PORAZ KOJI BOLI: Četvrtfinale sada pod ZNAKOM PITANJA, Đoković doneo bod Srbiji, pa sa Ćaćićem izgubio posle NESTVARNE DRAME

DEJVIS KUP

Posle neverovatne drame u odlučujućem meču, Srbija je u Insbruku poražena od Nemačke i sada je četvrtfinale Dejvis kupa pod znakom pitanja za našu reprezentaciju.

U odlučujućem dublu, Novak Đoković i Nikola Ćaćić su izgubili od para Dominik Kravic i Tim Puec u tri seta 6:7(5:7), 6:3, 6:7(5:7).

Prethodno je ubedljivom igrom i pobedom protiv Jana-Lenarda Štrufa rezultatom 6:2, 6:4, Đoković doneo izjednačenje Srbiji protiv Nemačke, nakon što je Filip Krajinović poražen u dva napeta seta od Dominika Kepfera 6:7(4:7), 6:4.

Prvobitno, pre početka prvog meča u duelu Nemačke i Srbije, prijavljeno je da će dubl igrati Novak Đoković i Filip Krajinović, međutim, nakon što je posle dva meča bilo 1:1, selektor Viktor Troicki i tim Srbije odlučili su da Krajinović ne izađe na teren, već da na njemu pored Đokovića bude Nikola Ćaćić, najbolje rangirani srpski dubl igrač.

Po brejk na obe strane viđen je u prvom setu. U četvrtom i petom gemu. Srbija se ekspresno vratila nakon lošeg starta, ali u taj-brejku je odlučio jedan mini brejk, nažalost u korist Nemaca.

Videlo se u drugom setu da će sitnice odlučiti pobednika, a ispostavilo se da je to tačno.

Novak i Nikola su šokirali Nemce u završnici drugog seta. Napravili su brejk u osmom gemu, tada otišli na 5:3 i onda već u narednom gemu obezbedili igranje odlučujućeg seta.

Novak Đoković

Tamo je opet Srbija stigla do brejka. Poveo je naš tim sa 2:1 i lako održavao prednost. Imali su Đoković i Ćaćić priliku da odu i na dva brejka prednosti. Servis Pueca je postajao sve slabiji, pri rezultatu 4:3 su Nemci spasili brejk loptu, a onda u narednom gemu vratili brejk.

Ni to nije bio kraj prilikama jer je Srbija imala dve brejk lopte, ponovo na servis Pueca, ali je Nemačka tada otišla na 6:5. Naši momci su obezbedili taj-brejk, ali tamo je ponovo bila bolja Nemačka.

Srbija sada čeka rezultat duela Nemačka - Austrija. Drugo mesto je obezbeđeno, ali to ne znači da je sigurno i igranje četvrtfinala Dejvis kupa.

Đoković i Ćaćić na terenu
Đoković i Ćaćić na terenufoto: TSS / Neda Miletić

Podsetimo, šest pobednika grupa obezbediće mesto među osam najboljih, a pridružiće im se još dve najbolje drugoplasirane ekipe.

U slučaju pobede Nemaca protiv domaćina grupe, Srbija ostaje na drugom mestu, a tada ćemo morati da gledamo rezultate mečeva drugih grupa, dok bi u slučaju poraza Nemačke naša reprezentacija završila na prvom mestu.

Tok mečeva mogli ste da pratite uživo na Kurir sportu.

Đoković/Ćaćić - Kravic/Puec 6:7(5:7), 6:3, 6:6 (5:7)

Treći set:

Taj-brejk:

5:7 - Nažalost, srpski par nije uspeo da pobedi protivnike iz Nemačke...

5:6 - Spašena je i druga meč lopta.

4:6 - Spašena je prva meč lopta.

3:6 - Tri uzastopne meč lopte za Nemačku. Dve će biti na Novakov servis.

3:5 - Vraćen je jedan mini brejk.

2:5 - Velika prednost za Nemačku koja ima dva servisa i šansu za pobedom.

2:4 - Novi mini brejk, Nemačka ponovo ima prednost.

2:3 - Nemačka je ponovo u vođstvu, Srbija ima dva servisa.

2:2 - Dobro je! Odmah vraćen mini brejk!

