NOVAK SA VAJDOM DODAO U PETU BRZINU! Srbin POČISTIO mladog Šapovalova i izborio plasman u treće kolo Rima! Večeras ponovo izlazi na teren! (VIDEO)

Masters u rimu

Najbolji teniser sveta Novak Đoković izborio je plasman u treće kolo Mastersa u Rimu, pošto je u drugoj rundi ubedljivo savladao talentovanog Kanađanina Denisa Šapovalova sa 2:0 u setovima (6:1, 6:3)

Za razliku od nekih prethodnih turnira, Novak je na tribinama u Rimu imao podršku trenera Marjana Vajde.

Svega 29 minuta bilo je dovoljno Srbinu da osvoji prvi set, a zatim je za 37 minuta dobio i drugi set.

Od rezultata 1:1 u prvom setu, Đoković osvaja pet vezanih gemova i na ubedljiv način dolazi do prednosti od 1:0 (6:1)

Nešto jači otpor pružio je Šapovalov u drugom setu. Do rezultata 3:3 nije bilo brejka, a onda je Novak u čudnom gemu oduzeo servis rivalu. Đoković je prvo slomio reket o nogu kada je lopticu izbacio u aut, a zatim je vezao četiri poena i preokrenuo tok seta u svoju korist.

Novak je meč završio novim brejkom.

Đoković će na teren ponovo večeras. Đoković će u trećem kolu igrati protiv boljeg iz duela između Nemca Filipa Kolšrajbera i Marka Čekinata iz Italije, a zbog toga što je meč sa Šapovalovim pomeren sa srede na četvrtak, igraće dva meča u jednom danu.

Masters u Rimu igra se za nagradni fond od 9.243.818 evra.

II set

6:3 - Novi brejk i kraj meča! Novak je lako stigao do trećeg kola mastersa u Rimu!

5:3 - Još jedan fenomenalan gem za Novaka, bez izgubljenog poena je potvrdio brejk.

4:3 - Neverovatan gem. Đoković je u jednom trenutku od besa slomio reket, a zatim dodao gas i iskoristio prvu brejk loptu da oduzme servis rivalu.

3:3 - Fenomenalan gem za Novaka. Savršeno je odigrao, bez izgubljenog poena, a upisao je i prvi as u meču.

2:3 - Šapovalov je daleko sigurniji u drugom setu. Odradio je gem na servisu bez većih problema.

2:2 - Đoković bez većih problema dobija svog servis.

1:2 - Četiri brejk lopte propustio je Novak u ovom gemu. Šapovalov se ponovo provukao.

1:1 - Sjajno servira Đoković na ovom meču. Još jedan ubedljiv gem Srbina.

0:1 - Uz dosta muke Šapovalov prekida nalet Đokovića. Delovalo je da će Novak produžiti seriju i ponovo oduzeti servis Kanađaninu. Odigrao je nekoliko sjajnih udaraca za prednost u drugom setu.

I set

6:1 - ĐOKOVIĆ OSVAJA PRVI SET! Novak bez izgubljenog poena završava posao u prvom setu. Samo 29 minuta igre bili je dovoljno Srbinu da reši prvi set u svoju korist.

5:1 - NOVI BREJK! Đoković još jednom oduzima servis Kanađaninu. Srpski teniser hita ka osvajanju prvog seta.

4:1 - Potvrdio je brejk Novak! Još jednom bez većih problema srpski teniser osvaja svoj servis gem.

3:1 - BREJK! Novak uspeva da oduzme servis Šapovalovu. Novak koristi treću brejk loptu u gemu i dolazi do značajne prednosti u prvom setu. Zanimljivo, gem je u jednom momentu prekinut na kratku, jer su avioni leteli iznad stadiona na kom se igra meč.

2:1 - Još jedan siguran gem srpskog tenisera.

1:1 - Šapovalov uz dosta muke dolazi do izjednačenja. Imao je Novak prednost u ovom gemu 30:15, ali nije uspeo da izbori brejk šansu. Šapovalov osvaja tri vezana poena za izjednačenje.

1:0 - Sjajan start Novaka! Srbin rutinski osvaja uvodni gem na meču!

14.05 - Novak će prvi servirati na meču

14.00 - Zagrevanje pred izlazak na teren, tu je i Marjan Vajda!

Loši vremenski uslovi u sredu su napravili potpunu pometnju u rasporedu. Zbog kiše su u sredu odloženi svi mečevi u obe konkurencije, pa danas tenisere očekuje paklen dan u prestonici Italije, jer je na programu dupli program.

Novak je na startu turnira u Italiji bio slobodan, dok je Šapovalov bio bolji od Pabla Karenjo Buste iz Španije.

Đoković i Šapovalov do sada su odigrali jedan međusobni meč i to ove godine na Australijan openu kada je srpski teniser slavio sa 6:3; 6:4, 4:6, 6:0.

Novak je prvi noslilac na turniru, a titulu brani Rafael Nadal.