TO MIŠO, MAJSTORE! Kecmanović posle 4 seta SRUŠIO Sonega i plasirao se u osminu finala Australijan opena

GREND SLEM U MELBURNU

Srpski teniser Miomir Kecmanović savladao je Lorenca Sonega u trećem kolu Australijan opena 6:4, 6:7, 6:2, 7:5.

Meč koji je trajao gotovo tri i po sata na kraju je pripao srpskom predstavniku.

Sonego je 26. igrač planete i bio je favorit u ovom duelu, međutim Srbin je dao sve od sebe i posle četiri seta i velike borbe uspeo da ga eliminiše.

Miomir Kecmanović

Kecmanović je na početku takmičenja u Melburnu najavio da će da "osveti" Novaka i za sada mu ide odlično.

Plasmanom u osminu finala napravio je uspeh karijere.

U dosadašnjem delu karijere nije išao dalje od drugog kola na Grend Slemovima, ali sada je otišao dva koraka napred.

Srpskom teniseru je za osvajanje prvog seta bio dovoljan jedan brejk, koji je napravio u trećem gemu, dok je drugi izgubio u taj-brejku (10:8), ali to ga nije poremetilo.

U trećem setu nije bilo brejkova do šestog gema kada je Kecmanović oduzeo servis protivniku, a potom još jednom u osmom za prednost od 2:1.

Četvrti set je počeo brejkom Sonega, ali je Kecmanović anulirao tu prednost i izjednačio na 4:4, da bi pri vodjstvu 6:5 iskoristio drugu meč loptu za plasman u osminu finala i svoj najbolji rezultat na grend slemovima u karijeri.

Kecmanović će se za plasman u četvrtfinale Australijan opena boriti sa Gaelom Monfisom iz Francuske koji je bio bolji od Čileanca Kristijana Garina sa 7:6, 6:1, 6:3.

Kecmanović i Monfis su se do sada sastali samo jednom i tada je slavio Francuz.