1:2 - Prvi mini brejk. Nemačka ima prednost.

1:1 - Uzvraćaju naši momci!

0:1 - Prvi servis i poen u odlučujućem taj-brejku pripao je nemačkom paru.

6:6 - Siguran je Ćaćić! Samo jedan poen su osvojili Nemci.

5:6 - Naučili smo da je Puec znatno ranjiviji na servisu od svog partnera. Spasili su Nemci brejk loptu, zatim još jednu, a potom i osvojili gem. Na servisu je Nikola Ćaćić.

5:5 - Nema problema za Novaka, to smo mogli i da očekujemo.

4:5 - Kravic ne posustaje. Nemačka sada ima psihološku prednost, stigla je do gema ekspresno i bez izgubljenog poena, a pritisak je na Novaku Đokoviću koji će servirati za ostanak Srbije u meču.

4:4 - Brejk! Uf, nisu izdržali naši teniseri na servisu Ćaćića i, nakon što su propustili priliku da se odalje na 5:3, nemački par se vraća u igru.

4:3 - Tako i jeste bilo, ali bez brejka nažalost. Imali su brejk šansu Novak i Nikola, ali izvukli su se Nemci i ostali u igri za preokret.

4:2 - Bez problema za Novaka, da li još jednom on i Ćaćić mogu da napadnu servis Pueca?

3:2 - Kravic je i dalje odličan na servisu, Nemci smanjuju na 3:2, a sada će početne udarce izvoditi najbolji teniser sveta.

3:1 - Potvrdili su brejk srpski reprezentativci! Ćaćić je odservirao svoj prvi as na meču i to u izuzetno važnom trenutku.

2:1 - Brejk! Kao kuća može da bude veliki ovaj brejk srpskih tenisera! Puec nije izdržao na servisu.

Novak Đoković, Nikola Ćaćić

1:1 - Uzvraćaju Đoković i Ćaćić istom merom!

0:1 - Opet su Nemci prvi na servisu i opet su sigurno otvorili set.

Drugi set:

6:3 - Kraj seta! Neverovatan razvoj situacije u odlučujućem meču!

5:3 - Brejk! Idemo! Kakav momenat da se oduzme servis protivniku!

4:3 - Težak gem i izuzetno važan. Kravic i Puec su imali brejk loptu, ali nisu je iskoristili.

3:3 - Poenom za Srbiju je počeo ovaj gem, to je prvi takav na servisu Nemaca u drugom setu. Nažalost, to je bio jedini poen koji je nemački par prepustio srpskom.

3:2 - Nastavlja se u istom ritmu. Obe ekipe odličnu služi servis u drugom setu i izgleda da će sitnice odlučiti o pobedniku.

2:2 - Ništa za sada ne razlikuje dva tima u drugom setu.

2:1 - Odlično igra Puec ove večeri u Insbruku. Novak i Nikola stižu do novog gema i zaista možemo da očekujemo veliku borbu u nastavku meča.

1:1 - Dolaze Kravic i Puec do izjednačenja. Oba gema su osvojena lako, bez muka i problema.

1:0 - Sada je naš tim započeo set servisom i po prvi put Đoković i Ćaćić imaju prednost u ovom meču.

Prvi set:

Taj-brejk:

5:7 - Nemci imaju prednost u meču koji Srbiji može da obezbedi četvrtfinale Dejvis kupa.

5:6 - Kao i druga.

4:6 - Prva set lopta spašena je na Novakovom servisu.

3:6 - Tri vezane set lopte za Nemce.

3:5 - Novi poen za par Kravic/Puec.

3:4 - Smanjuje naš par, ali i dalje mini brejk prednosti imaju Nemci.

2:4 - Na promenu strana Đoković i Ćaćić idu uz zaostatak.

1:4 - Iskoristili su oba servisa nemački teniseri.

1:3 - Ne dozvoljavaju izjednačenje Nemci.

1:2 - Prvi mini brejk, Nemci imaju prednost.

1:1 - As Đokovića!

0:1 - Puec je volej udarcom završio prvi poen u taj-brejku.

6:6 - Bez izgubljenog poena Đoković i Ćaćić stižu do novog izjednačenja.

5:6 - Kravic i Puec su obezbedili taj-brejk, Ćaćić servira za 6:6.

