Slušaj vest

Dok su reflektori svetske filmske i modne scene bili upereni ka Kanu, jedna mlada žena iz Srbije zasijala je jače od svih. Marija Čitaković, predstavnica Srbije, osvojila je prestižnu titulu Miss Economic World 2025, na takmičenju koje je održano u luksuznom hotelu Marriott, u sklopu Kanskog festivala.

IMG-20250523-WA0001.jpg
Foto: Privatna Arhiva

 Ova međunarodna manifestacija, u organizaciji Super Star Art, članova kineske umetničke dinastije Han, okupila je vrhunske manekenke i modele sa iskustvom na modnim pistama Milanskog i Pariskog Fashion Week-a. Čitaković je u jakoj konkurenciji devojaka iz celog sveta pokazala samopouzdanje, harizmu i poslovnu oštrinu – vrednosti koje ovo takmičenje i promoviše.

Veče je vodila Poli Kenebis, bivša Miss Lady Universe, dok je ceremoniju uveličao i višestruki dobitnik Emmy nagrade, glumac Vinsent de Pol.

Titulu prve pratilje osvojila je Nadia Sana iz Tunisa, dok je druga pratilja Viktoria Emerson iz Austrije. Ipak, centralni trenutak večeri bio je kada se na sceni zavijorila srpska zastava, obasjana aplauzima i blicevima, simbolično potvrđujući Marijinu pobedu.

Marija Čitaković Foto: Privatna Arhiva

Miss Economic World nije samo lepota – to je takmičenje koje slavi žene liderke, ambasadorke ekonomskog razvoja, preduzetništva i društvenog uticaja. Marija Čitaković ovom pobedom ne samo da je pokazala šta znači biti savremena žena u svetu mode, već je i Srbiji obezbedila vidljivo mesto na globalnoj mapi mladih talenata i budućih lidera.

“Ovo je tek početak,” poručila je Marija nakon pobede, noseći lentu i osmeh koji govori sve.

Ponosna sam što dolazim iz zemlje koja ima toliko potencijala, i nadam se da ću ovim uspeti da inspirišem još više devojaka da sanjaju – i ostvaruju te snove”, dodala je Marija.

Kurir/Pink.rs

 Milica Pavlović bila iznenađenje večeri na 18. rođendanu ćerke Goce Tržan:

Milica Pavlović zapevala na 18. rođendanu ćerke Goce Tržan Izvor: Instagram/gocatrzan