DOMINACIJA!!! ĐOKOVIĆ U EPSKOM MEČU SRUŠIO NADALA NA ROLAN GAROSU: Novak u nedelju za titulu igra protiv Cicipasa! VIDEO

Polufinale

Najbolji teniser sveta, teniski genije, Novak Đoković plasirao se u finale Rolan Garosa!

Srbin je u epskom meču, koji će ući u red najvećih svih vremena, savladao Rafaela Nadala, osvajača 13 titula u Parizu, sa 3:1 u setovima, po gemovima 3:6, 6:3, 7:6, 6:2!

Đoković će u nedelju igrati protiv Stefanosa Cicipasa za trofej u Parizu. Srbin će pokušati da stigne do druge grend slem titule na Rolan Garosu, a ukupno 19. u karijeri!

Meč na stadionu "Filip Šatrije" je trajao četiri sata i 11 minuta!

Nije dobro počelo po Novaka. Već u prvom gemu u meču Đoković je propustio dve brejk lopte, pa je psihički pao i dozvolio Nadalu da povede sa 5:0. Novak je uspeo da veže tri gema, ali ne i da se potpuno vrati u set, pa je Nadal poveo sa 1:0.

Đoković je rano napravio brejk u drugom setu i poveo sa 2:0, ali se Nadal vratio. Novak je ponovo napravio brejk za 4:2, a zatim priveo set kraju za 6:3.

Novak je i u trećem setu prvi napravio brejk, bilo je to pri rezultatu 2:2. Nadal je odmah uzvratio ribrejkom, ali je Novak ponovo napravio brejk za 4:3. No, tu nije bio kraj. Rafa je izjednačio na 5:5 brejkom, pa su teniseri ušli u taj-brejk. Novak je napravio mini-brejk za 5:3, zatim i odservirao dva poena pri rezultatu 5:4 za treći set.

U četvrtom setu smo videli totalnu dominaciju Đokovića. Iako je Nadal poveo sa 2:0 i imao brejk, Novak je u naletu vezao šest gemova i stigao do velike pobede!

KURIR SPORT

Novak Đoković, Rolan Garos, Jelena Đoković, Marijan Vajda

4. SET

6:2 - KRAAAJJJJ! Novak je u finalu Rolan Garosa!

5:2 - Pa, nestvaran tenis igra Đoković! Ovo je neviđeno!

4:2 - BREJK! Đoković stiže do duplog brejka prednosti u četvrtom setu! Kakav nalet Novaka! Ples Srbina u Parizu!

3:2 - Tako je! Novak je potvrdio brejk, savršen gem u kome je imao dva as servisa i viner! Totalni preokret

2:2 - Brejk! Đoković je stigao do dve brejk lopte, a već prvu pretvorio u brejk i izjednačio u setu!

1:2 - Bez izgubljenog poena sa tri vinera i as servisom Novak dobija gem.

0:2 - Španac je potvrdio brejk. Novak je osvojio prva dva poena u gemu, ali je Rafa nanizao naredna četiri, uz jedan viner.

0:1 - Brejk Nadala već na startu četvrtog seta. Novak je imao sve u svojim rukama, poveo sa 30:0, a onda napravio niz grešaka.

3. SET

7:6 - Đoković vodi sa 2:1 u meču! Taj-brejk je započeo Nadal duplom servis greškom, petom u meču. Zatim je Đoković neiznuđenom greškom doneo Nadalu izjednačenje, a potom poveo sa 2:1 sjajnim napadom posle odličnog servisa. Nadal je dobio naredna dva poena na svoj servis i poveo sa 3:2.

Đoković je uzvratio istom merom, osvojio dva poena na svoj servis i poveo sa 4.3.

Đoković pravi mini brejk za 5:3, a Nadal zatim smanjuje na 5:4.

As servisom Novak dolazi do set lopte pri rezultatu 6:4.

Tako je, Novak osvaja sedmi poen i osvaja set! Kakvo ludilo od meča!

6:6 - Kakav gem! Đoković je izborio taj-brejk. Novak je spasao set loptu. Treći set traje čak 80 minuta!

5:6 - Nadal je potvrdio brejk, posle velike borbe. Novak je imao dve brejk prilike, ali je Španac šestim asom dobio gem i stigao najmanje do taj-brejka.

5:5 - Ide Nadal do brejka, nažalost. Đoković je na 30:0 napravio veliku grešku i to ga je skupo koštalo u ovom gemu.

5:4 - Videli smo dva strašna vinera, prvo Đokovića, a zatim i Nadala. Španac je uradio svoje, osvojio je gem u kome je servirao.

5:3 - Đoković je potvrdio brejk! Strašan gem! Svega smo se nagledali! Videli smo i kako je sudija Eva Asderaki opomenula Đokovića, iako je Nadal bio krivac. Đoković je čekao Nadala, a zatim dobio opomenu zbog prekoračenja vremena!

4:3 - Novi BREJK Đokovića! Bez izgubljenog poena!

