MOĆNI ĐOKOVIĆ OSVOJIO ROLAN GAROS: Novak napravio veliki preokret protiv Cicipasa od 0:2 do 3:2 za 19. grend slem titulu! VIDEO

istorija

Novak Đoković je drugi put u karijeri osvojio titulu na Rolan Garosu!

Đoković je u finalu Otvorenog prvenstva Francuske u Parizu savladao Stefanosa Cicipasa sa 3:2 posle velikog preokreta - 6:7 (8), 2:6, 6:3, 6:2, 6:4.

Meč na stadionu "Filip Šatrije" je trajao četiri sata i 11 minuta.

Srpski as je tako postao prvi teniser koji ima najmanje dva trofeja na sva četiri grend slem turnira.

Bio je ovo meč koji će se dugo pamtiti!

Đoković je već u prvom gemu u meču imao dve brejk prilike, ali ih nije iskoristio.

Činilo se da će Novak dobiti prvi set pošto je napravi brejk u 11. gemu za 6:5, ali je Cicipas odmah uzvratio i potom u taj-bejku dobio set.

Na krilima tog seta Grk je dominirao u drugom setu. Napravio je dva brejka i rešio ga sa 6:2.

Da se Novak vraća u meč bilo je jasno na početku trećeg seta. Ponovo je proradila emocija, pa je Srbin u četvrtom gemu napravio brejk. To je bilo dovoljno da reši taj set u svoju korist.

Silni Novak je poveo sa 4:0 u četvrtom setu, a ta dva brejka su bila dovoljna da uvede meč u peti set.

A u petom je došlo do izražaja iskustvo Đokovića. Nole je u trećem gemu napravio brejk što je bilo dovoljno za meč.

Đoković je ispisao istoriju, postao je prvi teniser sa najmanje dve titule na sva četiri grend slem turnira. Takođe, prvi je teniser koji je sa više od 30 godina života uzeo sedam titula na Grend slem turnirima.

5. SET

6:4 - GOTOVO JE!!! Novak Đoković je šampion Rolan Garosa.

5:4 - Cicipas je uradio svoje, uzeo je servis gem. Novak u narednom servira za meč.

5:3 - Đoković bez izgubljenog poena dobija novi gem! Novak je smirio publiku na Rolan Garosu koja kao na Dejvis kup meču navija za Cicipasa.

4:3 - Ponovo su sudije oštetile Novaka, i to u ključnom trenutku pri nerešenom rezultatu. Cicipas je preživeo dve brejk prilike.

4:2 - Tako je! Od 0:15 Novak je vezao četiri poena i dobio još jedan gem!

3:2 - Šteta, Novak je bio na 30:30 i onda jednu lopticu poslao u mrežu.

3:1 - Tako je, Novak je potvrdio brejk! Bez izgubljenog poena sa asom za kraj Đoković je za gem bliži pobedi i tituli!

2:1 - BREJK! Đoković je oduzeo servis Cicipasu!

1:1 - Đoković je uz malo muka stigao do prvog gema u petom setu. Publika je na strani Cicipasa, Grk se polako diže posle dva izgubljena seta.

0:1 - Cicipas je servirao, Novak propustio brejk šansu, a Grk drugu gem šansu iskoristio.

Statistika kaže da Novak Đoković ima četiri pobede u pet finala na grend slem turnirima na kojima je igrao pet setova.

Novak Đoković, Rolan Garos

4. SET

6:2 - Vratio se Novak iz pepela, pregazio Cicipasa u četvrtom setu i izborio odlučujući set!

5:2 - Cicipas je asom završio gem u kome je Novak osvojio jedan poen iz vinera. Produžava četvrti set.

5:1 - Novak melje u ovom setu! Bez izgubljenog poena, sa jednim asom i dva vinera, stiže na gem od seta.

4:1 - Cicipas bez izgubljenog poena osvaja prvi gem u četvrtom setu.

4:0 - Ne staje Novak! Tačno je tri sata igre na "Filip Šatrije" stadionu, a Đoković ima četiri osvojena gema u četvrtom setu. Bez izgubljenog poena stiže do ovog gema.

