ĐOKOVIĆ DONEO IZJEDNAČENJE SRBIJI: Novak savladao Čilića, dublovi odlučuju finalistu Dejvis kupa

Dejvis kup

Najbolji teniser Srbije Novak Đoković savladao je Marina Čilića sa 2:0, po setovima 6:4, 6:2.

Time je Srbija izjednačila protiv Hrvatske na 1:1 u polufinalu Dejvis kupa. Prethodno je Dušan Lajović poražen od Borne Goje sa 2:1.

Finalistu ovogodišnjeg Dejvis kupa odlučiće dublovi, a tu će Srbija morati da napravi podvig. Za taj meč su prijavljeni Novak Đoković i Nikola Ćaćić, a protiv sebe će imati najbolji dubl na svetu Nikola Mektić - Mate Pavić.

Đoković je ostvario 18. pobedu u 20 mečeva protiv Čilića, a zabeležio je 19. pobedu u Dejvis kupu.

- Uvek je težak meč protiv Marina iako ga dobro poznajem. Prvi set je trajao sat vremena, uspeo sam nekako da ga dobijem. To mi je dalo mnogo samopouzdanja za drugi. Vrlo nervozan start od obojice jer smo znali šta donosi. Pokušaćemo, daćemo sve od sebe u dublu, znamo da Hrvatska ima najbolji dubl na svetu - rekao je Novak posle meča.

2. SET

6:2 - Gotovo je! Đoković je doneo izjednačenje Srbiji u polufinalu protiv Hrvatske. Dublovi odlučuju finalistu Dejvis kupa.

5:2 - Nove lopte su pomogle Čiliću da produži ovaj meč. Novak Đoković servira u narednom gemu za meč.

5:1 - Novak je spasao i sedmu brejk lopti u meču! Čilić ima 0/7, a onda je sa dva asa stigao do petog gema. Do konačne pobede mu nedostaje još jedan gem.

4:1 - BREJK! Kakav čas tenisa Novaka u ovom gemu! Đoković ima dva brejka prednosti!

3:1 - Odličnim servisima Novak potvrđuje brejk.

2:1 - BREJK! U dugom gemu došla je do izražaja strpljivost Novaka koji je u dugim razmenama udaraca bio sigurniji.

1:1 - Jedan as i dva servis vinera donela su Srbiji i Novaku izjednačenje u drugom setu.

0:1 - Šteta, prava šteta. Đoković je propustio tri brejk šanse u ovom dugom gemu.

1. SET

6:4 - Neverovatan gem pripao je Đokoviću, samim tim i prvi set. Novak se suočio sa četiri brejk lopte, a prvu set loptu je iskoristio. Prvi set je trajao čak 55 minuta.

5:4 - BREJK! U pravom trenutku je Novak oduzeo servis Čiliću. Hrvatski teniser je imao 40:0, međutim, Đoković je pokazao zašto je broj jedan u narednim poenima.

4:4 - Ponovo s Novak našao u neugodnoj situaciji, Čilić je osvojio dva prva poena, ali je onda proradio Novakov servis.

3:4 - Sjajno servira Marin Čilić, upisao je novi, četvrti as u meču, a Novaku nije dao nadu da može nešto više u ovom gemu.

3:3 - Novak lagano stiže do novog izjednačenja. Bez izgubljenog poena. Igra se tačno 30 minuta u drugom meču polufinala između Srbije i Hrvatske.

2:3 - Čilić nije dao priliku Novaku u ovom gemu, iskoristio je drugu od dve vezane gem lopte i ponovo stekao vođstvo.

2:2 - Težak gem za Novaka, morao je da spasava dve vezane brejk lopte. Izvukao se sa ivice ponora.

1:2 - Veoma dug gem na kraju je pripao Čiliću. As servisom ga je završio, a prethodno je spasao dve brejk lopte.

1:1 - Novak sa nulom dobija prvi gem u meču.

1:0 - Marin Čilić je otvorio meč servisom i asom je završio prvi gem u svoju korist.

Novak Đoković, Dejvis kup

Teniska reprezentacija Srbije gubi od Hrvatske u polufinalu Dejvis kupa sa 1:0.

Dušan Lajović, 33. igrač na svetu, je poražen od 279. na ATP listi Borne Goje sa 2:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:2.

Šansu da izjednači ima Novak Đoković koji igra protiv Marina Čilića. U međusobnim duelima rezultat je 17:2 u korist srpskog asa.