LOŠA ČETVRTINA ODVELA U PORAZ: Partizan pao pred Pešićevim Bajernom

TOP 16 Evrolige

Košarkaši Partizana poraženi su minhenskog Bajerna (71:65) u utakmioci drugog kola TOP 16 faze Evrolige

Košarkaši Partizana poraženi su minhenskog Bajerna (71:65) u utakmioci drugog kola TOP 16 faze Evrolige.Partizan je sa izuzetkom početka, na kom je gubio 9:2 tokom prvih dvadeset minuta maksimalno kontrolidso igrul, pošto je zonskom odbranom 1-3-1 potpuno razbio igru tima koji sa klupe predvodi Svetislav Pešić.

Ritam je bio potpuno suporen, a Beograđani su do najveće prednosti u prvom poluvremenu došli na isti način, kao što su okončali prvu deonicom - trojkom Bogdana Bogdanovića.

U prva dva minuta nastavka nije bilo poena, a potom je Kinzi pogodio dva puta za 46:34. Partizan je dugo čuvao dvocifrenu prednost, ali je lošom igrom u poslednjem minutu dozvolio Bavarcima da se vrate i smanje na 56:52.U poslednjih deset minuta Partizan je potpuno stao, što je domaći tim iskoristio i četiri minuta pre kraja imao prednost 64:60. Bogdanović je dvojkom prekinuo loš niz Partizanovih napada, a potom pred dva poslednja miunuta pogodio trojku za 65:66.

Partizam ipak nije uspeo da napravi ključni preokret, pa je na kraju poražen 65:71

Tekstualni prenos

Partizam ipak nije uspeo da napravi ključni preokret, pa je poražen 65:71

Dva minuta su do kraja Bajern vodi 65:68

Bogdanović je prekinuo lošu seriju 62:64

Partizan nema igru u poslednjem kvartalu

Trojkom Dilejnija Bajern je poveo 59:61, ali su sudije zbog protesta treneru Pešiću dodelile tehničku, a navijači srpskog tima su to propratile povicima "Pi...ciganska aludirajući na prošlost i to da je nekadašnji selrektor Jugoslavije trenirao Crvenu zvezdu

Četvrta četvrtina

Posle 30 minuta 56:52 za Partizan

U poslednjem minutu Bajern posle poena Šafarcika smanjuje na 54:49

Minuti prolaze, a Partizan, koji ima značajnu podršku sa tribina ne da Bavarcima da smanji ispod deset razlike

U prva dva minuta nastavka nije bilo poena, a potom je Kinzi pogodio dva puta za 46:34

Treća četvrtina

Partizan igra dobro a posle trojke Bogdanovića ima plus osam 42:34

Na polovini četvrtine Partizan vodi 28:22

Mini serijom od 4:0 Partizan je stigao do za sada maksimalnih 24:17

Druga četvrtina

Trojkom Bogdanovića, za koji je trener Bajerna Svetislav Pešić tokom leta bio zainteresovan, Partizan je dobio prvu četvrtinu 20:17

Partizan je došao do daha i na polovini prve deonice 12:12

Bajern bolje krenuo i poveo 9:2

Prva četvrtina

U prvom kolu crno-beli su u Kombank Areni izgubili od Real Madrida 80:64, dok je Bajern slavio protiv Žalgirisa u Kaunasu 84:66.