SRBIJA UBRALA LALE I PLASIRALA SE U POLUFINALE: Odbojkaši rasturili Holandiju na Evropskom prvenstvu

Četvrtfinale EP

Odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je danas u Gdanjsku pobedila selekciju Holandije sa 3:0, po setovima 25:23, 25:20, 27:25.

Srbiju su do pobede, posle 88 minuta igre, vodili Uroš Kovačević sa 15, Dražen Luburić sa 11 i Marko Ivović sa deset poena.

U poraženom timu najbolji je bio Nimir Abdel-Aziz sa 14 poena.

Aktuelni prvaci Evrope će se za plasman u novo finale boriti sa pobednikom četvrtfinala u kojem se sastaju Italija i Nemačka.

Taj meč je na programu sutra, dok je polufinale u subotu u Katovicama.

U ostalim četvrtfinalima igraju Poljska - Rusija i Slovenija - Češka.

odbojka, odbojkaši

2. SET

Uroš Kovačević koristi kontru posle fantastične odbrane Ocokoljića jednom rukom - 25:20. Srbija vodi sa 2:0 u setovima!

Srbija ima samo dve servis greške i jednu grešku u polju, za razliku od Holanđana. Sjajno igra naš tim - 20:17.

Odlično naši odbojkaši kontrolišu ovaj set, kontantno održavaju prednost - 13:8.

Sjajan start Srbije, 6:2 u uvodnom delu drugog seta.

Slobodan Kovač

1. SET

Uroš Kovačević donosi Srbiji set loptu pri rezultatu 24:23. Srećko Lisinac je odservirao as, ali su sudije dosudile aut. Naš tim je tražio čelendž koji je ispravio odluku sudija, pa Srbija vodi sa 1:0.

Srbija stiže do izjednačenja - 20:20. Drama u finišu prvog seta četvrtfinala.

Holandija sredinom seta preuzima vođstvo - 14:17, treći poen iz bloka za Holandiju.

Izjednačen početak meča, igra se uglavnom poen za poen - 12:11.

Srbija je prvi put stekla dva poena, Lisinac je osvojio poen, a zatim greška Holanđana za 7:5.

Odbojkaši Srbije, aktuelni prvaci Evrope, od 17.30 časova igraju protiv Holandije četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Meč se igra u poljskom gradu Gdanjsku.

Srbija i Holandija su do četvrtfinala stigle pobedama 3:2 protiv Turske, odnosno Portugala.

"Mislim da imamo velike šanse i da imamo kvalitet za polufinale, i da ćemo to opravdati sutra na terenu", rekao je Petar Krsmanović.

Odbojkaš Nikola Peković rekao je da utakmica protiv Turske, mora da se "arhivira", i da se selekcija sada okreće Holandiji, koja je poznata po dobrim serverima.

"Kao i Turska, i Holandija je poznata po dobrim serverima. Na nama je da primirimo taj njihov servis i da odigramo što je bolje moguće", istakao je on.

Glavni statističar u reprezentaciji Milan Simojlović ocenio je da "najveća opasnost u polufinalu preti od Nimira Abdel-Aziza, preko kojeg ide više od 50 odsto napada na utakmici".