VIDIĆ DAO GOL: I u Mančesteru i u Barseloni 1:1

Liga šampiona

Prve utakmice četvrtfinala fudbalske Lige šampiona završene su indentičnim rezultatom - 1:1

Prve utakmice četvrtfinala fudbalske Lige šampiona završene su indentičnim rezultatom - 1:1. Fudbaleri Mančester junajteda poveli su na "Old Trafordu" golom kapitena Nemanje Vidića, u 58. minutu, ali je Bajern spasio Bastijan Švajnštajger desetak minuta kasnije. Pobednika nije bilo ni u španskom derbiju. Madridski Atletiko je poveo na stadionu "Kamp Nou" preko Dijega u 56. minutu, ali je Barselona ubrzo izjednačila golom Nejmara.Bajern je utakmicu završio sa deset igrača pošto je u završnici meča zbog drugog žutog kartona isključen strelac izjednačujućeg gola Bastijan Švajnštajger.Oštro se igralo i u Španiji gde je arbitar podelio čak osam žutih kartona - dva igračima Barselone i čak šest gostima. Na toj utakmici viđene su i dve povrede - prvo je teren napustio fudbaler Barselone Pike, a potom je iz igre izašao i prvotimac Atletika Košta.U sredu su na programu preostala dva četvrtfinala Lige šampiona: Pari Sen Žermen - Čelsi i Real Madrid - Borusija Dortmund.

TOK MEČA(22.35) - Bez pobednika u prvim mečevimaZavršene su obe utakmice i sve je otvoreno pred revanše. Mančester junajted je na "Old Trafordu" remizirao sa aktuelnim prvakom Evrope minhenskim Bajernom 1:1, a istim rezultatom je završen i meč Barselona - Atletiko.(22.31) 90. minut - Švajnstajnger zaradio isključenjeStrelac izjednačujućeg gola Bastijan Švajnstajnger neće igrati u revanšu. Posle nepotrebnog starta nad Runijem on je dobio drugi žuti karton, pa će propustiti revanš u Minhenu.(22:16) 71. minut - Gooooool! Izjednačenje i u Barseloni!Barsa poravnava na 1:1! Nejmar u 71. minutu koristi sjajno dodavanje Inijeste. Brazilac majstorski pogađa gol "jorgandžija" i utakmica je ponovo otvorena. Samo minut kasnije Barsa je mogla do preokreta. Šutirao je Inijesta, ali je Kurtoa odbranio.

(22.08) 67. minut - Gooooool! Bajern stiže do izjednačenja 1:1Radost fudbalera i navijača Junajteda nije dugo trajala. Izjednačenje Bajernu donosi Bastijan Švajnstajnger, posle asistencije Mandžukića.
(22.01) 56. minut - Gooooool! Atletiko vodi u Barseloni!
Strelac je Dijego. Bio je to fantastičan udarac sa više od 20 metara za vođstvo Atletika. Dijego je pogodio bliži ugao i probušio golmana Pinta.

(21.58) 58. minut - Gooooool! Mančester vodi sa 1:0, a strelac je kapiten Nemanja Vidić!
(21.55) 50. minut - Oštro i nastavku

Prvih pet minuta nastavka u Barseloni nisu doneli ništa novo. Nastavlja se velika borba na sredini terena i igra se veoma oštro.(21. 47) 46. minut - Nastavljen je meč u Mančesteru Fudbaleri Junajtede i Bajerna ponovo su na terenu, dok je u Barseloni i dalje poluvreme. Zbog velikog broja prekida sudija je prvo poluvreme u španskom derbiju produžio, pa su igrači i dalje na zasluženom odmoru. II poluvreme

(21.35) - Prva poluvremena bez golovaMreže su mirovale i na "Old Trafordu" i na stadionu "Kamp Nou". Bajern je bio bolji, ali je Junajted u završnici prvog dela propustio najbolju šansu. Barselona i Atletiko su vodili veliku borbu, ali su izostali golovi. (21.26) 40. minut - Velbek propušta najbolju prilikuJunajted je imao najbolju priliku na utakmici. Velbek je imao jedan na jedan sa golmanom Nojerom, ali je sjajni čuvar mreže pročitao njegov lob i sačuvao svoju mrežu.

(21:16) 30. minut - Košta se povredioDijego Košta se povredio posle duela sa Inijestom i ne može da nastavi. Umesto Košte u igru je ušao je Dijego.(21.03) 17. minut - Inicijativa BajernaGosti vode glavnu reč na "Old Trafordu". Roben je prošao po desnoj strani i pokušao da uposli nekog od saigrača, ali lopta nije prošla. Novi korner za Bajer. Junajted je pod velikim pritiskom(20:57) 12. minut - Prinudna izmena u Barsi Pike morao je u 12. minutu da napusti teren nakon vazdušnog duela sa Koštom. Defanzivac Barse je nezgodno pao pa je u igru ušao Mark Batra.

(20.50) 5. minut - Velika prilika za AtletikoDavid Vilja je imao je veliku priliku, ali je bio neprecizan - lopta je prošla pored desne stative. Velika neopreznost odbrane Barselone, jer je napadač Atletika ostao sam u srcu karnenog prostora.(20.48) 3. minut – Poništen gol Junajtedu Krenulo je žestoko na obe utakmice. Prvo je Atletiko u 2. minutu imao šansu, ali je Vilja bio neprecizan sa ivice kaznenog prostora. Već u sledećem minutu Velbek na Old Trafordu postiže gol za Junajted, ali je pogodak poništen pošto se on prilikom prijema lopte poslužio rukom.

(20.45) 1. minut - Počele su obe utakmice 20.25 - Mesi po 500. put na terenu Barselone Atletika Barselona Atletiko 20.20 - Vidić predvodi Junajted Junajted Bajern 20.15 - Dobrodošli na Kurir sport! Bajern "Old Trafordu" Bavarci Mančester

Bajern je već obezbedio novu titulu šampiona Nemačke, pa može u potpunost da se posveti Evropi. S druge strane, ekipa Dejvida Mojesa u Ligi šampiona pokušava da spase očajnu sezonu. Uzdanica domaćeg tima je Vejn Runi koji igra u odličnoj formi. Napadač Junajteda veruje da svaki trijumf bez primljenog gola otvara vrata polufinala. Na stadionu "Kamp Nou" sve oči će biti uprte u Lionela Mesija, koji će večeras proslaviti veliki jubilej.

On će protiv Atletika odigrati jubilarni 500. meč u profesionalnoj karijeri. Uz to, ako sjajni Argentinac postigne gol biće to njegov 350. pogodak u dresu katalonskiog kluba. Mesi očekuje da Barsa već u prvom duelu reše pitanje polufinaliste Lige šampiona.

Istovremeno, trener Katalonaca Herardo Martino istakao je da je za njega i igrače pobeda imperativ u prvom duelu.