(VIDEO) NOVAK NE PAMTI OVAKVO MUČENJE: Đoković posle maratona slomio Simona za četvrtfinale

Sledeći je Nišikori

Srpski teniser Novak Đoković pobedio je Francuza Žila Simona u osmini finala Australijan opena - 6:3, 6:7, 6:4, 4:6, 6:3.

Prvi reket sveta neočekivano se silno namučio sa 14. nosiocem na turniru u Melburnu. Đoković i Simon su na terenu proveli više od četiri i po sata!

Đoković nije bio na svom nivou, a Simon je igrao sjajno, naročito u defanzivi, što i jeste njegov zaštitni znak.

Dovoljno je reći da je Novak na ovom meču imao 100 neiznuđenih grešaka!

Prvi reket sveta je vodio 1:0 i 2:1 u setovima, ali je oba puta dozvolio protivniku da se vrati u meč i izjednači. I kada je u trećem setu stekao dva brejka prednosti (5:1) nije odmah priveo meč kraju, Simon je uzeo naredna dva gema, ali više nije mogao.

Na kraju, Đoković se izborio i sa sobom i sa Simonom i savladao ga deseti put u njihovih 11 međusobnih duela.

Beograđanin se plasirao u svoje 27. uzastopno četvrtfinale na gren slem turnirima.

Za polufinale će se boriti sa sedmim nosiocem Keijem Nišikorijem iz Japana koji je sa 3:0 (6:4, 6:2, 6:4) savladao devetog favorita Žoa-Vilfreda Confu.

Đoković i Nišikori sastajali su se sedam puta, a Novak vodi 5:2. Srbin je dobio poslednja četiri njihova susreta, odnosno sve od US opena 2014.

"Kada igrate protiv tenisera kakav je Žil morate da izvedete veći broj udaraca. Igrao je veoma dobro. Uspeo sam da pobedim", uz uzdah olakšanja konstatovao je Đoković i dodao:

"Odigrali smo veliki meč. Bila je ovo velika borba".

Sledi duel sa Keijem Nišikorijem.

"Igrali smo mnogo važnih mečeva. Poslednjih nekoliko sam rešio u svoju korist. Moram da smanjim broj neiznuđenih grešaka u odnosu na danas".

5. SET

6:3 - Konačno! Novak Đoković je u četvrtfinalu!

5:3 - Žil se koprca, ali u sledećem gemu Novak će drugi put servirati za meč.

5:2 - Uporni Simon se i dalje ne predaje! Napravio je brejk u gemu u kome je Novak servirao za meč! Ipak, Srbin i dalje ima veliku prednost.

5:1 - Dupli brejk Đokovića!

4:1 - Đoković je bez problema potvrdio brejk.

3:1 - BREJK NOVAKA! Au, šta je sada uradio Đoković! Na 40:0 za Francuza, osvojio je pet uzastopnih poena! Doduše, uz tri greške Simona. Svejedno, Srbin je napravio veliki korak ka četvrtfinalu.

2:1 - Borba se nastavlja, Novak siguran na svoj servis.

1:1 - Uporni Francuz nastavlja da prati Srbina.

1:0 - Ni peti set nije počeo lako za Novaka, ali ipak je bez većih problema dobio uvodni gem.

4. SET

4:6 - Posle sat vremena Simon je dobio set i izjednačio. U ovom gemu Đoković je spasio četiri set lopte, ali ne i petu. Ponovo je dosta grešio, a dovoljno je reći da je dva "čista" drop šota posla u mrežu. Zato će o pobedniku odlučivati peti set.

4:5 - BREJK SIMONA! Dobro je Novak počeo gem - 30:0, a onda je ušao u seriju grešaka, što je uporni Francuz znao da iskoristi. Vezao je tri poena, doduše, nije iskoristio prvu, ali jeste drugu brejk priliku. U stvari, Đoković je još jednom neiznuđenom greškom "poklonio" brejk rivalu i omogućio mu da u sledećem gemu servira za izjednačenje u setovima.

4:4 - Ne da Francuz svoj servis...

4:3 - Novak je ponovo stekao prednost u gemu u kome je izgubio dva poena. ZANIMLJIVO: Trenutno Đoković ima 20 vinera više od Simona: 46-26, ali i 21 neiznuđenju grešku više: 75:54!

3:3 - Još jedan dug gem, ovaj put na servis Francuza. Đoković je imao jednu brejk šansu, ali je nije iskoristio. Na kraju, Simon je ponovo izjednačio rezultat u četvrtom setu.