3:3 - Šteta, šteta, šteta! Nadal je odmah ribrejkovao Novaka. Španac je imao veliku sreću u ovom gemu, mreža mu je bila saveznik u ključnom trenutku.

3:2 - Brejk Đokovića! Nadal je imao dve vezane gem lopte, Novak se izvukao, a onda vezao četiri poena za prvi brejk u trećem setu!

2:2 - Đoković bez izgubljenog poena uzima novi gem. Novak je u savršenom gemu upisao i viner. Bio je ovo jedan od najkraćih gemova u meču.

1:2 - Šteta! Preživeo je Nadal gem u kome je Đoković propustio dve brejk prilike.

1:1 - Sa samo jednim izgubljenim poenom Đoković osvaja prvi gem u trećem setu.

0:1 - Nadal svojim servisom i osvojenim gemom otvara treći set. Upisao je i jedan viner.

2. SET

6:3 - Gotov je drugi set! Đoković se revanširao Nadalu! Spasao je brejk loptu i izjednačio u setovima!

5:3 - Nadal je odradio svoj deo posla, bez većih problema je uzeo gem na svoj servis.

5:2 - Đoković je spasao čak tri brejk lopte u prilično nervoznom gemu i stigao na gem od seta.

4:2 - Brejk Đokovića! Drugi put u setu Novak uzima servis Špancu!

3:2 - Đoković prekida mini-seriju Nadala, sa jednim izgubljenom poenom osvaja gem. Upisao je i dva vinera.

2:2 - Nadala je služio servis u ovom gemu, imao je i jedan viner.

2:1 - Nažalost, Nadal odmah pravi ribrejk, i to bez izgubljenog poena. Novak je napravio previše grešaka u ovom gemu.

2:0 - Brejk Đokovića! Videli smo i prvu Novakovu emotivnu reakciju! Stisnuta pesnica u znak brejka!

1:0 - Gem bez izgubljenog poena za Đokovića i prvo vođstvo u meču!

1. SET

3:6 - Posle 60 minuta Nadal osvaja prvi set! Novak je od 40:0 stigao do 40:40, ali nije uspeo i da preokrene gem. Španac je iskoristio sedmu set loptu.

3:5 - Treći gem u nizu za Đokovića! Novak se suočio sa dve brejk i set lopte, ali je počeo da pleše na terenu i uspešno se izborio sa problemom.

2:5 - Brejk Novaka! Srpski as je vezao dva gema!

1:5 - Novak se upisao u prvom setu! Stekao je dve vezane gem lopte, a drugu pretvorio u prvi gem u meču.

0:5 - Četiri neiznuđene greške Đokovića donele su Nadalu još jedan gem.

0:4 - Dupli brejk za Nadala. Španac je iskoristio prvu priliku i još jednom oduzeo servis Novaku. Prvi set sve više podseća na onaj od prošle godine!

0:3 - Bez izgubljenog poena, sa dva asa Nadal završava gem.

0:2 - Nadal koristi prvu brejk loptu u meču! Đoković nije iskoristio nekoliko prilika za napad, Španac ima bolji start meča u rezultatskom smislu, ali ne i igračkom.

0:1 - Provukao se Nadal u prvom gemu u meču. Đoković je propustio dve brejk lopte, a promašio je i smeč prilikom đusa.

Prethodnih godina najbitnije analize o tenisu i Novaku Đokoviću mogli ste da čitate na portalu Kurira.

Tako je i ovog puta, a sve zahvaljujući teniskom stručnjaku i našem analitičaru Vuku Brajoviću. Šta je on rekao u najavi 58. međusobnog meča između Novaka Đokovića i Rafaela Nadala čitajte OVDE

Istorija tenisa ne pamti ovakvo rivalstvo, a današnje polufinale na Rolan Garosu ima veliku važnost, kao mnogi prethodni dueli.

Duel na stadionu "Filip Šatrije" neće početi pre 17.30 časova.

Đoković je u 57 dosadašnih duela bolji, vodi sa 29-28. Međutim, na šljaci je situacija obrnuta, pa Novak poslednjih pet godina nema pobedu nad Špancem.

Srbin je neprikosnoven po broju nedelja provedenih na prvom mestu ATP liste, i tu je nedostižan za bilo kog aktivnog tenisera, ali je mnogo zanimljivija trka za najviše Grend slem titula. Trenutno Nadal i Federer imaju po 20 trofeja na četiri najveća turnira, a Đoković 18. Nadal je čak 13 od 20 trofeja osvojio na Rolan Garosu.

O Rafinoj dominaciji u Parizu govori podatak da je pobedio 105 puta, a izgubio samo dva puta, pa se može reći da je "Filip Šatrije" njegov drugi dom. Jedan od ta dva duela je bio protiv Đokovića.

Bilo je to 2015. godine, kada je Đoković u četvrtfinalu dobio sa 3:0.

Zanimljivo je da su kladionice žestoko na strani Rafaela Nadala, o čemu više možete da čitate OVDE

Sa druge strane, Novak je dobio podršku iz Amerike, a više o ovoj temi čitajte OVDE