RUKOMET SE DEFINITIVNO VRATIO U SRBIJU: Nova sjajna partija Orlova i ubedljiva pobeda u Zrenjaninu nad Grcima! FOTO

KVALIFIKACIJE ZA ep

Rukometaši Srbije pobedili su danas u Zrenjaninu selekciju Grčke sa 31:21 (15:12), u utakmici odloženog prvog kola Grupe 1 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Najbolji u reprezentaciji Srbije bio je Bogdan Radivojević sa osam golova, dok su Lazar Kukić i Mijajlo Marsenić postigli po pet golova. U selekciji Grčke najbolji učinak imao je Hristodulos Milonas sa šest golova, a Dimitrios Ciras i Andreas Arapakopulos su dodali po tri gola.

Srbija nakon tri odigrana meča ima pet bodova, dok je Grčkoj ovo bio prvi meč u kvalifikacijma za Evropsko prvenstvo koje će se igrati 2022. godine.

Sledeći meč naša reprezentacija bi trebalo da igra 29. aprila protiv Grčke na gostovanju, a Grci dva dana pre tog meča igraju na domaćem terenu protiv Francuske.

1 / 6 Foto: Starsport

Kraj - 31:21.

59. minut - 31:20 - Grci da penala smanjuju zaostatak.

59. minut - 31:19 - Treći gol Šotića, sada iz kontre.

58. minut - 30:19 - Cupara brani sedmerac, pa gol Vorkapića.

57. minut - 29:19 - Osmi pogodak Radivojevića, prati ga Marsenić sa 5.

56. minut - 27:19 - Arakopulos pogađa, imali smo igrača manje u ovom napadu.

Srbija, Grčka, rukomet, rukometaši Srbije

54. minut - 27:18 - Treći pogak Vorkapiča na meču uz dva promašaja.

52. minut - 25:18 - Cias sa penala smanjuje zaostatak, na golu je sada Cupara.

50. minut - 24:16 - Posle dugo vremena Grci postižu pogodak.

49. minut - 24:15 - Ponovo Radivojević, njegov 7. pogodak na meču.

47. minut - 23:15 - Novi gol Kukića, oa onda sjajna odbrana Marsenića.

46. minut - 22:15 - Posle sjajne akcije Vorkapić upisuje nov pogodak.

42. minut - 21:15 - Papadioniku smanjuje zaostatak Grka.

37. minut - 20:13 - Šesti pogodak Radivojevića, njegov 4. na meču sa penala.

33. minut - 18:12 - Prvi gol Vukašina Vorkapića na meču, raste prednost Orlova.

32. miunt - 17:12 - Sa devet metara drugi gol Orbovića na meču.

31. minut - 16:12 - Prvi gol u nastavku delo je Mihajla Marsenića.

30. minut - 15:12 - Milonas pogđa uz zvuk sirene za kraj prvog poluvremena.

29. minut - 15:11 - Pri gol Sretenovića, ponovo najveća prednost za Orlove na meču.

23. minut - 13:10 - Cilis pogađa prvi gol na meču.

19. minut - 13:8 - Posle sjajnog pasa Kukuća, Đorđević elegantno postiže novi pogodak.

18. miunt - 12:8 - Četvrti gol Bogdana Radivojevića.

17. minut - 10:8 - Posle gola Orbovića, na drugoj strani Cijos.

14. minut - 9:6 - Orbović postiže golčinu.

13. minut - 8:6 - Maljos ponovo pogađa preko dva bloka.

11. minut - 7:5 - Drugi pogodak Marsenića i ponovo sa igračem manje tresemo mrežu Grka.

10. minut - 6:4 - Treći pogodak Bogdana Radivojevića, drugi sa penala.

10. minut - 5:4 - Milonas smanjuje zaostatak.

9. minut - 5:3 - Dva gola Radivojevića, Srbija je pogodila i sa igračem manje.

5. minut - 3:3 - Pasijas pogađa, Marsenić je isključen.

5. minut - 3:2 - Sjajan pogodak Kukuća, njegov drugi na meču.

4. minut - 2:2 - Milonas izjednačuje rezultat.

3. miunt - 2:1 - Tek sada prvi gol na meču pogađaju Grci.

1. minut - 1:0 - Lazar Kukić postiže prvi gol na meču.

Selektor muške rukometne reprezentacije Srbije Toni Đerona rekao je da će meč protiv Grčke u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2022. godine biti drugačiji u svim aspektima od onih protiv Francuske.

Posle pobede i remija sa Francuskom, rukometaši Srbije od 17 sati u trećem kolu kvalifikacija za EP 2022, u Zrenjaninu igraju protiv Grčke.

Selektor Đerona svestan je euforije koja se stvorila posle odličnih partija sa Francuskom, ali je i svestan da ekipa mora da bude fokusirana na svaki naredni dan.

"Kada imaš određeno iskustvo, normalno je da budeš srećan kada pobediš takvog protivnika. To iskustvo ti i pomaže da se spremiš za naredni korak. Čeka nas drugačiji protivnik i utakmica u svim aspektima. Potrebno je iskoristiti ovu dobru energiju i samopouzdanje koje smo dobili da uradimo stvari kako treba do kraja", rekao je Đerona za sajt Rukometnog saveza Srbije (RSS).

Protiv koga god da igramo, zadaci u odbrani i napadu se moraju ispuniti. Ne poznajemo grčke igrače kao francuske, zato priprema mora da bude još pažljivija. Da posle dva koraka, napravimo i treći, kaže Đerona.

Posle velikog boda osvojenog u Kreteju, selektor je svestan da ekipa ima još prostora za napredak.

"I dalje mislim da smo zaslužili da pobedimo u Francuskoj. Odigrali smo fantastičan meč. Proslavili smo malo posle večere, ali pre spavanja sam odgledao utakmicu i ujutru pripremio video da momci vide šta je moglo bolje. Napravili smo korekcije, koje nam neće biti od pomoći samo za Grke, već i za buduće akcije. Imam veliki respekt prema timu koji nema velike igrače u jakim evropskim ligama. To je tim koji se bori 60 minuta, posebno kada igra kod kuće. Pre godinu dana su pobedili Finsku sa 16 razlike, a to uraditi protiv bilo koga u današnjem rukometu, nije lako. Pobedili su i Kipar sa 14", rekao je Đerona i pojasnio:

"Mnogo trče, od početka do kraja, stvarno su posvećeni. Moraćemo da ih pobedimo u 60 minuta, to sam rekao i igračima. Posle uspeha sa Francuzima mnogo ljudi sada očekuje da već u 10. minutu vodimo 6-7 razlike. To je pogrešno razmišljanje koje može da radi protiv nas. Normalno je da posle odličnih 120 minuta, može da se desi 10-15 u kojima nećemo odigrati vrhunski, ali zato moramo zadržati mir i nastaviti da igramo do kraja. Važno je da se suočimo s tim i da posle 60 minuta slavimo pobedu", zaključio je Đerona.