5:5 - Biće drame u završnici prvog seta. Đoković je odlično servirao, napravio tri servis vinera i doneo izjednačenje Srbiji. Velika borba u prvom setu.

4:5 - Iskusni su Nemci, stigli su brzo do petog gema, a na Đokoviću i Ćaćiću je da neutrališu njihovo iskustvo u završnici prvog seta.

4:4 - Siguran sada i Ćaćić. Posle burnog starta meča, nema puno uzbuđenja ko god da je na servisu.

3:4 - Lako, bez izgubljenog poena, Nemci stižu do novog vođstva, a Kravic pokazuje da može da se osloni na servis.

3:3 - Opet smo na "nuli". Nakon vraćenog brejka, srpski par nije imao problem da dođe do izjednačenja.

2:3 - Brejk! Ovo je bilo jako važno, odmah su Nikola i Novak vratili brejk.

1:3 - Brejk! Nemci imaju prednost pošto su uspešno napali Ćaćićev servis.

1:2 - Ni na servisu Pueca nije srpski tim došao do šanse da u ranoj fazi meča stigne do prednosti.

1:1 - Kravic je 14, a Puec 18. teniser na ATP listi među dubl igračima. Ipak, dobar start Đokovića i Ćaćića. Novak je prvi servirao.

0:1 - Kravic je servisom otvorio meč, a nemački par je osvojio prvi gem. Srpski tim je od 40:0 stigao do 40:30

Đoković - Štruf 6:2, 6:4

Novak je od prvog poena u potpunosti dominirao i u svom jubilarnom, 50. meču u Dejvis kupu, odmah je stavio do znanja protivniku šta ga čeka.

Đoković je napravio brejk u prvom i sedmom gemu prvog seta, a na svom servisu je bio siguran i lako je stigao do prednosti od 1:0 u setovima.

U nastavku je opet na vreme napravio brejk - u prvom gemu, a imao je rešenje i za otpor Štrufa. Nemac je pokušao da pobedi najboljeg tenisera sveta prvi put u njigovom sedmom susretu, ali nije bio ni blizu.

O pobedniku duela Srbije i Nemačke odlučuje dubl čiji početak se očekuje uskoro.

Pre prvog meča prijavljeno je da će za Srbiju igrati Đoković i Krajinović, međutim došlo je do izmene. Novak će izaći na teren, a sa njim, umesto Krajinovića, Nikola Ćaćić, dok bi boje Nemačke u odlučujućem meču trebalo da brane Kravic i Puec.

Drugi set:

6.4 - Kraj meča! Borio se Štruf do kraja, spasio prvu meč loptu, imao izjednačenje, ali druga meč lopta bila je dovoljna Đokoviću.

5:4 - Izbegao je Štruf poraz, ali sada Đoković servira za pobedu!

5:3 - Nijednom od početka meča Štruf nije bio blizu brejk lopti kao u osmom gemu drugog seta! Stigao je do izjednačenja, ali više od toga nije mogao.

4:3 - Neće Nemac otići sa terena bez borbe.

4:2 - Jeste otpor Nemca nešto veći u drugom setu u odnosu na prvi, ali to nije dovoljno 51. teniseru sveta, jer je Đoković odlučio da što pre završi meč.

3:2 - Sporije nego u prvom setu napreduje meč. Štruf je izašao na kraj sa Đokovićem u napornom gemu i uspeo da održi zaostatak na "samo" jednom brejku.

3:1 - Nema problema za Đokovića, čak ni onda kada Štruf uspe da dođe do dva poena na servisu srpskog tenisera. Treći put od starta meča se to desilo.

2:1 - "Upisao se" Nemac u drugom setu na rezultat.

2:0 - Perfektno iga Đoković... U ovom trenutku, šanse Štrufa da prvi put u sedmom meču protiv Novaka dođe do pobede, izgledaju mizerno,

1:0 - Brejk! Nije dugo vremena trebalo Novaku da u drugom setu nastavi gde je stao. briljantna predstava najboljeg tenisera sveta.

Prvi set:

6:2 - Kraj prvog seta! Potvrdio je Đoković i drugi brejk u prvom setu i time prišao na korak od izjednačenja za Srbiju.

