SCENA ZA PAMĆENJE KOJA JE MNOGIMA PROMAKLA: Nole pogledao u nebo, pa ČUDESNIM REČIMA izrazio zahvalnost Bogu!

vera ga vodila do uspeha

Vera u Boga pomogla je Novaku da prebrodi zdravstvene izazove i ostvari zacrtani cilj.

Srpski teniser Novak Đoković 10. put u karijeri osvojio je Australijan open, pošto je u finalu savladao Stefanosa Cicipasa sa 6:3, 7:6, 7:6. Čim je osvojio pobednički poen na meču, Novak je prvo pogledao u nebo i izrazio zahvalnost Bogu na izuzetno dirljiv način.

"Hvala ti Gospode Bože, tebi sve dugujem, tebi sve dugujem, ovde si u srcu", prve su reči koje je Novak izgovorio gledajući u nebo!

Novak često ističe svoju veru u Boga i otvoreno govori o tome koliko mu je ona značajna. Tokom turnira je otkrio da snažno oseća "Božju intervenciju" koja mu pomaže da prebrodi zdravstvene izazove sa kojima se borio od starta turnira.