ĐOKOVIĆ SE IGRAO MAČKE I MIŠA SA SLOVENCEM BEDENEOM: Novak protutnjao do četvrtog kola Rolan Garosa VIDEO

GREND SLEM U PARIZU

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrto kolo Rolan Garosa.

Đoković je za manje od dva sata ekspresno savladao Slovenca Aljaža Bedenea sa 3:0, po setovima 6:3, 6:3, 6:2. Meč je trajao sat i 45 minuta.

Prvi reket sveta će u narednom kolu igrati protiv Argentinca Dijega Švarcmana koji je sa 3:0 lako izbacio Grigora Dimitrova.

Novak je u uvodna dva gema na servis rivala propustio čak pet brejk lopti, ali je već taj podatak pokazao kako će se meč razvijati. Do brejka je Novak stigao u šestom gemu kada je poveo sa 4:2. Bilo je to sasvim dovoljno da privede rutinski set kraju i posle 35 minuta povede sa 1:0.

Sličan scenario je viđen i u drugom setu. Novak je ovog puta brejknuo Bedenea u trećem gemu i zatim gazio ka drugom setu. Da ubrza sve Novak je u devetom gemu još jednom oduzeo servis rivalu i za 34 minuta dobio i ovaj deo igre.

Najbrže i najlakše Đoković je dobio treći set. Brejknuo je rivala u četvrtom gemu, zatim to ponovio u poslednjem osmom gemu i tako za 29 minuta rešio ovaj set, samim tim i meč u svoju korist.

Novak Đoković, Rolan Garos

3. SET

6:2 - Gotov je meč na stadionu "Filip Šatrije".

5:2 - Još jedan dobar gem za Novaka, još jednom as servisom završava gem. Ima i jedan viner više u meču.

4:2 - Bedene je produžio ovaj meč, dobio je gem u kome je Novak bio na korak od novog brejka.

Nadal prati Novaka, dobio je ekspresno drugi set sa 6:2. Prvi je rešio u svoju korist protiv Van de Zandšulpa sa 6:3.

4:1 - Opet savršen gem sa nulom. Đoković je upisao i dva asa.

3:1 - Brejk! Sve što treba Novak je uradio do sada. Potrebno je da privede meč kraju.

2:1 - Dva asa u prva dva poena, potom još dva poena i eto gema za Novaka.

1:1 - Bedene stiže do izjednačenja sa jednim izgubljenim poenom.

NEVEROVATNO! Filip Krajinović je i drugi set izgubio u taj-brejku, ovog puta sa 7:2. Prvi set je izgubio u taj-brejku sa 7:3.

1:0 - Bedene kao da je malo opustio ruku, s druge strane Đoković napravio nekoliko grešaka, pa je Slovenac imao brejk loptu. Ipak, prvi reket sveta je, najviše zahvaljujući dobrim servisima, neutralisao tu pretnju i dobio prvi gem trećeg seta.

Jelena Đoković, Rolan Garos, Novak Đoković

2. SET

6:3 - Novak je protutnjao i kroz drugi set, za 34 minuta je osvojio ovaj deo igre. Ukupno 70 minuta za dva seta.

5:3 - Bez izgubljenog poena Đoković dobija novi gem i stiže na korak od drugog seta.

4:3 - Izborio se Bedene za svoj gem, upisao je novi as i jedan viner.

4:2 - Sa nulom Đoković dobija gem, drži brejk prednosti.

Rafael Nadal dobija prvi set protiv Holanđanina Van De Zandšulpa sa 6:3.

3:2 - Bedene sa nulom dobija gem i smanjuje.

3:1 - Đoković je potvrdio brejk. Poveo je sa 40:0, Bedene ugrozio sa dva vezana peona, ali Novak rešava gem na vreme.

2:1 - Evo brejka i u drugom setu. Đoković je spasao dve gem lopte, a zatim prvu brejk priliku pretvorio u gem.

1:1 - Bez izgubljenog poena, sa dva vinera i novim as servisom Đoković stiže do prvog gema u drugom setu.

0:1 - Bedene je dobio prvi gem u novom setu, i to na svoj servis.

1. SET

6:3 - Tačno 35 minuta je trajao prvi set. Novak je dobio ovaj gem lagano i potvrdio da je u dobrom ritmu.

5:3 - Bedene bez izgubljenog poena dobija gem. Upisao je novi as i dva vinera.

5:2 - Đoković je potvrdio brejk bez izgubljenog poena u gemu koji je trajao jedva minut i po.

4:2 - Konačno brejk! Šestu priliku je iskoristio Novak, i to posle 40:0 za Bedenea. Đoković je vezao pet poena i stekao veliku prednost.

3:2 - Ako ništa drugo, Đoković je siguran na svom servisu. Lagano dolazi do novog vođstva, upisao je novi viner i as servis, drugi u meču.

2:2 - Neverovatno, Đoković je propustio čak četiri brejk lopte u ovom gemu, od toga tri vezane. Poveo je Novak sa 0:40, Bedene izjednačio, pa je Novak ponovo stekao brejk šansu, ali viner i dva asa doneli su Slovencu izjednačenje.

Inače, Filip Krajinović je na terenu 14 izgubio prvi set od devetog tenisera Feliksa Ožea-Alijasima sa 7:6 (7:3).

2:1 - Bez izgubljenog poena Đoković osvaja svoj servis gem.

1:1 - Novak je ispustio prvi brejk loptu. Slovenac je imao jedan sjajan viner poen za izjednačenje.

1:0 - Novak je servisom otvorio meč i poveo u meču.

Pariz, Rolan Garos, tenis, Filip Šatrije, stadion

Srpski teniser Novak Đoković i Slovenac Aljaž Bedene igraju meč 3. kola na Rolan Garosu.

Duel Đokovića i Bedenea igraće se na terenu "Filip Šatrije", odmah posle ženskog singla između Belinde Benčić i Lejle Fernandez.

14.40 - Nad Parizom se nadvili oblaci

Trenutna temperatura u glavnom gradu Francuske je 19 stepeni Celzjusa, a nad gradom su se nadvili oblaci. Prema prognozama, popodne se očekuju i sunčani periodi, dok kiša ne bi trebalo da pada..

oblačno vreme u parizu
oblačno vreme u parizufoto: AP

14.00 - Izjednačenje! Benčić osvojila drugi set! Kako stavri stoje, Novak još uvek neće da teren...

13.11 - Završen je prvi set u duelu dama - Lejla Fernandez vodi 1:0 posle taj brejka... Po svemu sudeći Novakov meč neće početi pre 14 časova...

12.10 - Benčić i Fernandez su izašle na teren glavnog stadiona i počele borbu

Novak Đoković

Novak je prvi reket sveta, dok se Bedene nalazi na 195. mestu ATP liste. Njih dvojica su se do sada sastajali tri puta i Srbin je isto toliko puta slavio.

Podsetimo, u drugoj rundi Đoković je savladao Aleksa Molčana, a Aljaž je bio bolji od Pabla Kuevasa.

Novaka neće moći da gleda cela Srbija

Srpski teniser će pokušati preko Slovenca da se domogne osmine finala, a ovaj meč prenosiće "Eurosport" na svom prvom kanalu. Sve zanimljivosti i tekstualni prenos meča možete pratiti iz minuta u minut na našem sajtu.