3:2 - Konačno prvi reket sveta dobija gem na svoj servis bez problema.

2:2 - Simon bez izgubljenog poena dolazi do izjednačenja.

2:1 - Ovaj gem trajao je 11 minuta! Simon je silno namučio Đokovića, imao je četiri brejk lopte, ali se srpski teniser izvukao.

1:1 - Francuz je uspeo da izjednači i produži sebi nadu...

1:0 - Simon se ne predaje. Imao je dve brejk lopte u uvodu četvrtog seta, ali je na 15:40 Đoković vezao četiri poena.

3. SET

6:4 - Novak dobija treći set! I u ovom gemu vodila se rovovska borba. Đoković je došao do 30:40, a onda naterao Simona na grešku iskoristivši tako prvu set loptu.

5:4 - Đoković uz dosta muka dobija gem na svoj servis i stavlja pritisak na leđa Francuza.

4:4 - Ne da se Žil...

4:3 - Novak je na svoj servis osvojio gem i prekinuo seriju rivala.

3:3 - Simon u naletu, osvaja i treći gem zaredom.

3:2 - Neverovatan pad u igri, Đoković je izgubio sve poene na svoj servis.

3:1 - Simon prekida nalet Đokovića.

3:0 - Kao da ga je gutitak seta dodatno motivisao, Đoković lako i brzo stiže do trećeg gema.

2:0 - Brejk srpskog tenisera. Simon je svojio samo dva poena na svoj servis.

1:0 - Prvi je servirao Đoković i forhend vinerom ga završio.

2. SET

6:7 - Simon je bio dominantan u takozvanom 13. gemu i sa samo jednim izgubljenim poenom stigao do izjednačenja u setovima.6:6 - Odlučiće taj-brejk.

5:6 - Ponovio se prethodni gem na servis Simona. Đoković je stekao dve vezane brejk lopte, ali nije uspeo da ih pretvori u brejk.

5:5 - Brzi gem, bez izgubljenog poena on pripada Đokoviću.

4:5 - Šteta. Đoković je propustio dve vezane brejk lopte, a potom još tri.

4:4 - Vraća Đoković istom merom, bez izgubljenog poena osvaja gem.

3:4 - Simon bez izgubljenog poena stiže do novog vođstva.

3:3 - Dve vezane greške Simona doprinele su da Đoković izjednači. Novak nije zadovoljan svojoj igrom i to pokazuje tokom meča.

Novak Đoković, Melburn, Australijan open, Foto: Printskrin

2:3 - Simon osvaja još jedan gem u kome je Đoković bio na korak od brejka.2:2 - Lagan gem za Đokovića i izjednačenje u drugom setu.

1:2 - Đoković je propustio čak tri vezane brejk šanse. Simon je prvo izjednačio, a potom iskoristio treću šansu za gem.

1:1 - Po jedan forhend i bekhend viner, uz dve greške Francuza, donele su prvi gem u drugom setu Đokoviću.

0:1 - Đoković je osvojio prva dva poena na servis Francuza, međutim naredna četiri poena pripala su Simonu.

Đoković, Foto: Printskrin

1. SET

6:3 - Tačno 58 minuta trajao je prvi set. Đoković je spasao još dve brejk lopte pre neko je drugu priliku pretvorio u set.

5:3 - Posle iscrpljujućeg gema Đoković je u ovom stigao brzo do dve brejk šanse, a već prvu pretvorio u novi brejk.4:3 - Neverovatno dug gem. Đoković je spasao čak četiri brejk lopte, a iskoristio je treću šansu i to servis vinerom za gem. Prvi set do sada traje 41 minut.

3:3 - Simon je iskoristio drugu gem loptu i izjednačio rezultat u prvom setu.

3:2 - Nije dugo trajala prednost Đokovića, jer je Francuz odmah napravio ribrejk. Prvu od dve vezane brejk šanse SImon je pretvorio u gem.

3:1 - Ono što nije učinio u drugom, uradio je sada. Đoković je stigao do tri vezane brejk lopte, iskoristio prvu i stekao prednost protiv Francuza.

2:1 - Bez većih problema Đoković osvaja treći gem u meču.1:1 - Dugačak gem u kome je srpski teniser propustio dve vezane brejk lopte. Simon je iskoristio drugu gem loptu i izjednačio rezultat.1:0 - Jedan forhend viner i as servis za kraj prvog gema koji je Đoković osvojio bez izgubljenog poena.