5:2 - Brejk! Bilo je jasno da će teško biti Štrufu i da pomisli o povratku u prvi set. Đoković silovito ide prema osvajanju istog!

4:2 - Šest as udarca u prva tri servis gema, nije nas navikao Đoković na ovakav početak, ali prihvatamo ga! Siguran je Srbin u potpunosti i ide prema osvajanju prvog seta.

3:2 - Mogao je Đoković da poveća prednost u prvom setu, imao je dve vezane brejk lopte, ali Štruf se izvukao ovog puta. Od 26 odigranih poena, Novak je osvojio 17.

3:1 - Izgleda da je rešio Novak da se ne zadržava dugo na terenu, nadamo se da će mu uspeti cilj. Još uvek Đoković nije izgubio poen u gemovima u kojima sevira.

2:1 - Nije bilo svejedno drugom po rangu nemačkom teniseru kada je sa 30:0, Đoković stigao do 30:30, ali je uspeo da izbegne nove ozbiljnije probleme i da osvoji prvi gem na meču.

2:0 - Atomski početak najboljeg tenisera sveta. Ima pritisak, mora da pobedi kako bi ostavio Srbiju u igri za trijumf protiv Nemačke, ali prva dva gema je završio bez izgubljenog poena.

1:0 - Brejk! Tako se to radi! Đoković nije dugo čekao i na samom startu meča pokazuje rivalu šta ga čeka! Brejk bez izgubljenog poena.

Đoković će obeležiti jubilej protiv Nemca jer je ovo njegov 50. meč u Dejvis kupu!

Prvi meč: Krajinović - Kepfer 6:7(4:7), 4:6

Borio se Krajinović herojski, ali u ključnim momentima Kepfer je uspevao da izađe na kraj kao bolji rival. U oba seta je srpski teniser morao da se vraća iz teških situacija. U prvom je Nemac stigao do brejka u trećem gemu, ali je ubrzo Filip izjednačio na 3:3.

Nije bilo brejkova do kraja seta, a Nemac je u taj-brejku stigao do prednosti.

U nastavku se Krajinović dva puta vraćao iz zaostatka, ali je set koji je okončan sa četiri vezana brejka završen istim u korist nemačkog tenisera.

Nemci imaju 1:0, a naredni na teren izlaze Jan-Lenard Štruf i Novak Đoković koji bi pobedom učinio da o konačnom pobedniku u duelu dve reprezentacije odlučuje meč dubla.

Podsetimo, u četvrtfinale Dejvis kupa idu šest pobednika grupa, kao i dve najbolje drugoplasirane ekipe. Ukoliko Srbija pobedi Nemačku obezbediće prvo mesto.

Krajinović - Kepfer 6:7(4:7), 4:6

Drugi set:

4:6 - Kraj meča! Dominik Kepfer je brejkom završio meč i doneo prvi bod Nemačkoj protiv Srbije.

4:5 - Brejk! Treći gem zaredom koji nije osvojio teniser koji servira. Hrabri Krajinović se još jednom vratio u igru!

3:5 - Brejk! Uf, nije uspeo Krajinović da se u potpunosti vrati u drugi set i sada će Nemac servirati za pobedu.

3:4 - Brejk! Stvarno bi šteta bilo da Filip nije uspeo da izbori brejk u "minut do 12". Dve je šanse propustio, ali ovog puta je bila treća sreća.

2:4 - Od 0:30 do osvojenog gema. Krajinović se ne predaje, ali nema još puno vremena za brejk.

Filip Krajinović

1:4 - Neverovatno... Ni tri vezane brejk lopte nisu bile dovoljne Krajinoviću da ekspresno odgovori Kepferu. Nemac se izvukao iz teške situacije u petom gemu drugog seta.

1:3 - Brejk! Kao i u prvom setu, prvi je servis protivniku uzeo Kepfer. Teški trenuci za Krajinovića koji se nalazi u problemu.

1:2 - Nemački teniser je još jednom bez problema stigao do gema, prepustivši protivniku samo jedan poen.

1:1 - Iako je Krajinović imao 40:15, ušao je u problem. Kepfer je iskoristio šansu, osvojio je sva tri poena koja su se igrala na drugom servisu, stigao je i do brejk lopte, ali ipak nema brejka na startu drugog seta.

