MARININE LAVICE KRENULE SILOVITO, PA STALE! Prvi poraz košarkašica Srbije na Olimpijskim igrama! VELIKI PREOKRET moćne Španije!

očajno drugo poluvreme

Tokyo 2020 -

Košarkašice Srbije doživele su prvi poraz na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Izabranice selektorke Marine Maljković poražene su od selekcije Španije rezultatom 85:70 u drugom kolu A grupe na olimpijskom turniru u Tokiju.

Srbija - Španija

"Crvena furija" je do pobede došla posle velikog preokreta u drugom poluvremenu. Srbija je do sredine treće deonice kontrolisala meč, u jednom momentu naš tim je imao i 10 poena prednosti, međutim, zahvaljujući trojkama sjajne Maite Kazorle (5/6) Španija dolazi do velikog preokreta, a kasnije i ubedljive pobede nad aktuelnim šampionom Evrope.

Najefikasnija u našoj reprezentaciji bila je kapiten Jelena Bruks sa 16 postignutih poena, Ivon Anderson je ubacila 13, a Tina Krajišnik i Sonja Vasić po 11 poena.

U pobedničkom timu najefikasnija je bila Alba Torens sa 25 poena, Astou Ndur je dodala 20, neverovatna Maite Kazorla ubacila je 17 poena (pet trojki), a dvocifren učinak imala je i Kristina Ovinja 10p.

Naredni meč naše devojke igraju 1. avgusta protiv selekcije Južne Koreje.

Četvrta Četvrtina:

40. minut - 70:85 - Ubedljiva pobeda Španije posle neverovatnog preokreta.

39. minut - 68:79 - Peta trojka neverovatne Kazorle.

38. minut - 68:76 - Poeni Sonje Vasić.

38. minut - 66:76 - Koš i dodatno bacanje za Ndur. Španija ide ka pobedi.

37. minut - 66:73 - Ndur posle skoka u napadu postiže poene za Španiju.

37. minut - 66:71 - Četiri vezana poena Ivon Anderson.

36. minut - Novi tajm-aut za Srbiju.

36. minut - 62:71 - Poeni Ane Dabović sa linije penala, pa nova trojka za Španiju, koja kontroliše dešavanja na terenu u ovom periodu igre.

35. minut - 60:69 - Veliki preokret Španije! Marina je morala da zatraži tajm-aut.

34. minut - Nekoliko neverovatnih promašaja naših devojaka. Lopta neće u koš!

32. minut - 60:65 - Alba Torens koristi jedno slobodno bacanje nakon faula Sonje Vasić.

32. minut - 60:64 - Tina Krajišnik prekida nalet rivala.

31. minut - 58:64 - Pet vezanih poena Španije. Najveća prednost crvene furije na meču.

Treća četvrtina:

30. minut - 58:59 - Kraj treće četvrtine!

30. minut - 55:57 - Nova trojka neverovatne Kazorle. Preokret Španije!

29. minut - 55:54 - Laki poeni Španije, Srbija se muči u napadu.

27. minut - 54:52 - Crvendakić prekida seriju, ali samo na kratko, nova trojka Kazorle.

26. minut - 52:49 - Nova trojka Kazorle sa iste pozicije, Španija se vraća u igru.

25. minut - 52:46 - Posle nekoliko promašaja Španija postiže trojku i smanjuje zaostatak, Kazorla je bila precizna.

24. minut - 52:43 - Treća lična greška za Ndur, Stanković koristi jedno slobodno bacanje.

23. minut - 51:43 - Trojka Torens, ali uzvraća raspoložena Jelena Bruks. Lukas Mendelo traži odmah tajm-aut.

22. minut - 49:41 - Trojka Ane Dabović, sjajno otvaramo drugo poluvreme.

21. minut - 46:41 - Sjajna asistencija Crvendakićeve za Draganu Stanković.

Statistika

Druga četvrtina:

Statistika

Kraj prvog poluvremena, Srbija vodi 44:41

20. minut - 44:41 - Ndur u poslednjoj sekundi postiže koš i smanjuje zaostatak. Dva skoka u napadu imale su Špankinje.

