OVO SU NAŠI KRALJEVI I KRALJICE: Njihovi uspesi obeležili su 2017. godinu

Naš Ponos

5. mart Ivana Španović postala šampionka Evrope u skoku udalj u dvorani na EP u Beogradu skočivši 7,24 m, čime je postavila novi državni rekord.

10. mart - Strelci osvojili četiri zlatne medalje na Svetskom prvenstvu, a Zorana Arunović postavila svetski rekord u gađanju vazdušnim pištoljem.

22. april - Aleksandar Kukolj postao šampion Evrope u džudu u Varšavi i tako osvojio prvo zlato za samostalnu Srbiju u tom sportu.

6. maj - rvač Davor Štepanek stigao do srebrne medalje na Evropskom prvenstvu u Novom Sadu.

7. maj - rvač Kristijan Fris postao evropski šampion osvojivši prvo evropsko zlato za Srbiju u ovom sportu.

7. maj - karatistkinja Jovana Preković osvojila zlatnu medalju u kategoriji do 61 kg na Evropskom prvenstvu u Turskoj.

20. maj - paraolimpijci Srbije ostvarili fantastičan uspeh osvojivši bronzu na Svetskom prvenstvu u stonom tenisu.

25. jun - vaterpolisti Srbije ostvarili novi uspeh osvojivši Svetsku ligu.

26. jun - tekvondistkinje Vanja Stanković i Milica Mandić osvojile po zlato na Svetskom prvenstvu u Južnoj Koreji.

15. jul - kajakaši Marko Tomićević i Milenko Zorić osvojili srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu.

30. jul - vaterpolisti Srbije osvojili bronzu na Svetskom prvenstvu u Mađarskoj.

6. avgust - odbojkašice nastavile niz sjajnih rezultata tako što su osvojile bronzu na Gran priju u Kini.

25. avgust - tekvondistkinja Tijana Bogdanović osvojila zlatnu medalju na Univerzijadi u Tajpeju.

27. avgust - Marko Tomičević i Milenko Zorić doveslali do svetskog zlata u disciplini kajak na Svetskom prvenstvu u Češkoj.

27. avgust - Srpske tekvondistkinje osvojile ekipnu zlatnu medalju na Univerzitetskim igrama u Tajpeju.

28. avgust - reprezentativka Srbije u kajaku Milica Starović okitila se bronzanom medaljom na Svetskom prvenstvu u Češkoj.

2. septembra - džudista Nemanja Majdov postao prvak sveta u kategoriji do 90 kg pobedivši Slovenca Mihaela Žganka na prvenstvu održanom u Budimpešti.

3. septembar - Ivana Španović skokom od 6,70 metara odbranila titulu u skoku udalj u Dijamantskoj ligi.

4. septembar - srpski odbojkaši osvojili bronzu na EP u Poljskoj. Posle neizvesne borbe savladali su Belgiju sa 3:2.

17. septembar - košarkaši Srbije igrali finale Evropskog prvenstva u Turskoj i osvojili srebrnu medalju posle poraza od Slovenije sa 93:85.

1. oktobar - odbojkašice postale šampionke Evrope u Azerbejdžanu pošto su u finalu bile bolje od Holandije rezultatom 3:1.

9. oktobar - fudbaleri Srbije obezbedili plasman na Mundijal u Rusiji pošto su u poslednjem meču kvalifikacija pobedili Gruziju sa 1:0.

24. novembar - Partizan se plasirao u šesnaestinu finala Lige Evrope.

8. decembar - fudbaleri Crvene zvezde se posle 26 godina plasirali u nokaut fazu evropskog takmičenja, u šesnaestinu finala Lige Evrope.