CRVENO-BELI UBEDLJIVI U DERBIJU: Zvezda deklasirala Radnički sa 82:62

Superliga Srbije

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Pioniru Radnički iz Kragujevca rezultatom 82:62 u četvrtom kolu Superlige Srbije

BEOGRAD – Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Pioniru Radnički iz Kragujevca rezultatom 82:62 u četvrtom kolu Superlige Srbije. Pobedom u derbiju izabranici Dejana Radonjića su sačuvali prvo mesto na tabeli. Zvezda sa četiri pobede i dalje ima maksimalni skor, dok Radnički ima dve pobede i dva poraza.Utakmicu je odlučena u trećoj četvrtini. Dragićević je bio najefikasniji sa 18 poena, Marjanović je dodao 16 poena, uz 12 skokova, dok je Nelson dodao deset.Na drugoj strani Lešić je upisao 18 poena, a Marinović 13 poena. TOK MEČAIV četvrtinaZvezda nije dozvolila iznenađenje u završnici meča. Domaći tim je nastavio da vodi glavnu reč na parketu i stiže do maksimalnih 26 poena prednosti (74:48). U poslednjim minutima Radnički smanjio prednost crveno-belih za konačnih 82:62.III četvrtinaIzabranici Dejana Radonjića drastično su podigli nivo igre u drugom poluvremenu. Crveno-beli su nastavili da pogađaju koš gostiju, uz odličnu igru u odbrani. U takvoj situaciji prednost Zvezde je konstantno rasla, da bi tačku na i stavio Čarls Dženkins, koji novom trojkom domaćem timu donosi ogromnih 20 poena prednosti - 65:45.

II četvrtinaVelika borba nastavlja se i u drugoj četvrtini. Radnički je uspeo da preokrene rezultat i da povede sa 25:24, najviše zahvaljujući odličnoj igri Marinovića i Lešića. Međutim u nastavku je viđen isti scenario kao i u prvoj eonici. Zvezda je zaigrala angažovanije i to se odmah odrazilo na rezultat. Domaći tim na kraju druge četvrtine ima šest poena viška - 41:35. I četvrtinaU uvodnim trenucima vodi se izjednačena borba. Košarkaši Radničkog odlično pariraju Zvezdi. Goste vode Jović i Kalinić, koji su postigli po pet poena pa Kragujevčani vode sa 10:7. Crveno-beli u nastavku pojačavaju tempo i prave rezultatski preokret. Zvezda trojkama Dženkinsa i Simonovića posle deset minuta igre vodi sa 20:16. Pored izabranika Dejana Radonjića, sve tri pobede u dosadašnjem delu Superlige ostvario je samo Partizan, koji od 19.30 časova u Valjevu igra protiv Metalca. Preostale dve utakmice četvrtog kola igraju se u ponedeljak. FMP dočekuje Mega Vizuru, dok se u Čačku sastaju Borac i Crnokosa.