20. minut - 44:39 - Dragana Stanković koristi jedno slobodno bacanje, selektor Španije traži tajm-aut.

20. minut - 43:39 - Ana Dabović pravi faul na šutu za tri poena, Domingez ubacuje dva bacanja.

19. minut - 43:37 - 14. poen sjajne kapitenke Jelene Bruks.

19. minut - 41:37 - Domingez ekspresno smanjuje zaostatak.

19. minut - 41:35 - Sjajan potez Sonje Vasić!

19. minut - 39:35 - Ndur koristi jedno slobodno bacanje.

18. minut - 39:34 - Brzi poeni Španije.

18. minut - 39:32 - Nova trojka Jelene Bruks!

17. minut - 36:32 - Srbija iskoristila bonus, Domingez pogađa jedno slobodno bacanje.

17. minut - 36:31 - Jelena Bruks dva puta sigurna sa linije za slobodna bacanja, Srbija čuva prednost.

17. minut - 34:31 - Jedno slobodno bacanje koristi Alaba Torens

16. minut - 34:30 - Ndur pogađa uz faul i koristi slobodno bacanje. Marina je tražila tajm-aut.

16. minut - 34:27 - Uzvraća Sonja Vasić.

15. minut - 31:27 - Trojka Albe Torens.

15. minut - 31:25 - Zonska odbrana Španije zbunila je naše košarkašice.

14. minut - 31:25 - Ovinja ponovo pogađa za dva.

14. minut - 31:23 - Španija sa linije za slobodna bacanja prekida seriju našeg tima.

14. minut - 31:21 - Lavice prvi put imaju dvocifrenu prednost, sjajna igra našeg tima!

13. minut - 29:21 - Serija Srbije! Dve sjajne kontre našeg tima za +8! Mendelo je prinuđen da zatraži tajm-aut.

12. minut - 25:21 - Trojka Nevene Jovanović, Srbija šutira za tri poena 3/6.

11. minut - 22:21 - Uzvraća Ivon Anderson, Srbija ponovo vodi.

11. minut - 20:21 Preokret Španije, novi poeni za sjajnu Ovinju.

Prva četvrtina:

Kraj 1/4, minimalna prednost Srbije 20:19

10. minut - 20:19 - Furija prekida nalet Srbije, minimalna prednost za naš tim.

10. minut - 20:17 - Trojka Ivon Anderson, preokret Srbije!

9. minut - 17:17 - Izjednačenje! Poeni sjajne Sonje Vasić.

8. minut - 15:17 - Tina Krajišnik smanjuje zaostatak.

7. minut - 13:17 - Trojka Jelene Bruks, ali Španija s druge strane brzim poenima ide na +4.

7. minut - 10:15 - Pet vezanih poena postiže Ndur, Španija ima najveću prednost na meču.

6. minut - 10:12 Bruks pogađa za izjednačenje, ali Ndur uzvraća.

3. minut - 6:8 za Španiju: Žestoka borba od samog starta, Torens sjajno raspoložena na startu meča, druga njena trojka!

2. minut - 2:3 za Španiju: Alba Torens pogađa trojku, Španija vodi.

1. minut - 2:0 za Srbiju: Poeni Tine Krajišnik.

Utakmica je počela.

Košarkašice

Startna petorka Srbije: Vasić, Bruks, Crvendakić, Dabović i Krajišnik.

Košarkašice

Samo mesec dana nakon dramatičnog duela u četvrtfinalu Evropskog prvenstva košarkašice Srbije i Španije odmeriće snage u prestonici Japana.

Naše "lavice" su skinule evropsku krunu Špankinjama u Valensiji i nema sumnje da će rivalke biti silno motivisane da se revanširaju za bolan poraz.

Izabranice selektorke Marine Maljković u prvom kolu pobedile Kanadu rezultatom 72:68, dok je Španija uz dosta muke savladala Južnu Koreju (73:69).

Plasman u četvrtfinale obezbediće po dve prvoplasirane ekipe iz tri grupe, kao i dva najbolja trećeplasirana tima.