PORAZ ORLOVA ZA KRAJ: Rukometaši protiv Argentine izgubili dobijen meč, Srbija 18. na planeti

svetsko prvenstvo u rukometu

Rukometaši Srbije izgubili su od Argentine sa 30:28 u meču za 17. mesto na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj i Danskoj!

Srbija je vodila tokom većeg dela meča protiv Argentine, imala +4 (7:3) u prvom poluvremenu, 15:13 posle pola sata igre, opet tri razlike u drugom delu meča (18:15), ali su "Gaučosti" serijom 3:0 u završnim minutima preokrenuli.

Argentinu je do pobede predvodio Fernandes sa osam golova, a pratio ga je igrač meča Kriveli sa šest pogodaka.

Srbiju, koja se opet mučila u završnici, nosio je Kukić sa sedam pogodaka, dok je pet dodao Ilić.

Srbija i Argentina su zatvorile program u "Rojal Areni" u Kopenhagenu, gde su pobede u mečevima za plasman ostvarili Katar nad Rusijom 34:28 za 13. mesto, Makedoija nad Čileom 32:30 za 15, te Austrija nad Bahreinom 29:27 za 19.

U Kelnu se vodi borba za polufinale, a senzacionalnu pobedu ostvario je Brazil nad Hrvatskom 29:26 čime je udaljio "kauboje" od borbe za medalju.

U drugom meču Grupe E, Francuska je očekivano savladala Island 31;22, pa će Hrvati u poslednja dva kola morati da pobede aktuelnog šampiona "Trikolore", te domaćina Nemačku.

U Grupi F, Norveška je nadigrala Egipat 32:28, a Mađarska savladala Tunis 26:20, što ih je približilo pozicijama koje vode u razigravanje za 5-8. mesta jer prvih sedam timova sa SP ide u kvalifikacije za Olimpijske igre 2020.