ŠOK ZA HRVATE: Brazilci napravili najveću rukometnu senzaciju i udaljili Kauboje od polufinala

svetsko prvenstvo u rukometu

Rukometaši Hrvatske doživeli su prvi poraz na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj i Danskoj pošto su u novoformiranoj grupi za ulaz u polufinale izgubili od Brazila 29:26.

Najveću prednost od 6 golova Brazil je imao u 38. minutu, i tada je delovalo da je sve rešeno. Ipak, posle jednog od tajm-auta, Hrvatska je poslušala savete selektora Červara, zaigrala mnogo bolje, postigla nekoliko vezanih goova i u samo nekoliko minuta, potpuno se vratila u meč.

Samo tri minuta do kraja bilo je i -1, ali je ponovo neverovatni golman Brazila branio nemoguće šuteve i tako, uz raspoloženog Langara strelca 9 golova, obezbedio svom timu istorijsku pobedu.

Ovaj poraz drastično je umanjio šanse Hrvatske da prođe u nastavak takmičenja, jer su sada ispred njih Nemačka i Francuska sa po 5 bodova. Kako bi prošli dalje, Hrvati moraju da pobede upravo domaćine turnira Nemce, kao i aktuelne prvake sveta, selekciju Francuske.