TAKO JE DEVOJKE! NEMAČKA PALA POSLE VELIKE DRAME! Liščević sa penala stavila tačku na triler završnicu!

SP U JAPANU

Rukometašice Srbije pobedile Nemačku sa 29:28 u meču 2. kola druge faze Svetskog prvenstva u Japanu.

Tačku na triler završnicu stavila je Kristina Liščević sa linije penala.

Nekoliko sekundi pred kraj meča Srbija je imala polsednji napad. Selektor Obradović je uzeo tajm-aut i napravio taktiku. Igra je krenula, vremena je bilo sve manje, a Nemice sve grublje. Sudija svira isključenje za Nemačku i sedmerac za Srbiju. Kristina Liščević preuzima odgovornost, staje na liniju penala i - pogađa! Za veliko slavlje Srpkinja, da rukometašice ostanu u igri za polufinale svetskog šampionata i konkurišu za jedno od šest mesta koje vodi na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre.

Srbiju je do pobede nad Nemicama vodila Dragana Cvijić sa sedam pogodaka, uz samo jedan promašaj.

Pet golova postigla je Jelena Lavko, a jedan manje Slađana Pop Lazić.

Sledeći protivnik u 2. fazi SP u Japanu je selekcija Danske, a meč je na programu u sredu od 10.00 sati.

2. poluvreme

29:28 - TAKO JE! Penal za Srbiju, Kristina Liščević preuzima odgovornost u poslednjim sekundama meča i ruši Nemice! BRAVO!

28:28 (59. minut) - Lavko za novo izjednačenje! DRAMA U ZAVRŠNICI! Risović brani i imamo napad za pobedu!

27:27 (58. minut) - Sanja Radosavljević!

26:27 (57. minut) - Brza kontra Nemica i one opet vode

26:26 (57. minut) - Lavko za novo izjednačenje Srbije!

25:25 (55. minut) - Srbija konačno postiže gol, Pop-Lazić pogađa

24:25 (53. minut) - Nemačka u prednosti

24:24 (52. minut) - I dalje nema gola! Dragana Cvijić na udaru Nemica, Meniskvaja zbog obaranja srpskog privota dobija 2 minuta! Risović sjajna na golu Srbije, sa druge strane i nemački golman odličan

cvijić na udaru nemica
cvijić na udaru nemicafoto: EPA/FRANCK ROBICHON

24:24 (49. minut) - Cvijić iz nezgodne pozicije pogađa mrežu Nemica! U nastavku je usledilo isključenje za Trifunović

23:24 (47. minut) - Risović blista među stativama, brani penal Meneskaji

23:23 (45. minut) - Cvijić pogađa gol Nemačke i dobija udarac u lice! Rumunske sudije to ovog puta nisu videle!

22:23 (43. minut) - Velika borba Srpkinja i Nemica! Obradović, pa Berger, ali su nemačke rukometašice preciznije i sada imaju gol prednosti

20:21 (37. minut) - Nemice preokrenule preko Berger, Obradović uzima tajm-aut

20:20 (35. minut) - Mineskaja postiže šesti gol na meču, Srbija sa rukometašicom manje, na dva minuta je izašla Pop-Lazić zbog prigovora sudiji! Rumunski dvojac je bez milosti!

meniskvaja sve pogađa
meniskvaja sve pogađafoto: EPA/FRANCK ROBICHON

20:18 (32. minut) - Trifunović, pa odlična odbrana Tomašević

19:18 (31. minut) - Benke!

1. poluvreme

19:17 (30. minut) - Prva odbrana za Jovanu Risović, Srbija čuva prednost i tri sekundi pre kraja Lavko pogađa mrežu Nemica

16:16 (28. minut ) - Dijana Radojević dobila CRVENI KARTON! Prestorga kazna rumunskih sudija. Nemice pogađaju sa penala i dolaze do izjednačenja

13:11 (23. minut) - Dragana Cvijić je uspela da izvuče isključenje i penal. Lavko je sigurno pogađa mrežu Nemica

12:10 (22. minut) - Nemice tope prednost naših devojaka, Srbija greši i Nemice to koriste

12:7 (18. minut) - Srpske rukometašice na +5, Lavko pogađa! Tomašević odlična među stativama

9:5 (9. minut) - Pop-Lazić ušla u igru u odmah postigla gol! Odličan napad srpske repezentacije. Nemački selektor traži tajm-aut ne bi li prekiuo sjajnu seriju našh devojaka

8:5 (9. minut) - Stoiljković posle brze kontre postiže pogodak za veće vođstvo Srpkinja

7:5 (8. minut) - Lavko! A onda Katarina tomašević brani zicer Nemica

3:3 (5. minut) - Cvijićeva potiže drugi gol, dok sa druge strane Benke opet pogađa

1:0 (1. minut) - Srbija prva pentirala - Cvijić!

Srpkinje posle pobede nad Južnom Korejom imaju dva boda, a u meču protiv Nemačke imaju veliku šansu da obezbede kvalifikacije za Olimpijske igre, ali i ostanu u igri za polufinale.

U olimpijskim kvalifikacijama naći će se timovi timovi od drugog do sedmog mesta, uz mogućnost pomeranja u slučaju plasmana Južne Koreje i Japana (kontinentalni šampion i domaćin), za dva mesta niže.