3:0 - Tako jeee! Drugi brejk prednosti za Novaka u četvrtom setu! Genijalni Novak nastavlja da melje! Novak je iskoristio treću brejk priliku u gemu, a spasao je i tri gem lopte.

2:0 - Đoković je potvrdio brejk, potvrdio je da je u velikom naletu.

1:0 - Brejk Đokovića na startu četvrtog seta! Srbin je ušao u ritam, stigao je do dve vezane brejk prilike, a već prvu iskoristio da uzme servis rivalu.

Novak Đoković, Rolan Garos, šljaka

3. SET

6:3 - Tako je! Novak dobija gem i treći set! Cicipas je pripretio na 30:30, ali je Srbin sa dva dobra napada naterao protivnika na greške.

5:3 - Cicipas je uradio svoje, odservirao je dobro u ključnim momentima gema na 0:30.

5:2 - Gem koji Noleta dovodi na korak od osvajanja seta. Bilo je 30:30, videli smo sudijsku grešku u tom trenutku, a zatim je Đoković sa dva moćna direktna poena dobio gem.

4:2 - Novak je stigao do 30:30 i pripretio novim brejkom, ali se Cicipas izvukao sa dva dobra servisa.

4:1 - Potvrda brejka! Lagan gem za Đokovića koji je uhvatio ritam.

3:1 - Brejk Đokovića! Najduži gem u meču koji je trajao 11 i po minuta pripao je Novaku.

2:1 - Solidan gem za Novaka, najbitnije je da ga je osvojio. Cicipas je pretio na 30:30, ali su zadnja dva poena pripala Srbinu.

1:1 - Cicipas sa dva as servisa osvaja gem.

1:0 - Novak je savršeno startovao u trećem setu. Nadamo se i takvom završetku. Đoković je bio na kratko u svlačionici, promenio donji veš i majicu.

2. SET

2:6 - Nažalost, i drugi set pripada CIcipasu. Grk je napravio dva brejka, a Đoković igra bez prepoznatljive energije i emocija. Čekamo da se Novak "probudi".

2:5 - Nije dobro, Cicipas pravi drugi brejk u drugom setu i nalazi se na korak od osvajanja seta.

2:4 - As servisom Cicipas završava gem bez izgubljenog poena. Ukupno osmi as Grka u meču.

2:3 - Bez izgubljenog poena Đoković uzima servis gem.

1:3 - Đoković je bez one prepoznatljive energije, nema izliva emocija.

1:2 - Novak je osvojio prvi gem u drugom setu. Lagan gem, utisak je da Novak ulazi u ritam posle četiri vezana izgubljena gema.

0:2 - Cicipas je potvrdio brejk. Novak je imao 40:40, ali nije uspeo da stigne do prilike za brejk.

0:1 - Najgori mogući start za Đokovića u drugom setu. Cicipas je stigao do tri vezane brejk lopte, a drugu koristi za brejk. Drugi vezani brejk Cicipasa.

1. SET

Cicipas je prvi servirao u taj-brejku i poveo sa 1:0. Grk je odmah osvojio i drugi poen posle duple servis greške Đokovića, a zatim i treći - 0:3.

Greši Đoković na servis Cicipasa i gubi sa 0:4. Prvi poen za Đokovića, oduzeo je jedan poen Grku na servisu - 1:4.

Novak je pre promene strana dobio poen na servis i smanjio na 2:4. Novakov peti direktan poen iz bekhenda. Viner Cicipasa za 2:5.

Đoković je ponovo napravio mini-brejk za 3:5. Odmah i naredni posle sjajnog izlaska na mrežu - 4:5.

Izjednačenje! Dobar servis Novaka, zatim i napad za 5:5. Đoković je u naletu, dobio je i poveo sa 6:5.

Strašan servis Cicipasa za 6:6 i promenu strana.

Šteta, Cicipas je imao sreće, poveo je sa 7:6 i ima set loptu.

Nažalost, Grk dobija poslednja tri poena i osvaja prvi set.

Jelena Đoković

6:6 - Nažalost, nije gotov set. Novak je imao problem sa suncem, nije mu išao prvi servis, a Cicipas je iskoristio drugu od tri vezane brejk lopte.

