ŠETNJA DO TREĆEG KOLA: Novak ni posle devet mečeva nije izgubio set protiv Šardija

Na redu je Marin Čilić

Najbolji srpski teniser Novak Đoković savladao je Francuza Žeremija Šardija sa 6:1, 6:4, 6:2 u drugom kolu Rolan Garosa

PARIZ - Najbolji srpski teniser Novak Đoković ostvario je u Parizu još jednu rutinsku pobedu na putu do trećeg kola Rolan Garosa. Đoković je u drugom kolu Otvorenog prvenstva Francuske lako savladao 42. tenisera na ATP listi Francuza Žeremija Šardija – 6:1, 6:4, 6:2. To je bio njihov deveti međusobni duel i deveta pobeda srpskog tenisera, koji još uvek nije izgubio ni set protiv Šardija. Novak je do novog trijumfa stigao posle jednog sata i 31 minuta igre. Drugi reket sveta, koji je u prvom kolu eliminisao Portugalca Žoaoa Sousu sa 6:1, 6:2, 6:4, u narednoj rundi igra protiv Hrvata Marina Čilića. Čilić je u drugom kolu eliminisao Nemca Tobijasa Kamkea. sa 6:3, 3:6, 6:3, 6:0.To će biti deveti međusobni duel Srbina i Hrvata, a Novak iza sebe i u ovom slučaju ima svih osam pobeda. Poslednji meč su odigrali ove sezone u Indijan Velsu, kada je Đoković slavio posle preokreta - 1:6, 6:2, 6:3.

Žeremi Šardi, Foto: AP

TOK MEČAIII setĐoković je i treći set otvorio brejkom, a potom je viđen isti scenario kao i u prethodnom setu. Šardi je uzvratio istom merom, ali je odmah zatim ponovo ispustio svoj servis. Novak je u četvrtom gemu bio siguran na servisu i stiže do vođstva od 3:1.Usledio je novi brejk srpskog tenisera, koji sada vodi sa 4:1 i nalazi se na samo dva gema od plasmana u treće kolo Rolan Garosa. Završnica je bila rutinski posao za Đokovića koji posle jednog sata i 31 minuta igre stiže do trećeg kola Rolan Garosa - 6:1, 6:4, 6:2II setIako je izgledalo da će Šardi na startu drugog seta prekinuti Novakovu seriju to se ipak nije dogodilo. Đoković je uspeo da preokrene rezultat u prvom gemu i trećim uzastopnim brejkom odmah dolazi do prednosti. Međutim, Francuz posle šest izgubljenih gemova, uz dosta sreće, brejkom prekida crnu-seriju.Ipak, njegova radost je kratko trajala pošto je Đoković i u trećem gemu nastavio seriju brejkova i vodi sa 2:1 u drugom setu. Teniseri su u narednim gemovima bili sigurni na servisu, a Novak osvaja šesti gem bez izgubljenog poena za vođstvo od 4:2.U završnici seta nije bilo uzbuđenja, pa je Đoković ritinski stigao do vođstva od 2:0. Mučio se Šardi u devetom gemu, ali je na kraju ipak smanjio prednost rivala na 5:4. Međutim, Đoković je bio neumoljiv na svom servisu i posle 36 minuta igre, rezultatom 6:4, osvaja i drugi set.I setNovak Đoković je uz manje probleme dobio prvi gem. Šardi je dva puta ima prednost, ali nije stigao do prve brejk lopte. Novak je zahvaljujući sigurnom servisu poveo sa 1:0, da bi istom merom uzvratio i Francuz.Usledio je još jedan rutinski servis gem za Đokovića, koji potom u četvrtom gemu lako prvi put na meču oduzima servis rivalu. Novak je iskoristio loše servise Šardija i ekspresno pravi brejk za vođstvo od 3:1. Francuz je imao priliku da se odmah rezultatski vrati u meč, ali nije realizovao prvu brejk loptu. Novak mu nije dao drugu priliku i sada vodi sa 4:1. Srpski teniser je nastavio svoju seriju i drugim vezanim brejkom ekspresno dolazi u situaciju da servira za prvi set. Đoković nije gubio vreme i posle samo 25 minuta igre, fantastičnim bekhendom, osvaja prvi set sa ubedljivih 6:1. Četvrtog dana Rolan Garosa, pored Đokovića u singlu, još troje srpskih predstavnika izlazi na teren u dublu. Drugi meč na terenu broj četiri igraju Jelena Janković i Alisa Klejbanova, koje se sastaju sa Olgom Savčuk i Olgom Govorcovom, a na istom terenu program zatvara meč Bojana Jovanovski/Darija Zurak Vera Duševina/Saisai Ženg. Takmičenje počinju i Nenad Zimonjić i Danijel Nestor koji u prvom kolu igraju protiv Metjua Ibdena i Dmitrija Tursunova. To je poslednji meč na terenu broj osam.