 - GOOL 2:2, neverovatno,VEGHORST, Akcija Holandije nakon slobodnog udarca, izigrali su odbranu Argentine, za potpuni šok, Idemo u produžetke!

90 + 5 minut - Potpuna inicijativa Holandije

90. minut - Utakmica je produžena čak 10 minuta

88. minut - Velika nervoza na terenu opšta tuča

85- minut - Sjajan šut Veghorsta pogađa spoljni deo mreže

Holandija

83. minut - GOL, 2:1, VEGHORST Nakon centaršuta sa desne strane odlično je reagovao i glavom savladao Emilijana Martineza

82. minut - U igri je Lautaro Martinez umesto Alvareza

81. minut - Još jedna kontra Argentine, zamalo i treći gol.

77. minut - Dvostruka izmena u Argentini, Taljafiko i Pezelja, menjaju požutele Akunju i Romera

Argentina

73. minut - GOL, 2:0, MESI! Penal za Argentinu oboren je Akunja. Mesi siguran , Argentina na korak od polufinala

66. minut - Menja i Skaloni, umesto De Pola u igri je Paredes

65. minut - Nova izmena u Holandiji, potpuno ofanzivna umesto Blinda u igri je Luk De Jong

63. minut - Sjajan udarac Mesija iz slobodnog udarca, zamalo preko prečke.

59. minut - Propala je velika šansa za Argentinu, nova sjajna asistencija Mesija ali se De Pol spetljao.

Argentina

54. minut - Argentina se svesno povukla i prepustila inicijativu Holandiji, gaučosi vrebaju iz kontre

51. minut - Kontra Argentine, De Pol za Mesija u prostor, ali je Nopert bio brži

48. minut - Obostrano otvoren početak drugog poluvremena

- Dvostruka izmena u Holandiji, umesto Bergvajna i De Runa, u igri su Berghus i Kopmajners

46. minut - Utakmica je nastavljena

Argentina

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za 5 minuta

44. minut - Akunja i Romerro su krajnje neoprezno dobili žute kartone, požuteo je i Timber kod Holandije.

42. minut - Holandija je krenula ofanzivnije par opasnih prekida pred golom Argentine

38. minut - Još jedan odlična akcija Argentine, opet je probao Mesi nakon finte , pravo u Noperta

35. minut - GOL, 1:0, MOLINA! Fantastična asistencija Lea Mesija u prostor a Molina je uspeo ispred Noperta da pošalje loptu u mrežu.

Argentina

33. minut - Najbolja akcija Argentine do sada, nakon razmene pasova , šutirao je De Pol iz prve ali pravo u Noperta.

28. minut - Holanđani sve opasniji polako preuzimaju inicijativu

24. minut- Prva prilika za Holandiju, dobra akcija, Bergvajn je bio u izglednoj situaciji, ali nije dobro zahvatio loptu.

21. minut - Pokušao je Mesi sa distance, preko gola.

17. minut - Igra se između dva šesnaesterca, bez pravih prilika

11. minut - Argentina opasnija na startu meča nekoliko opasnih polukontri

Argentina

7. minut - Holanđani su oprezno ušli meč, pokušavaju da umrtve utakmicu.

4. minut - Prva opasna situacija pred golom Holandije, ali Mesi pogađa Alvareza

- Selektor Argentine Lionel Skaloni, promenio je formaciju za ovaj meč i igra sa tri štopera nazad i pojačanim veznim redom

1. minut - Utakmica je počela

1 / 2 Foto: Profimedia

Argentina (3-5-2): E. Martinez - Romero, Otamendi, Li. Martinez - Molina, De Pol, Fernandez, Mekalister, Akunja - Mesi, Alvarez

Holandija (3-4-1-2): Nopert - Timber, Van Dajk, Ake - Damfris, De Ron, De Jong, Blind - Depaj - Gakpo, Bergvajn

Sudija: Antonio Lahoz (Španija)

Fudbaleri Argentine i Holandije sastaju se u drugoj četvrtfinalnoj utamici svetskog prvenstva u Kataru.

Selektor Argentine Lionel Skaloni je rekao da je Holandija veoma izbalansiran tim.

"Holandija je veoma izbalansiran tim. Svi učestvuju i u napadu i u odbrani. Verujem da će sutrašnji meč biti veoma lep", rekao je Skaloni.

"Videćemo kako će Holandija igrati. Navikli smo da naši protivnici dolaze sa različitim taktikama. Nekada se samo fokusiraju da zaustave Mesija. Možda i mi napravimo neke promene", dodao je Skaloni.

Lionel Skaloni

Selektor holandske fudbalske reprezentacije Luj Van Gal izjavio je u Dohi uoči susreta sa Argentinom u četvrtfinalu Svetskog prvenstva da se fudbal promenio i da ne može da se igra kao pre 20 godina.

"Fudbal se promenio i ne možete da igrate isti napadački fudbal kao pre 20 godina. Bio sam kritikovan što sam ovo rekao, ali fudbal je evoluirao. Ne branim se, ali mi pritiskamo, mi guramo napred", izjavio je Van Gal.

Luj van Gal

Van Gal je prokomentarisao izjavu reprezentativca Argentine Anhela Di Marije da je on "jedan od najgorih trenera ikad".

"Di Marija je odličan igrač. Kada je igrao za Mančester junajted imao je ličnih problema. To je uticalo na njegov nivo igre. Kaže da sam ja jedan od najgorih trenera ikad. On je jedan od retkih koji je rekao za mene. Šteta, ali tako je. Trener donosi odluke koje nekad ne ispadnu dobro. Tako je bilo i sa Memfisom (Depaj) a sada se ljubimo. Trener sve radi sa razlogom", rekao je Van Gal.

Pobednik ovog duela u polufinalu će se sastati sa Hrvatskom koja je napravila veliko iznenađenje i eliminisala Brazil nakon bolje izvođenja jedanaesteraca 1:1( 4:2)