(VIDEO) ODBRANA O KOJOJ BRUJI EVROPA: Ovako je Ivezić zaustavio Crnogorce i otvorio Srbiji vrata EP

Da se pamti

Dve sekunde pre kraja Borozan je ostao sam na crti, ali je golman Srbije izašao, skratio ugao i spasao nas poraza

U kvalifikacijama za Evropsko rukometno prvenstvo u Poljskoj u Baru su u dramatičnoj utakmici Crna Gora i Srbija odigrale 23:23Bio je to susret od velike važnosti, a u kojem su dominirale odbrane. U prvom delu bolje su se snašli gosti koji na odmor otišli sa 14:11, ali su u nastavku Crnogorci preokrenuli na 18:16. U poslednje minute se ušlo sa 23:23, U napadu Srbije dogodilo se obostrano isključenje, iako se vidi da je crnogorski rukometaš Petričević povlačio za dres Stojkovića.

Srbija je postigla pogodak preko Zelenovića, ali je on poništen zbog prekršaja u napadu. Crna Gora imala je priliku za pobedu 45 sekundi, a četiri sekunde pre kraja isključen je još jedan srpski igrač - kapiten Ilić. Domaćin je odigrao sjajnu akciju, Borozan je ostao sam na crti, ali mu je šut odbranio debitant u redovima Srbije Obrad Ivezić.Na tabeli Island i Crna Gora imaju po sedam bodova i međusobnu utakmicu, a Srbija ima šest i u Kraljevu dočekuje slabašni Izrael. Našem timu je pobeda dovoljna za prolaz čak i ako Islanđani i Crnogorci remiziraju. Imali bi svi po osam bodova, Srbija bi zbog gol razlike završila tek kao treća, ali i kao najbolja trećeplasirana reprezentacija iz ostalih grupa otišla bi na kontinentalni šampionat.