ŠOK U MAJAMIJU! ĐOKOVIĆ ELIMINISAN SA TURNIRA: Novak vodio, pa izgubio od žilavog Španca Bautiste-Aguta! (VIDEO)

strašan preokret

Najbolji srpski teniser Novak Đoković eliminisan je u osmini finala turnira u Majamiju od Španca Bautiste-Aguta u tri seta 6:1, 5:7, 3:6.

Novak je lako došao do prvog seta u kome je dopustio Špancu samo jedan gem i kada je delovalo da će Nole lako doći do pobede u dva seta, iznenadna kiša je sve promenila.

Nakon pauze od skoro pola sata Španac je izašao kao preporođen. Odmah je napravio brejk i meč odveo u treći set.

Novak nije uspeo da se oporavi od trenutnog šoka, pa je u trećem setu čak tri puta gubio gem na svoj servis za ubeljivih 3:6 u odlučujućem satu.

Moglo bi se slobodno reći da je sreća (kiša) u ovom duelu odlučila učesnika osam najboljih u Majamiju.

U četvrtfinalu Španac će izaći na megdan Džonu Izneru koji je danas u dva seta bio bolji od Kajla Edmunda.

Ovo je najveći supeh Aguta na ovom turniru.

TREĆI SET:

3:6 - Španac je u četvrfinalu Majamija.

3:5 - Novak posle preokreta dolazi do gema. Konačno je podigao nivo igre, ostaje pitanje samo da li je kasno za to?

2:5 - Konačno gem bez brejka, ali nažalost za Španca. Novak servira za opstanak u meču.

2:4 - BREJK! Ponovo je Novak izgubio gem na svoj servis. Muči se Nole sa Špancem koji je veoma uporan.

2:3 - BREJK! Novak ekspresno vraća brejk i egal u meč!

1:3 - BREJK! Španaj je imao 40:0, Novak je uzeo dva poena, ali onda je loš drugi servis Đokovića odresio pobednika ovog gema. Sada je Španac bliži četvrtfinalu.

1:2 - Novak je propustio brejk šansu. Španac je podigao nivo igre kada je to bilo najpotrebnije.

1:1 - Novak je siguran na svoj servis.

0:1 - Lak gem za Španca.

Drugi set:

5:7 - BREJK! Novak je ispustio gem na svoj servis. Španac vraća egal.

5:6 - Izvukao se Španac. Novak je propustio meč loptu. Idemo dalje.

5:5 - Perfektan gem za Novaka. Pauza ga nije omela. Samo je jedan poen izgubio Đoković u ovom gemu.

Posle pauze od skoro pola sata meč je u Majamiju nastavljen.

Posle sat ipo tenisa, zbog kiše se prekida meč.

4:5 - Đoković pokušava da napadne servis protivnika, ali Španac pruža dobar tenis i čuva svoj servis.

4:4 - Još jedan lak gem za Novaka. Niti jedan teniser ne želi da rizikuje, pa je ritam igre dosta opao.

3:4 - Novak je propustio brejk priliku, Španac se izvukao posle dosta muke. Nole pokušava na sve načine, ali Španac se ne predaje.

3:3 - Posle dosta muke i džusa, Nole dolazi do gema. Imao je Novak 40:0, Španac se vratio, ali je Novak odigrao dobro kada je to bilo najpotrebnije.

2:3 - Španac dolazi do prednosti gemom bez izgubljenog poena. Odličan servis Aguta u ovom gemu, Novaka hvata nervoza.

2:2 - Španac se definitivno probudio. Borba se rasplamsala. Bilo je 0:30, ali je Novak uspeo da, posle velike borbe, dobije gem.

1:2 - Đoković je propustio dve vezane brejk lopte! Bautista-Agut definitivno igra mnogo bolje nego u prvom setu. Prvi put na meču ima prednost.

1:1 - BREJK! Bautista-Agut pokazuje zube! Izborio se za prve brejk lopte (15:40) i odmah je prvu iskoristio.

1:0 - BREJK! Srbin ne posustaje ni na startu drugog seta. Maestralnim pasing šotom došao je do dve brejk lopte (15:40), od kojih je drugu iskoristio.

Prvi set:

6:1 - Novak je ekspresno dobio prvi set, za 33 minuta. Završio ga je trećim asom.

5:1 - Najduži gem do sada, trajao je skoro osam minuta, a Bautista-Agut je uspeo da se "upiše". Imao je Đoković brejk lopte i prilike da završi set, ali se Španac nije predavao, što mu se isplatilo.

5:0 - Španac jači otpor pruža u gemovima na Novakov servis. I sada se Đoković namučio da "slomi" rivala. Ponovo je Bautista-Agut uspeo da se izbori za izjednačenje, ali ponovo je Nole dodao gas kad je trebalo i došao na korak od osvajanja prvog seta.

Kad se gem završio prvi reket sveta je uputio ljutit pogled ka svom boksu...

4:0 - BREJK! Srpski teniser gazi! Za 14 minuta je napravio dva brejka i stekao ogromnu prednost.

3:0 - Nole je potvrdio brejk, ali je ovo bio prvi gem u kome je imao koliko-toliko muka. Bautista-Agut je uspeo da dođe do 40:40, ali više od toga nije mogao, jer Đoković deluje raspoložen za igru danas.

2:0 - BREJK! Novak oduzima servis Špancu bez izgubljenog poena!

1:0 - Đoković bez problema dobija prvi gem.

21:29 - Meč počinje. Novak servira.

21:21 - Igrači izlaze na teren.

Nole je do osmine finala stigao pobedom najpre nad Bernardom Tomićem u dva seta, a zatim se u prošlom kolu mučio sa Argentincem Delbonisom koga je savladao tek posle tri seta. Đoković je bio slobodan u prvom kolu kao nosilac na turniru.

Nole i Agut su do sada igrali devet puta, sedam puta je slavio srpski tensier, a dva puta je trijumfovao Španac. Poslednji njihov okršaj dobio je Agut u Dohi, tako da će Đoković imati mnogo motiva da mu se osveti za taj poraz.

Meč je na programu ne pre 20 časova po srednjeevropskom vremenu.

Nema dileme da se Nole polako vraća u formu, posle senzacionog ispadanja sa Indijan Velsa u trećem kolu od Kolšrajbera.