NOVAK S MUKOM DO POLUFINALA: Đoković izgubio set, pa dobio ŽILAVOG Kepfera i nastavio put ka trofeju! VIDEO

MASTERS U RIMU

Najbolji svetski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Mastersa u Rimu, pošto je posle tri seta savladao Nemca Dominika Kepfera 6:3, 4:6, 6:3.

U borbi za plasman u finale Đokovića čeka Norvežanin Kasper Rud, koji se u završnicu plasirao pobedom nad Italijanom Mateom Beretinijem 4:6, 6:4, 7:6.

Novak je odmah osvojio gem bez izgubljenog poena, a potom je iskoristio i treću brejk loptu za 2:0. Nakon potvrde prvog, odmah je usledio i drugi brejk, što je značilo i kraj prvog seta. Kepfer je doduše uspeo da vrati jedan brejk, da se vrati na 4:3, ali je Đoković vezao dva gema za kraj prvog seta - 6:3.

Drugi set bio je sa mnogo oscilacija. Novak je ipak u osmom gemu uspeo da stigne brejk zaostatka i izjednači. U devetom je propustio tri prilike za brejk, a Nemac mu je u narednom oduzeo servis i odveo meč u treći set

U trećem setu je Đoković stigao do prednosti 5:3, da bi odmah uzeo još jedan brejk za konačnih 2:1 u setovima.

TREĆI SET

6:3 - Gotovo je, Novak se posle mnogo muke plasirao u polufinale, koje je na programu u nedelju

1:1 - Siguran gem za prvog igrača sveta

0:1 - Novak je propustio tri brejk lopte, u dosadašnjem toku meča imao ih je 18, a realizovao četiri

3:1 - Uz malo muke, uspeo je Nole da stigne do gema

2:1 - Imao je Đoković dve brejk lopte da verovatno i reši meč, ali je slabo riternirao i dozvolio Nemcu da smanji rezultat.

2:0 - Đoković potvrdio brejk

1:0 - Novak pravi BREJK na startu drugog seta!

PRVI SET

6:3 - NOVAK ĐOKOVIĆ OSVOJIO PRVI SET!

5:3 - JOŠ JEDAN BREJK ĐOKOVIĆA!

4:3 - Nemac bravi BREJK bez izgubljenog poena! Novakova igra nije ni nalik onoj sa početka meča

4:2 - Novak nije iskoristio jednu brejk šansu koju je imao. Nemac je uspeo da se "sastavi" i osvoji servis gem

4:1 - BREJK KEPFERA! Nemac iskoristio Novakovo opuštanje i pokazao zube!

4:0 - Još jedan BREJK Đokovića! Nemac potpuno nemoćan, ništa ne uspeva da vrati Novaku

3:0 - Nole gazi! Za sada lako izlazi na kraj sa kvalifikantom, koji ne uspeva da pruži veći otpor

2:0 - BREJK NOVAKA NA STARTU MEČA! Đoković je iskoristio 4-tu brejk šansu i duplirao prednost

1:0 - Đoković veoma siguran na svom servisu! Bez izgubljenog poena osvaja gem

14.35 - Meč je počeo!

14.00 - Poslednje pripreme pred četvrtfinale Rima

Novak je u osmini finala savladao sunarodnika Filipa Krajinovića, dok je Kepfer bio bolji od domaeg tenisera Lorenca Musetija.

Đoković ima 33 godine i nalazi se na čelnom mestu ATP liste. Dominik ima 26 godina i 97. je igrač planete.