CRVENA FURIJA OPET KOBNA PO DELFINE: Srbija poražena od Španije na Olimpijskim igrama u Tokiju!

TOKIO 2020

Tokyo 2020 -

Vaterplo reprezentacija Srbije izgubila je protiv Španije 12:13 (3:3, 3:5, 3:2, 3:3).na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Španci su vodili od starta meča, ali je Srbija uvek uspevala da izjednači, igralo se bukvalno gol za gol.

Izabranici Dejana Savića uspeli su sredinom druge četvrtine prvi put da povedu i to sa 5:4 kada je Đorđe Lazić postigao gol, a VAR ga potvrdio.

Imali smo i 6:5 golom Filipovića, ali je došlo do pada u igri Srbiji , što Španci koriste i postižu tri gola u finišu prvog poluvremena, za prednost od dva gola na polovini utakmice

Slično je bilo i u nastavku, Srbija je stigla do10:10, ali su Španaci golovima Munariza otišli na 10:12

Usledio je dramatičan finiš u kojem smo na 37 sekundi imali gol zaostatka (12:13).

Neoprezno smo izgubili loptu, Španci su zadržali loptu i sačuvali pobedu.

Zanimljivo ovo je peta uzastopna pobeda Španije u zvaničnim mečevima protiv Srbije.

U timu Srbije po dva gola postigli su Lazić, Jakšić, Pijetlović i Filipović, dok je kod Španije najefikasniji bilo Alberto Munjariz sa četiri gola.

Plasman u četvrtfinale osiguraće četiri najbolje selekcije iz obe grupe.

Selekcija Srbije naredni meču u Grupi B igra protiv Kazahstana, u utorak u 7.00

vaterpolisti Srbije, Vaterpolo

KRAJ MEČA

ČETVRTA ČETVRTINA:

32. minut - Španci su promašili napad sa igračem više, Srbija ima poslednji napada za izjednačenje

31. minut - 12:13, Filipović vraću nadu

31. minut - 11:13, Fernandez, Španci sjajno igraju sa igračem više

30. minut - 11:12, Jakšić strelac nakon sjajne akcije sa igračem više

28. minut -10:12, Opet igrač više i opet taj Munariz

27. minut - 10:11, Španija koristi igrača više Munariz

25. minut - 10:10, Mitrović nakon sjajne kontre, ponovo donosi izjednačenje Srbiji

TREĆA ČETVRTINA:

24. minut - 9:10, Jakšić nakon odlične akcije koristi igrača više

23. minut - 8:10, Granados koristi igrača više ponovo dva razlike za Špance

21. minut - 8:9, vremešni Perone nakon kontre pogađa za Špance

19. minut - 8:8, IZJEDNAČENJE, Đorđe Lazić

17. minut - 7:8 Pijetlović smanjuje prednost Španaca

DRUGA ČETVRTINA:

16. minut - 6:8, opet Sanauhaa iz daljine pod prečku, a nakon neiskorištenog igrača više, Egana bukvalno uz poslednjoj sekundi donosi prvi put na meču dva gola prednosti nekoj ekipi

14. minut - 6:6, Sanauha postiže sjajan gol za Špance

14. minut - 6:5, Tampte za Špance, Filipović majstorski za Srbiju, oba gola opet sa igračem više

11. minut - 5:4, Lazić donosi prvo vođstvo Srbiji na meču. Španski golman je pokušao da izbaci loptu iz gola, ali je VAR bio neumoljiv

9. minut - Sančez ponovo dovodi Špance u vođstvo, uzvraća Mandić, oba gola su postignuta sa igračem više

PRVA ČETVRTINA:

7. minut - 3:3 Munariz postiže gol preciznim udarcem sa distance. U sledećem napad Srbija koristi igrača više, odlična akcija, strelac je Ranđelović

4. minut - 2:2, Španci konačno nisu iskoristili igrača više, što koristimo i u kontri Mitrović zakucava loptu u mrežu

2. minut - 1:1, Pijetlović uzvraća istom merom, sjajno je uplivao i postigao gol pod prečku

1. minut - 0:1.,Španci koriste igrača više, Ortega postiže gol.

1. minut - Utakmica je počela

vaterpolo, Vaterpolo selekcija Srbije, Vaterpolo reprezentacija Srbije, vaterpolisti, Vaterpolisti Srbije

Srbija brani zlato sa prethodnih Igara u Riju

"Znamo kakav smo pritisak stavili sebi u Riju, ova generacija imala je imperativ osvajanja zlata i sada kad se opraštamo bilo bi idealno da ponovimo taj uspeh. Znali smo svi da po kvalitetu i prikazanim utakmicama i rezultatima, logičan sled jeste da se u Riju završi kako jeste, hvala Bogu. Ali znamo i svi kako je počelo. Zahvaljujući nama pre svega, bili smo najveći krivci, zagorčali smo sebi put do četvrtfinala. Voleo bih da se sve ponovi, ali u sportu se ne ponavlja tako lako", rekao je Filip Filipović na zvaničnoj konferenciji srpskog olimpijskog tima u Tokiju.

Španija je protivnik koji Srbiji nikako ne leži u posdlednje vreme.

"Dosta je bilo priče o Špancima, sjajna su generacija sa impozantnim rezultatima poslednjih godina, ali još ništa nisu osvojili i to je generacija koja dolazi. Imali smo sa njima par utakmica koje smo mogli da okrenemo, ali to je prošlost, nebitno. Spremni smo, videćemo koliko", objasnio je Filipović.

Pored Srbije i Španije u ovoj grupi su i Hrvatska, Crna Gora, Australija i Kazahstan