(VIDEO) HRABRE SRPKINJE HIT NA EP: Naše rukometašice senzacionalno srušile evropske vicešampionke

Obezbeđen plasman u drugi krug

Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Španije rezultatom 25:23 (11:8) u meču drugog kola grupe A na Evropskom prvenstvu u Švedskoj.

Srbija je ovom pobedom obezbedila plasman u drugu fazu takmičenja sa dve pobede.Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Katarina Sležak Krpež sa šest golova, dok je Jovana Stojiljković dodala pet. Na golu je blistala Marija Čolić sa čak 15 odbrana. U poraženoj ekipi najbolja je bila Karmen Martin sa šest golova.

Selekcija Slovenije je napravila iznenađenje i pobedila je Švedsku 25:23.Naša selekcija će za dva dana u poslednjem kolu igrati protiv Švedske, dok će se Španija sastati sa Slovenijom.Tabela: Srbija 4 boda, Švedska 2, Slovenija 2, Španija 0.U nastavak takmičenja plasiraće se prve tri selekcije iz četiri grupe koje prenose bodove, a potom se prave nove grupe.Selekcija Španije, koja je aktuelni evropski vicešampion, bila je favorit uoči utakmice. Međutim, Srbija je odigrala dobar meč i zasluženo je ostvarila drugu pobedu na EP.Srbija je posle izjednačenog početka utakmice u 19. minutu stigla do 10:6. Srbija je u 22. minutu povela 11:7, a onda nije postigla gol do kraja prvog poluvremena. Ni selekcija Španije nije blistala, ali je Srbija prvih 30 minuta rešila u svoju korist 11:8.

Srbija je blistala na startu drugog poluvremena, a naš nacionalni tim poveo je u 35. minutu 17:9. Međutim, usledio je pad u igri našeg tima pa je Španija prišla na 20:15. Španija je pet minuta pre kraja dodatno smanjila rezultat na 21:18. Usledila je drama u finišu, ali je Srbija na kraju slavila sa 25:23.

TOK UTAKMICE60. minut - Srbija je ostvarila drugu pobedu na EPSrbija je uspela u finišu da sačuva prednost i da pobedi 25:23

56. minut - Srbija na plus četiri (23:19) 54. minut - Srbija vodi 21:18 52. minut - Topi se prednost Srbije 48. minut - Srbija konačno postiže gol
44. minut - Španija prišla na minus 5
40. minut - Srbija vodi 19:10 35. minut - Srbija vodi 17:9 34. minut - Bravo devojke! Srbija vodi 15:9

31. minut - Srbija ponovo na plus 4 (12:8)Srbija golom Katarine Krpež sa sedmerca vodi 12:8II poluvreme30. minut - Srbija je prvo poluvreme dobila 11:8Srbija je igrala loše u finišu prvog poluvremena, ali poslednjih 8,5 minuta naše igračice nisu postigle gol. Međutim, Srbija je prvo poluvreme dobila 11:8. U prvom poluvremenu povredila se najbolja igračica Španije Marta Mange, pa je neizvesno da li će igrati drugi deo meča

25. minut - Srbija na plus 4 (11:7) 21. minut - Srbija promašila penal za plus pet
18. minut - Srbija vodi 10:6
14. minut - Srbija na plus dva 10. minut - Srbija - Španija 5:3
4. minut - Srbija - Španija 2:2
1. minut - Utakmica je počela

Rukometašice Srbije su u prvom kolu u Stokholmu savladale Sloveniju sa 36:34. Selekcija Španije je u prvom kolu poražena od reprezentacije Švedske sa 25:19.