6:5 - BREJK! Đoković u pravom trenutku oduzima servis Grku! Đoković je iskoristio prvu šansu u gemu.

5:5 - Novak se izvukao iz ponora, Cicipas je imao brejk i set loptu, ali je Đoković ponovo pokazao da je najjači kada je najpotrebnije.

4:5 - Savršen gem za Cicipasa, novi as, nova dobra igra na mreži gde ima 5 od 5.

4:4 - Đoković je tek u četvrtom servis gemu izgubio prvi poen. Ipak, drži korak za Grkom. Bez brejka u prvih osam gemova.

3:4 - Cicipas dobija gem u kome smo videli jeziv pad Đokovića. Novak se sapleo u trku i pao pored reklame, ali srećom bez težih posledica.

3:3 - Đoković je i treći servis gem u nizu dobio bez izgubljenog poena! Novak je upisao i prvi as u meču.

2:3 - Grk dobija servis gem u kome je Novak stigao na 30:30. Grk je odservirao i peti as u meču, a zatim Novakovom greškom stigao do gema.

2:2 - Novi savršen servis gem za Novaka. Dva vinera i bez izgubljenog poena.

1:2 - Cicipas bez većih poteškoća osvaja servis gem. Upisao je dva vinera i novi, četvrti as, na meču. Grk opasno servira na startu meča, u prva dva gema zabeležio je četiri as servisa.

1:1 - Savršen gem za Đokovića, bez izgubljenog poena je odservirao.

0:1 - Prvi gem u meču pripao je Cicipasu. Grk je servirao, Novak je imao dve brejk prilike, ali je Stefanos odservirao tri asa zaredom i uzeo gem.

Ovako je izgledao kraj epskog meča Novak Đoković - Rafael Nadal.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković (34) nalazi se na korak od 19. titule na grend slem turnirima.

Finale na Rolan Garosu, na stadionu "Filip Šatrije" igra se od 15 časova.

Ali taj jedan korak biće vraški težak jer se sa druge strane nalazi predvodnik nove generacije Stefanos Cicipas (22), teniser koji je u 2021. godini osvojio najviše bodova.

Cicipas je od početka ove godine osvojio 4.560 bodova, Novak 4.370. Cicipas je u četvrtfinalu Australijan opena eliminisao Nadala, kasnije u polufinalu izgubio od Medvedeva, ali je već tada najavio velike domete.

Do prve titule je stigao u Monte Karlu, gde je u finalu pobedio Andreja Rubljova, koji je prethodno savladao Nadala. Sa Nadalom je u finalu Barselone igrao u tri seta.

Đoković i Cicipas su odigrali u Rimu meč koji će se dugo pamtiti. Novak je posle preokreta slavio sa 2:1, po setovima 4:6, 7:5, 7:5.

Bila je to peta pobeda Đokovića u osmom međusobnom meču. Na tri meča odigrana na šljaci Novak ima stopostotan učinak, slavio je 2019. u Madridu, 2020. na Rolan Garosu u polufinalu i u pomenutom duelu u Rimu. Cicipas je poslednji put dobio Đokovića 2019. godine na Mubadala turniru.

Meč za pamćenje ova dvojica tenisera su odigrala i prošle godine u polufinalu Rolan Garosa. Đoković je slavio posle pet setova. Poveo je sa 2:0 (6:3, 6:2), uzvratio je Grk (7:5, 6:4), da bi Novak u petom setu bio neumoljiv sa 6:1.

Ukoliko osvoji titulu u Parizu, Đoković će upisati 19. grend slem trofej i prići Rafaelu Nadalu i Rodžeru Federeru na jedan trofej zaostatka. Stefanosu Cicipasu titula u Parizu bi bila prvi grend slem trofej u karijeri.

Đoković bi trijumfom u Parizu postao prvi igrač u poslednje 52 godine koji bi u svojoj kolekciji imao barem po dve titule sa sva četiri grend slem turnira. Za sada jedinu titulu u Parizu je osvojio 2016. godine kada je u finalu savladao Endija Mareja.