SRBIJA BEZ MEDALJE NA EP: Odbojkaši poraženi od Poljske u paklu Katovica

Meč za bronzu

Odbojkaška reprezentacija Srbije ne samo da nije uspela da odbrani titulu prvaka Evrope, već je ostala i bez medalje.

Tim selektora Slobodana Kovača je u meču za 3. mesto pred oko 11.000 navijača u Katovicama poražena od domaće selekcije Poljske sa 3:0, po setovima 25:22, 25:16, 25:22.

Selekcija Srbije je tek drugi put u poslednjih šest šampionata kontinenta ostala bez medalje – 2011. i 2019. bila je prvak Evrope, a 2013. i 2017. bronzana.

Poljska je uz veliku podršku pune dvorane ponovila rezultat sa prethodnog prvenstva, a u vitrinama ima još zlato iz 2009, pet srebrnih i četiri bronzane medalje.

odbojka, odbojkaši

3. SET

Poljaci su poveli sa 5:3, Ivović as servisom donosi izjednačenje 5:5.

Srbija samo na momente uspeva da bude ravnopravan rival u ovom meču. Poljska ponovo pravi razliku - 11:7.

Srbija je u središnjici seta uspela da se približi na 14:13.

Srbija je stigla do izjednačenja, u jednom trenutku je bilo 16:16, ali je protivnik opet pobegao. Poljska u finišu vodi sa 20:17.

Srbija se vratila u meč, na servis Luburića naš tim je stigao do 22:22.

2. SET

Ponovo je set početo u ritmu poen za poen, i ponovo su Poljaci prvi stekli prednost. Sa nekoliko dobrih blokada stigli su do 9:5. Novakovski je neprelazan na mreži - 5:10 posle tajm-auta Kovača.

Velika serija Poljaka na servisu Kohanovskog za 11:5.

Poljaci su besprekorni na prijemu i u napadu - 15:8.

Dominacija domaće selekcije u ovom setu. Ponovo su Poljaci u seriji, ovog puta sa tri vezana poena i već su na 18:9.

Poljska je visoku prednost uspela da zadrži i povede sa 2:0 u setovima. Ovaj set je trajao 25 minuta, četiri manje u odnosu na prvi set.

1. SET

Posle izjednačenog početka Poljaci su vezali tri poena i posle vođstva 6:3 naterali Kovača da zatraži tajm-aut.

Poljaci od starta meča vrše konstantan pritisak na sudije. U nekoliko navrata su tražili čelendž, vidno nervozni posle odluka

Srbija je uhvatila priključak, sredinom seta se igrao poen za poen, ali su Poljaci ponovo u finišu stekli prednost - 20:18.

Poljaci su, na radost više od 11.000 gledalaca, dobili prvi set sa 25:22.

Odbojkaši Srbije od 17.30 časova igraju meč za treće mesto i bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Poljskoj.

Rival izabranicima Slobodana Kovača je selekcija Poljske, pa nema sumnje da će u dvorani u Katovicama biti paklena atmosfera.

Srbija je u polufinalu poražena od Italije, a Poljska od Slovenije.