0:1 - Za razliku od prvog dela igre, drugi set je počeo servisom nemačkog tenisera.

Prvi set:

Taj-brejk:

4:7 - Kraj seta! Prvu set loptu je ikoristio Kepfer koji ima prednost protiv Krajinovića.

4:6 - Dve vezane set lopte za Kepfera.

4:5 - Nemac ima dva servisa kojima može da stigne do prvog seta.

3:5 - Šteta, odmah Kepfer vraća prednost.

3:4 - Vraća se Krajinović - mini brejk za njega!

2:4 - Kepfer je u prednosti na promeni strana u taj-brejku prvog seta.

2:3 - Prvi mini brejk pripao je Nemcu.

1:2 - Obojica su stigli do poena na svom servisu.

6:6 - Igraće se taj-brejk. Bio je ovo četvrti uzastopni gem na servis nemačkog tenisera koji je počeo poenom za njegovog rivala. Ovog puta je Krajinović imao i 0:30, ali Kepfer je izborio igranje "13. gema".

6:5 - Brejk! Velika borba u 11. gemu prvog seta u kojem je Krajinović spasio brejk loptu i posle tri izjednačenja prebacio pritisak na Nemca.

5:5 - Šteta... Imao je naš teniser sada i 15:30. Nemac ipak nije pao pod pritiskom. Dramatična završnica prvog seta, Filip sada mora da ostane siguran na svom servisu.

5:4 - Bez izguljenog poena, uz novi as, Krajinović je brzo stigao do gema. Nemac će servirati za ostanak u prvom setu.

4:4 - Imao je Krajinović 0:15, delovalo je da bi mogao da nastavi niz od tri vezana gema, ali Kepfer je potom vezao četiri poena i izjednačio u prvom setu koji se bliži kraju.

4:3 - Sada je sve kako bi i trebalo da bude. Srpski teniser je ponovo bez problema osvojio gem u kojem je izvodio početni udarac.

3:3 - Brejk! Iz lako osvojenog servis gema, Krajinović je otišao po izjednačenje u prvom setu. Iskoristio je Filip slab procenat ubačenog prvog servisa kod njegovog rivala.

2:3 - Već tri asa je odservirao Krajinović od početka meča. Nije mu to pomoglo u trećem gemu, ali u petom je bio siguran.

1:3 - Potvrdio je osvojeni brejk 54. teniser sveta.

1:2 - Brejk! Uzvratio je Nemac istom merom, osvojio je uvodni servis gem bez izgubljenog poena, a onda i iznenadio srpskog tenisera, koji je spasio četiri brejk lopte pre nego što je Kepfer iskoristio petu.

Srbija, Dejvis kup

1:0 - Dobar početak Krajinovića i siguran gem za ranu prednost protiv Nemca.

Raspored mečeva današnjeg programa:

Đoković - Štruf 18.00

Đoković/Krajinović - Kravic/Puec 20.00

Mečevi su na programu od 16,30, a uživo ih možete pratiti na sajtu Kurira.

Dušan Lajović, Novak Đoković, Dejvis Kup

Teniseri Srbije su pobedili Austriju sa 3:0 u prvom meču F grupe Dejvis kupa - na startu je Dušan Lajović pobedio Džeralda Melcera, da bi potom ne teren izašao Novak Đoković, koji je lako sa 6:3, 6:2 savladao Denisa Novaka.

Sada je na redu susret sa selekcijom Nemačke koja će u ovom meču biti oslabljena, pošto je u Austriju doputovala bez prve zvezde Aleksandra Zvereva. Ipak ova činjenica sigurno neće dovesti do opuštanja srpskog tima koji želi da kao i u prvom kolu posao odradi maksmalno.

Selektor Nemačke Mihael Kolman na raspolaganju ima ekipu koju čine Jan-Lenard Štruf, Dominik Kepfer, Peter Gojovčik, Kevin Kravic i Tim Puec.

Meč protiv pancera Srbija dočekuje na prvom mestu F grupe, a u četvrtfinale će se plasirati pobednici šest grupa, kao i dve najbolje drugoplasirane ekipe, pa je zbog toga svaki poen bitan. Dakle, pobeda je imperativ.