SRBIJA U ČETVRTFINALU EP PROTIV UKRAJINE: Odbojkaši odigrali dramatičan prvi set, a zatim primirili Čehe

Orlovi ruše sve pred sobom

Odbojkaši Srbije igraće u četrvtfinalu Evropskog prvenstva pošto su savladali Češku sa 3:0 (31:29, 25:21, 25:18).

Za trijumf je izabranicima Slobodana Kovača bilo potrebno 85 minuta, a čak 34 potrošena su u neverovatno uzbudljivom prvom setu.

Iako je i pre početka bilo jasno da je Srbija veliki favorit, i iako su "orlovi" vodili sa 21:17, ušlo se u neizvesnu završnicu. Pet set lopti imali su Česi, kod jedne čak pomislili i da su dobili set, ali je video čelendžom poen dodeljen Srbiji.

Našim odbojkašima bile su dovoljne dve prilike da stignu do prvog seta - 31:29.

Nije bilo lako ni u drugom setu, ali je bilo lakše. Otpor žilavih Čeha prelomljen je u drugoj polovini seta, pa je sa 25:21 Srbija duplirala prednost.

Sve je ipak leglo na svoje mesto u trećem setu, a Marko Podraščanin doneo je poena za 25:18, ukupnih 3:0 i plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Srbija će u četvrtfinalu igrati protiv Ukrajine.

Ukrajina je pobedila Belgiju sa 3:2 (25:22, 21:25, 14:25, 25:18, 15:10).

Utakmica Srbije i Ukrajine igra se u utorak od 20.30 u Antverpenu.

Ostalo je da se odigra još jedan meč osmine finala, u nedelju, između Italije i Turske.

Pobednik tog duela u četvrtfinalu će igrati protiv Francuske, u utorak.

U ponedeljak se igraju dve četvrtfinalne utakmice: Poljska-Nemačka i Rusija-Slovenija.