KROZ PAKAO DO EVROPSKOG PRVENSTVA: Srbija posle drame savladala Švajcarsku! Zelenović pogodio za trijumf

ključni meč

Rukometna reprezentacija Srbije plasirala se na Evropsko prvenstvo , pošto je u Novom Sadu savladala Švajcarsku 32:31 (19:17).

1 / 17 Foto: Starsport©

Srbiji je trebala pobeda kako bi obezbedila 2. mesto u grupi i kvaifikovala se, pored Hrvatske koja je prva.

Orlovi su tokom čitavog poluvremena pratili ritam gostijuda bi u 19. minutu izjednačili, a potom i poveli. Igrao se 20. minut kada se Srbija odbranila, pri rezultatu 13:13, a potom i dala gol preko celog terena, da bi potom desni bek Crnoglavac ponovo doveo svoj tim u prednost. Srbija na poluvremenu vodila, 19:17.

Na startu drugog dela razbranio se i golman Ivanišević, dok su Crnoglavac sa dva brza gola, i Radivojević, doveli Srbiju na +3 u 37.minutu, 23:20. Upravo ova situacija naterala je selektora Švajcarske da u napadu igra sa igračem više i dva pivota, umesto golmana. Orlovima to nije smetalo, zaigrali su mnogo bolje i podigli prednost na +5, i to, posle odbranjenog sedmerca Milosavljeva.

Do kraja, Peruničićevim izabranicima trebala je pobeda sa više od 6 golova, a, u toj misiji, i pored odlične igre nije uspela, jer su gosti napravili seriju poena i neutralisali vođstvo Srbije, a vrlo brzo i poveli. Ušlo se u dramatičnu završnicu, rezultat je bio 31:31, a na minut do kraja Srbiji je trebao jedan gol, kako bi prošla na prvenstvo kao treća najbolja iz kvalifikacija. U tome je uspela preko Zelenovića koji je pogodio u poslednjem minutu.

Naše rukoemtaše su ovoga puta bodrila i deci iz jedne od najvećih srpskih enklava na Kosovu i Metohiji, opštine Štrpce. Mališani koja žive u teškim uslovima u našoj južnoj pokrajini, imali su priliku da prisustvuju sportskom spektaklu u velikoj dvorani SPENS-a.

Utakmica sa Švajcarcima imala je i humanitarni karakter, s obzirom da se na ulazima u dvoranu prikupljala pomoć za narodne kuhinje na Kosovu i Metohiji.

Srbija će igrati na Evropskom prvenstvu u januaru 2020. godine, i to, kao 3. najbolja selekcija iz kvalifikacija. Šampionat će se održati od 9. do 26. januara 2020. godine u Austriji, Norveškoj i Švedskoj.

Drugo poluvreme

60. minut 32:31 - Faul pred našim golom 3 sekunde pre kraja! Sada samo šut sa devet metara ostaje. Nema gola! Nema gola!

60. minut 32:31 - Zelenović! Lopta je prešla liniju 21 sekund je do kraja

60. minut 31:31 - Do kraja meča imamo igrača više

58. minut 31:31 - Crnoglavac!

57. minut 30:31 - Švajcarska vodi

55. minut 30:29 - Radivojević sa penala prekida seriju Švajcarske od 5:0

52. minut 29:28 - Četiri uzastopna gola Švajcarske

46. minut 27:23 - Prednost Srbije se kreće od tri do četiri gola

41. minut 25:21 - Radivojević praktično preko celog terena

38. minut 23:20 - Radivojević iz penala

35. minut 22:19 - Crnoglavac postiže gol, prvi put imamo tri razlike

32. minut 20:18 - Crnoglavac!

31. minut 18:19 - Šmit postiže prvi gol u nastavku

30. minut 19:17 - Srbija je tri puta pogodila praza gol rivala! Odbrana nije bila dovoljno čvrsta, ali je zato napad skoro stoprocentan. Radivojević je postigao pet golova

27 minut 17:15 - Nemanja Ilić na prazan gol, prvi put imamo dva gola prednosti

26. minut 16:15 - Radivojević sa krila

24. minut 15:14 - Milosavljev brani sedmerac

21. minut 14:13 - Nemanja Ilić za vođstvo Srbije

21. minut 13:13 - Igra se veoma brzo, odbrane su i dalje prilično loše

18. minut 11:11 - Kukić, imamo igrača više

17. minut 10:11 - Treći put Radivojevića

16. minut 9:11 - Dva brza gola Švajcarske

15. minut 9:9 - Druga kontra i gol Radivojevića

13. minut 7:8 - Prvi put je odbrana odradila posao, a u kontri Vujić donosi gol

11. minut 6:7 - Sretenović snažno

9. minut 5:7 - Naša odbrana do sada nije zaustavila nijedan napad Švajcarske

7. minut 5:5 - Pešić!

6. minut 4:4 - Vujić pogađa! Do sada su svi napadi završili golom

4. minut 3:3 - Nikako da odbranimo neki napad! Pogodio je Radivojević sa krila

3. minut 2:2 - Marsenić sa crte

2. minut 1:1 - Zelenović sa devet metara

Prvo poluvreme

"Orlovi" se nalaze na trećem mestu druge kvalifikacione grupe sa četiri boda, dva manje od Švajcaraca i u slučaju pobede direktno bi se plasirali na završni turnir.

Tamo je već Hrvatska koja je sa devet bodova obezbedila prvo mesto na tabeli naše grupe.

Prethodno je ekipa Nenada Peruničića deklasirala Belgiju rezultatom 37:26 i zadržala šansu za kontinentalni šampionat.

Završni turnir igra se u od 9. do 26. januara sledeće godine u Norveškoj, Austriji i Švedskoj.