MEDVEDEV JURIŠA KA TRONU: Ruski teniser posle DRAME u četvrtfinalu AO! Kresi nije uspeo da priredi IZNENAĐENJE

GREND SLEM U MELBURNU

Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u četvrtfinale Australijan opena.

Rus je slavio posle četiri seta nad Amerikancem Maksimom Kresijem sa 6:2, 6:7, 7:6, 7:5.

Podsetimo, Maksim Kresi je bio najveće iznenađenje ovogodišnjeg Australijan opena. Do osmine finala stigao je "iz senke" i ambiciozno je najavio da je spreman za najveće podvige. U tome ga je zaustavio Danil Medvedev koji je u ovom meču važio za apsolutnog favorita.

Danil Medvedev

U prvom setu je Medvedev napravio brejk u trećem gemu i i stekao kontrolu nad igrom. On se nije suočio niti sa jednim brejkom i igrao je veoma dosledno, napravivši samo jednu neiznudjenu grešku u tom delu igre.

Kresi je ostao u drugom setu osvojivši 85 odsto poena na prvi servis, imao je jedinu brejk loptu u setu pri rezultati 6:5, ali se Medvedev odbranio i potom dobio taj-brejk sa 7:4.

U trećem setu nije bilo brejk prilika pa je i taj deo igre rešen u taj-brejku koji je pripao američkom teniseru sa 7:4.

Medvedev je u četvrtom setu morao da bude strpljiv, pošto je propustio osam brejk lopti pre nego što je napravio odlučujući brejk u 11. gemu.

Njegov protivnik u borbi za polufinale biće Kanađanin Feliks Ože-Alijasim koji je slavio protiv Hrvata Marina Čilića sa 2:6, 7:6(7), 6:2, 7:6(4).

(Kurir sport)

Bonus video:

00:33

MEDVEDEV PROZVAO NOLETA – ZA INTERNET! Zanimljiv momenat na uvodnoj konferenciji za medije Lejver Kupa u Bostonu (VIDEO)