NIŠTA OD IZNENAĐENJA: Makabi pregazio Partizan

Milosavljević povredio koleno

Partizan je poražen u Tel Avivu rezultatom 88:67, a crno-bele je umesto Duška Vujoševića vodio Velimir Gašić

TEL AVIV - Košarkaši Makabija pobedili su u Tel Avivu ekipu Partizana rezultatom 88:67 (20:11, 27:8, 21:28, 20:20) u meču 4. kola grupe F druge faze takmičenja u Evroligi Top 16.

Makabi je zabeležio i četvrtu pobedu u dosadašnjem toku takmičenja. Partizan ima skor od jedne pobede i tri poraza. Crno-bele je na meču u Tel Avivu umesto Duška Vujoševića, koji je ostao u Beogradu, vodio Velimir Gašić.Kapiten Partizana Dragan Milosavljević povredio je koleno početkom drugog poluvremena kada je pokušao da zakuca.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Aleks Tajus sa 16 poena, dok je Tajris Rajs dodao 15. U ekipi Partizana najbolji su bili Bogdan Bogdanović i Tarens Kinsi, koji su postigli po 17 poena. Žofri Lovernj je ubacio 11.Galatasaraj je u Minhenu pobedio Bajern s 72:66, dok je CSKA na svom terenu bio bolji od Reala 85:71.Partizan će u narednom kolu, 31. januara na svom terenu dočekati Lokomotivu iz Kubanja.

Makabi je na startu treće četvrtine poveo s 49:19, a Partizan je uspeo da smanji na 51:30. Kapiten crno-belih Dragan Milosavljević povredio je koleno u trećoj četvrtinu zbog čega je morao da napusti teren. Crno-beli su uspeli u poslednjoj četvrtini da smanje na 68:49, ali se Makabi razigrao i uspeo da stigne do ubedljive pobede.

TOK UTAKMICEIV četvrtinaPartizan je u 31. minutu smanjio vođstvo domaćina na 68:49. Međutim, usledila je serija domaćih od 10:2 za vođstvo od 78:51 u 34. minutu. Partizan je uspeo da smanji na 78:55 u 36. minutu. Međutim, Makabi je dobrom igrom do kraja meča uspeo da dođe do ubedljive pobede od 88:67.

III četvrtina

Crno-beli su uspeli u 23. minutu da smanje na 51:30. Partizan je u 25. minutu smanjio na 55:37 trojkama Lovernja i Milosavljevića. Kapiten crno-belih je u 26. minutu pokušao da zakuca, ali se povredio i morao je da napusti teren. Makabi je ponovo stekao prednost veću od 20 poena u 28. minutu (68:44). Izraelci su u poslednju četvrtinu ušli s vođstvom od 68:47.

II četvrtinaMakabi je odličnom igrom u 13. minutu uvećao prednost na plus 15 (30:15). Makabi je do kraja prvog poluvremena uvećavao prednost iz minuta u minut, a domaći su prvih 20 minuta rešili u svoju korist 47:19.I četvrtinaPartizan je počeo meč bez Bogdana Bogdanovića i Tarensa Kinsija u petorci, a od starta je zaigrao Nemanja Bezbradica. Tapić i Milosavljević pogodili su na startu sa poludistance, ali domaćin je uzvratio sa serijom 6:0. Partizan se držao do sredine prve četvrtine kada je bilo 9:9. Usledila je serija Makabija, koji je prvih 10 minuta dobio rezultatom 30:13.